Uvodna riječ
USTROJSTVO
PRORAČUN BBŽ
VODIČ ZA GRAĐANE
PET GODINA BBŽ U EU
Preuzmite .pdf
V. IZMJENE I DOPUNE PROSTORNOG PLANA BBŽ
PRUZMITE ZAHTJEV ZA
OSTVARIVANJE PRAVA NA NAKNADU ZA NOVOROĐENČAD
FOTO GALERIJA
FOTO GALERIJA BBŽ
KOMUNICIRAJTE
S VAŠIM ŽUPANOM
Komunicirajte sa županom
ANKETA
KORISNIKA USLUGA BBŽ
english
deutch

BBŽ Županijske vijesti

2018.
Travanj
8

21. Županijska smotra folklora u Novoj Rači

U nedjelju 08. travnja 2018. već tradicionalno pod pokroviteljstvom Bjelovarsko-bilogorske županije i u organizaciji Zajednice kulturno umjetničkih udruga Bjelovarsko-bilogorske županije i domaćina KUU-a „Ivan Vitez Trnski“ u dvorani osnovne škole u Novoj Rači održana je prepoznatljiva kulturno-umjetnička manifestacija 21. Županijska smotra folklora koju je otvorila koju je otvorila zamjenica župana Bojana Hribljan i poručila kulturno-umjetničkim društvima da njeguju kulturu i tradiciju naše Županije, te sve prisutne pozdravila je i Žana Vukoja voditeljica odsjeka za kulturu i udruge u kulturi i tajnica Zajednice kulturno-umjetničkih udruga Bjelovarsko- bilogorske županije koja se zahvalila KUU „Ivan Vitez Trnski“ Nova Rača na domaćinstvu i dobroj suradnji, te poželjela svim kud-ovima dobar nastup.

Na ovoj smotri  nastupilo je 14 kulturno-umjetničkih udruga sa ukupno 500 plesača iz svih krajeva naše Županije.  Za sve koji vole izvornu hrvatsku riječ i tradicionalne plesove Bjelovarsko-bilogorskog područja ovaj događaj ostat će u dugom sjećanju po svojoj raznolikosti izvornih nošnji,instrumenata, pjesama i plesa. Prema riječima selektora i stručne komisije Hrvatskog sabora kulture  najboljom koreografijom izvornog folklora proglašena je kulturno umjetničko društvo „Palična“ Severin pred kojima je državna smotra u Sisku, te najboljom koreografijom koreografiranog folklora FA „Zdenac“ Garešnica pred kojima je državna smotra u Čakovcu,  predstavnici Bjelovarsko-bilogorske županije koji će u Đakovu  nastupiti na Đakovačkim vezovima  KUD „Graničar“ Čazma, te na Vinkovačkim jesenima KUD „Sloga“ Miklouš gdje će prezentirati  kulturno bogatstvo Bjelovarsko-bilogorske županije.

Nastupili su:  KUD „Slavko Kolar“ Palešnik,  KUD „Palična“  Severin, KUD „Trnovitica“ Velika Trnovitica, KUD „Šandrovac“ Šandrovac, KUD „Veliko Trojstvo“ Veliko Trojstvo, KUD „Sloga-Đurđic“ Đurđic,  KUD „Graničar“ Čazma, KUD „Sloga“  Miklouš, KUU „Ivan Vitez Trnski“  Nova Rača, KUD „Mate Lovraka“ Veliki Grđevac, FA „Zdenac“ Garešnica, Folklorno društvo Hrvatska čitaonica Hercegovac, HORKUD „Golub“ Bjelovar, češka obec Bjelovar.


                Tajnica Zajednice
        Žana Vukoja, mag.prim.educ.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a