Uvodna riječ
USTROJSTVO
PRORAČUN BBŽ
VODIČ ZA GRAĐANE
PET GODINA BBŽ U EU
Preuzmite .pdf
VI. IZMJENE I DOPUNE PROSTORNOG PLANA BBŽ
PRUZMITE ZAHTJEV ZA
OSTVARIVANJE PRAVA NA NAKNADU ZA NOVOROĐENČAD
FOTO GALERIJA
FOTO GALERIJA BBŽ
KOMUNICIRAJTE
S VAŠIM ŽUPANOM
Komunicirajte sa županom
ANKETA
KORISNIKA USLUGA BBŽ
english
deutch

BBŽ Županijske vijesti

2019.
Rujan
2

CIKLOTURIZAM SVE ATRAKTIVNIJI TURISTIČKI ADUT NAŠE ŽUPANIJE

Bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs sa suradnicima primio je županijskog koordinatora za razvoj cikloturizma Hrvoja Supančića, imenovanog od strane Ministarstva turizma na prijedlog Županije.
Prijem za Hrvoja Supančića, županijskog koordinatora za razvoj cikloturizma

Naime, Hrvoje Supančić, inače veliki zaljubljenik u tu vrstu turizma, odlučio se na putovanje – promociju cikloturizma Bjelovarsko-bilogorske županije biciklom kroz Sloveniju, Austriju i Njemačku koje je uspješno i proveo.

Prešao je tako rutu od  800 kilometara, a na putu je proveo ukupno 10 dana. Tom prilikom je uz promidžbu i zaustavljanje u gradovima/mjestima Slovenije, Austrije i Njemačke dijelio promomaterijale vezane uz cikloturizam i općenito turističku ponudu našeg kraja.

„Ja sam se osobno odlučio, razmišljajući o svojoj osobnoj misiji, što je to čime mogu osobno pridonijeti sebi da zaokružim neki svoj ciklus bavljenja cikloturizmom, odnosno biciklizmom kao takvim. Sinula mi je ideja da odredim neko odredište koje mi je zanimljivo, a da opet bude i izazovno i da krenem u tom  smjeru. Međutim, vrlo brzo, budući da sam od strane župana izabran kao koordinator za razvoj cikloturizma, pokušao sam to predočiti da se ta priča prepozna i u promociji. I to je prepoznato. Zahvaljujem se što je Županija na čelu s našim županom to prepoznala i što smo napravili jednu sinergiju stvari koja će nam jako puno pomoći. Ako govorimo isključivo o mom putu, fizički dio je prošao sjajno. Nije bilo nikakvih problema, uspio sam sve savladati. U mentalnom smislu nije bilo velikih kriza. S obzirom da sam išao sam i da sam vukao 60 kg tereta sa sobom, bile su pretpostavke da će se to odraziti na mentalni dio. Međutim, nije se odrazilo. Na putu sam koristio svaku priliku da promoviram našu Bjelovarsko-bilogorsku županiju, ali i cijelu Hrvatsku kroz prizmu upoznavanja onoga što možemo ponuditi. Mi smo brežuljkast kraj, dostupan svima od 5 do 80 godina, i to je zapravo ono što cikloturisti traže. Mislim da je ovo sjajan trenutak da sve ono što smo započeli prije dvije, dvije i pol godine u suradnji sa Županijom nastavimo i dalje i da nam to bude jedan veliki zamašnjak i prepoznatljivost u onome što ćemo raditi“, rekao je na prijemu kod župana Bajsa županijski koordinator za razvoj cikloturizma Hrvoje Supančić. 

Kada je cikloturizam u pitanju, Bjelovarsko-bilogorska županija ima puno toga za ponuditi i svakako je plodno tlo i za daljnji razvoj ove sve popularnije grane turizma.

Na području naše županije više je od 400 kilometara cikloturističkih staza i ruta županijskog i međunarodnog značaja, a kako bi zaljubljenicima u cikloturizam omogućila što bolje uvjete, Bjelovarsko-bilogorska županija provodi niz aktivnosti.

Podsjetimo, nakon uspješno provedenih projekata ulaganja u Programe razvoja cikloturizma na području Bjelovarsko-bilogorske županije faze 1 i 2, projekata vrijednih 800 tisuća kuna, naša Županija u provedbi je Programa razvoja cikloturizma faza 3 za 2019. godinu.

Projekt je to vrijedan gotovo 600 tisuća kuna koji Ministarstvo turizma sufinancira s 316 tisuća kuna, a ostatak osigurava Bjelovarsko-bilogorska županija. U sklopu projekta izrađen je prometni elaborat za novu biciklističku rutu na području općine Kapela.

Također, projekt podrazumijeva uređenje i opremanje već postojećih županijskih biciklističkih ruta i to izgradnju sjenica, odnosno odmorišta za bicikliste, postavljanje pametnih klupa, informativnih ploča,  izradu standarda za „bike&bed“ smještajne objekte te postavljanje novih stanica za popravljanje bicikla.

Provedbom ovog, ali i svih prijašnjih projekata, Bjelovarsko-bilogorska županija osigurava kvalitetne uvjete za bavljenje cikloturizmom, ali i obogaćuje ponudu našega kraja za daljnji razvoj ove grane turizma.

„Naša Bjelovarsko-bilogorska županija ima puno raznovrsnih turističkih aduta, među kojima su i specifični vidovi turizma koje, posebice u posljednje vrijeme, podupiremo. Tu je svakako i biciklizam, kao mogućnost koja se otvara za građane naše županije i turiste koji dolaze. Zahvaljujem Hrvoju, koji je zaljubljenik u sport, a posebno biciklizam, što je prihvatio biti jedan od naših koordinatora vezano uz programe koje provodimo. Ovoga trenutka imamo potpisane ugovore koje smo proveli vezane uz faze razvoja cikloturizma na području naše Bjelovarsko-bilogorske županije. Prve dvije faze su iza nas. U tim fazama je napravljeno puno toga. Utvrđene su trase, kompjuterski programi koje biciklisti koriste sada imaju i naše rute koje su i označene kao takve i licencirane. Međutim, puno je toga pred nama i ja vjerujem da će ova treća faza donijeti još jednu novu mogućnost. Ukupna investicija iznosi oko milijun i 400 tisuća kuna u zadnje tri godine. Od toga je 600 tisuća kuna dala Županija, a ostatak Ministarstvo turizma“, istaknuo je župan Damir Bajs.
 

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
Prijem za Hrvoja Supančića, županijskog koordinatora za razvoj cikloturizma
Prijem za Hrvoja Supančića, županijskog koordinatora za razvoj cikloturizma
Prijem za Hrvoja Supančića, županijskog koordinatora za razvoj cikloturizma
Prijem za Hrvoja Supančića, županijskog koordinatora za razvoj cikloturizma
Prijem za Hrvoja Supančića, županijskog koordinatora za razvoj cikloturizma
Prijem za Hrvoja Supančića, županijskog koordinatora za razvoj cikloturizma
Prijem za Hrvoja Supančića, županijskog koordinatora za razvoj cikloturizma
Prijem za Hrvoja Supančića, županijskog koordinatora za razvoj cikloturizma
Prijem za Hrvoja Supančića, županijskog koordinatora za razvoj cikloturizma
Prijem za Hrvoja Supančića, županijskog koordinatora za razvoj cikloturizma
Prijem za Hrvoja Supančića, županijskog koordinatora za razvoj cikloturizma
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a