Uvodna riječ
USTROJSTVO
PRORAČUN BBŽ
VODIČ ZA GRAĐANE
PET GODINA BBŽ U EU
Preuzmite .pdf
VI. IZMJENE I DOPUNE PROSTORNOG PLANA BBŽ
PRUZMITE ZAHTJEV ZA
OSTVARIVANJE PRAVA NA NAKNADU ZA NOVOROĐENČAD
FOTO GALERIJA
FOTO GALERIJA BBŽ
KOMUNICIRAJTE
S VAŠIM ŽUPANOM
Komunicirajte sa županom
ANKETA
KORISNIKA USLUGA BBŽ
english
deutch

BBŽ Županijske vijesti

2018.
Studeni
7

JEDNAKE MOGUĆNOSTI ZA SVE – OMOGUĆAVANJE LAKŠEG PRISTUPA JAVNIM USTANOVAMA OSOBAMA S INVALIDITETOM

Bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs sa suradnicima, u pratnji ravnateljice Doma zdravlja BBŽ Ljubice Čaić, obišao je radove na izgradnji pristupne rampe na ulazu u zgradu Doma zdravlja BBŽ- Stomatologija u Bjelovaru.
Obilazak radova na izgradnji pristupne rampe na ulazu u Stomatologiju Bjelovar

Riječ je o jednom u nizu projekata kojima Bjelovarsko-bilogorska županija kao nositelj projekta rješava problem pristupa javnim ustanovama osobama s invaliditetom. Projekt je to kojeg je Županija prijavila na Javni poziv za sufinanciranje projekata rješavanja pristupačnosti objektima osoba s invaliditetom, a koji je raspisalo Ministarstvo hrvatskih  branitelja koje će projekt sufinancirati s 80.000,00 kuna.  Sveukupno je izgradnja navedene pristupne rampe vrijedna 285.022,19 kuna.

Do sada, osobama s invaliditetom pristup bjelovarskoj zgradi Stomatologije bio je otežan budući da direktan ulaz u zgradu nije bio moguć, već su morali ići kroz centralni laboratorij smješten u Općoj bolnici Bjelovar koji je povezan sa Stomatologijom.
Treba spomenuti i kako ovo nije jedini projekt koji će se provoditi na zgradi Stomatologije budući da je ona uključena u projekt energetske obnove Opće bolnice Bjelovar čija vrijednost iznosi 8,2 milijuna kuna, a podrazumijeva između ostalog i izmjenu stolarije, postavljanje nove termo ovojnice te krovišta.

Izgradnja pristupne rampe na ulazu u bjelovarsku Stomatologiju treći je projekt ove godine koji provodi Bjelovarsko-bilogorska županija, a kojim se olakšava pristup javnim ustanovama osobama s invaliditetom. Podsjetimo, pristupne rampe već su izgrađene na ulazu u zdravstvene ambulante u Bereku i Rovišću čija sveukupna vrijednost iznosi 211.334 kune. U konačnici putem ova navedena tri projekta Bjelovarsko-bilogorska županija u 2018. godini uložila je gotovo 500 tisuća kuna u svrhu omogućavanja lakšeg pristupa zdravstvenim ustanovama osobama s invaliditetom.
„Pristupna rampa će dosta značiti pacijentima koji koriste stomatološke usluge ovdje u Bjelovaru jer vidite da prilaza za osobe s invaliditetom nema, ide se kroz laboratorij. Projekt je hvalevrijedan zbog toga što će omogućiti pristup i osobama s invaliditetom i ženama i djeci s kolicima da mogu doći s glavnog ulaza. Radovi bi trebali biti gotovi do kraja godine, a možda i prije“, rekla je ravnateljica Doma zdravlja BBŽ Ljubica Čaić.

Radovi u svrhu omogućavanja pristupa osobama s invaliditetom uključeni su i u europski projekt „Za zdravlje Bjelovarsko-bilogorske županije“ koji podrazumijeva obnovu četiri velika doma zdravlja u našoj županiji- u Daruvaru, Čazmi, Grubišnom Polju i Garešnici gdje se uz prilagodbu samim ulaza u zgradu osobama s invaliditetom uređuju i sanitarni čvorovi.
„U ovoj godini pristupili smo jednoj velikoj obnovi naših ustanova, ali i projektima koji omogućavaju da našim sugrađanima koji imaju invaliditet omogućimo pristup javnim ustanovama. Mislim da je to ključno. Ovoga trenutka u tijeku su radovi na naših pet objekata. Osim ovog, tu su još četiri objekta Doma zdravlja, u Grubišnom Polju, Garešnici, Čazmi, Daruvaru. Svi oni predmnijevaju i pristup za osobe s invaliditetom. Dvije rampe su gotove, na ambulantama u Bereku i Rovišću. Ono što preostaje i što se radi je pristup za osobe s invaliditetom pri našim stomatološkim ordinacijama. S obzirom na to da praktički svi mi trebamo stomatologe, da je ovo najveći centar u županiji, mislim da je bilo ključno da ovo napravimo. Time ćemo omogućiti da najveći dio ukupnosti javnih ustanova u zdravstvu dobije onaj završni pečat,a to je omogućavanje pristupa javnim ustanovama svima kojima je takva pomoć potrebna. Još malo i Županija će u cijelosti riješiti taj problem“, istaknuo je prilikom obilaska radova župan Damir Bajs.


Podsjetimo,  Bjelovarsko-bilogorska županija znatna sredstva ulaže kako bi se osobama s invaliditetom olakšao pristup i školskim zgradama, dakle našim učenicima. Tako je u sklopu projekata energetske obnove naših škola vrijednih 150 milijuna kuna prilagođen pristup osobama s invaliditetom u Novoj Rači, Siraču, Međurači i Hrastovcu. Vertikalna podizna platforma gradit će se u školi u Grubišnom Polju, a ulaz u školske zgrade bit će prilagođen i u Garešnici, Glazbenoj školi Brune Bjelinskog Daruvar,  Pavlovcu, Severinu, Velikom Grđevcu te Kapelici.

Na taj način Bjelovarsko-bilogorska županija brine o socijalno osjetljivim skupinama društva, u ovom slučaju osobama s invaliditetom, kojima se provedbom takvih projekata omogućava lakši pristup javnim ustanovama.
 

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
Obilazak radova na izgradnji pristupne rampe na ulazu u Stomatologiju Bjelovar
Obilazak radova na izgradnji pristupne rampe na ulazu u Stomatologiju Bjelovar
Obilazak radova na izgradnji pristupne rampe na ulazu u Stomatologiju Bjelovar
Obilazak radova na izgradnji pristupne rampe na ulazu u Stomatologiju Bjelovar
Obilazak radova na izgradnji pristupne rampe na ulazu u Stomatologiju Bjelovar
Obilazak radova na izgradnji pristupne rampe na ulazu u Stomatologiju Bjelovar
Obilazak radova na izgradnji pristupne rampe na ulazu u Stomatologiju Bjelovar
Obilazak radova na izgradnji pristupne rampe na ulazu u Stomatologiju Bjelovar
Obilazak radova na izgradnji pristupne rampe na ulazu u Stomatologiju Bjelovar
Obilazak radova na izgradnji pristupne rampe na ulazu u Stomatologiju Bjelovar
Obilazak radova na izgradnji pristupne rampe na ulazu u Stomatologiju Bjelovar
Obilazak radova na izgradnji pristupne rampe na ulazu u Stomatologiju Bjelovar
Obilazak radova na izgradnji pristupne rampe na ulazu u Stomatologiju Bjelovar
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a