Uvodna riječ
USTROJSTVO
PRORAČUN BBŽ
VODIČ ZA GRAĐANE
PET GODINA BBŽ U EU
Preuzmite .pdf
V. IZMJENE I DOPUNE PROSTORNOG PLANA BBŽ
PRUZMITE ZAHTJEV ZA
OSTVARIVANJE PRAVA NA NAKNADU ZA NOVOROĐENČAD
FOTO GALERIJA
FOTO GALERIJA BBŽ
KOMUNICIRAJTE
S VAŠIM ŽUPANOM
Komunicirajte sa županom
ANKETA
KORISNIKA USLUGA BBŽ
english
deutch

BBŽ Županijske vijesti

2019.
Veljača
9

ODRŽAN 15.MEĐUNARODNI PČELARSKI SAJAM I 6. IZLOŽBA VINA I VINOGRADARSKE OPREME

Iza nas je još jedno sjajno izdanje najslađeg sajma, 15. Međunarodnog pčelarskog sajma. Ove godine na sajamskom prostoru u Gudovcu predstavilo se 136 izlagača u pčelarskom dijelu te pedesetak njih na Izložbi vina i vinogradarske opreme. Sajam je otvorio ministar poljoprivrede Tomislav Tolušić.
PČELARSKI SAJAM U GUDOVCU

Pčelarski sajam i ove je godine ponudio za svakoga ponešto. Osim izložbe i prodaje meda, mednih proizvoda i pčelarske opreme, brojni posjetitelji mogli su degustirati neke od najkvalitetnijih hrvatskih medova.

„Zahvaljujući investiciji od 210 tisuća kuna ove godine smo sajam proširili za ukupno 1200 kvadratnih metara zatvorenog izložbenog prostora i samim time će ovaj sajam biti zabilježen po tome jer se održava na 5 tisuća kvadratnih metara. Od nas se očekuje da ulažemo u sajam kako bi on još više rastao, zbog toga ove godine imamo 136 izlagača iz 7 zemalja: Bosne i Hercegovine, Grčke, Italije, Mađarske, Poljske, Slovačke i Srbije. To dokazuje da nije upitno kako je ovaj sajam potvrdio međunarodni karakter“, rekao je direktor Bjelovarskog sajma Davorin Posavac.

Treba istaknuti da je ove godine na sajmu održan medni doručak, degustacija najboljih hrvatskih medova, inovacije u pčelarstvu, natjecanje u izradi medenjaka, ocjenjivanje najljepšeg pčelarskog štanda i ocjenjivanje najljepše vinske etikete.

„Ovaj sajam se izdigao kao najveći sajam u ovom dijelu Europe,a to znači da smo zajedno s Ministarstvom i pčelarima uspjeli napraviti jedan iskorak.  Ovaj dio Hrvatske, naša županija i okolne županije- kada govorimo o medu, prednjače i kvalitetom i kvantitetom. Kvaliteta hrvatskog meda je iznimna, također proizvodimo velike količine meda, a ono što je najvažnije je da se prepozna da je hrvatski med najkvalitetniji med“, istaknuo je na otvorenju župan Damir Bajs.

Sajam je otvorio potpredsjednik Vlade RH i ministar poljoprivrede Tomislav Tolušić.

„ Od 2017. godine, Ministarstvo poljoprivrede izdvaja 18 milijuna kuna godišnje za sektor pčelarstva kroz programe koji su dogovoreni s Hrvatskim pčelarskim savezom. Novi pčelarski program počet ćemo raditi ove godine za iduće trogodišnje razdoblje. 8 tisuća pčelara, 8 tisuća tona meda, 400 tisuća pčelinjih zajednica- to  nisu male brojke, ali moramo puno toga napraviti, prije svega na promociji. U 2018.godini smo imali promociju našeg meda među prvašićima, svaki od njih je dobio promotivnu teglicu meda s promotivnim materijalima.  Educirali smo naše prvašiće, ali kada govorimo o medu, moramo educirati naše klince od malih nogu“, naglasio je ministar poljoprivrede Tomislav Tolušić.

Prije samog otvorenja sajma održan je Medni doručak s hrvatskih pčelinjaka na kojem je sudjelovala zamjenica župana Bojana Hribljan koja je tom prilikom istaknula kvalitetu našeg županijskog meda.

„Isto tako, Bjelovarsko-bilogorska županija izdvaja znatna sredstva i za edukacije pčelara. Ono što se radi na nacionalnom nivou provodi se i u školama i kroz cijelu županiju. Evo zadnje što smo imali bio je Dan svetog Ambrozija u prosincu kada smo u jednoj osnovnoj školi priredili školski medni doručak gdje smo djeci edukacijom prikazali kvalitetu našeg bilogorskog meda koji svakako zaslužuje tu pažnju“, rekla je zamjenica župana Bojana Hribljan.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
PČELARSKI SAJAM U GUDOVCU
PČELARSKI SAJAM U GUDOVCU
PČELARSKI SAJAM U GUDOVCU
PČELARSKI SAJAM U GUDOVCU
PČELARSKI SAJAM U GUDOVCU
PČELARSKI SAJAM U GUDOVCU
PČELARSKI SAJAM U GUDOVCU
PČELARSKI SAJAM U GUDOVCU
PČELARSKI SAJAM U GUDOVCU
PČELARSKI SAJAM U GUDOVCU
PČELARSKI SAJAM U GUDOVCU
PČELARSKI SAJAM U GUDOVCU
PČELARSKI SAJAM U GUDOVCU
PČELARSKI SAJAM U GUDOVCU
PČELARSKI SAJAM U GUDOVCU
PČELARSKI SAJAM U GUDOVCU
PČELARSKI SAJAM U GUDOVCU
PČELARSKI SAJAM U GUDOVCU
PČELARSKI SAJAM U GUDOVCU
PČELARSKI SAJAM U GUDOVCU
PČELARSKI SAJAM U GUDOVCU
PČELARSKI SAJAM U GUDOVCU
PČELARSKI SAJAM U GUDOVCU
PČELARSKI SAJAM U GUDOVCU
PČELARSKI SAJAM U GUDOVCU
PČELARSKI SAJAM U GUDOVCU
PČELARSKI SAJAM U GUDOVCU
PČELARSKI SAJAM U GUDOVCU
PČELARSKI SAJAM U GUDOVCU
PČELARSKI SAJAM U GUDOVCU
PČELARSKI SAJAM U GUDOVCU
PČELARSKI SAJAM U GUDOVCU
PČELARSKI SAJAM U GUDOVCU
PČELARSKI SAJAM U GUDOVCU
PČELARSKI SAJAM U GUDOVCU
PČELARSKI SAJAM U GUDOVCU
PČELARSKI SAJAM U GUDOVCU
PČELARSKI SAJAM U GUDOVCU
PČELARSKI SAJAM U GUDOVCU
PČELARSKI SAJAM U GUDOVCU
PČELARSKI SAJAM U GUDOVCU
PČELARSKI SAJAM U GUDOVCU
PČELARSKI SAJAM U GUDOVCU
PČELARSKI SAJAM U GUDOVCU
PČELARSKI SAJAM U GUDOVCU
PČELARSKI SAJAM U GUDOVCU
PČELARSKI SAJAM U GUDOVCU
PČELARSKI SAJAM U GUDOVCU
PČELARSKI SAJAM U GUDOVCU
PČELARSKI SAJAM U GUDOVCU
PČELARSKI SAJAM U GUDOVCU
PČELARSKI SAJAM U GUDOVCU
PČELARSKI SAJAM U GUDOVCU
PČELARSKI SAJAM U GUDOVCU
PČELARSKI SAJAM U GUDOVCU
PČELARSKI SAJAM U GUDOVCU
PČELARSKI SAJAM U GUDOVCU
PČELARSKI SAJAM U GUDOVCU
PČELARSKI SAJAM U GUDOVCU
PČELARSKI SAJAM U GUDOVCU
PČELARSKI SAJAM U GUDOVCU
PČELARSKI SAJAM U GUDOVCU
PČELARSKI SAJAM U GUDOVCU
PČELARSKI SAJAM U GUDOVCU
PČELARSKI SAJAM U GUDOVCU
PČELARSKI SAJAM U GUDOVCU
PČELARSKI SAJAM U GUDOVCU
PČELARSKI SAJAM U GUDOVCU
PČELARSKI SAJAM U GUDOVCU
PČELARSKI SAJAM U GUDOVCU
PČELARSKI SAJAM U GUDOVCU
PČELARSKI SAJAM U GUDOVCU
PČELARSKI SAJAM U GUDOVCU
PČELARSKI SAJAM U GUDOVCU
PČELARSKI SAJAM U GUDOVCU
PČELARSKI SAJAM U GUDOVCU
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a