Uvodna riječ
USTROJSTVO
PRORAČUN BBŽ
VODIČ ZA GRAĐANE
PET GODINA BBŽ U EU
Preuzmite .pdf
V. IZMJENE I DOPUNE PROSTORNOG PLANA BBŽ
PRUZMITE ZAHTJEV ZA
OSTVARIVANJE PRAVA NA NAKNADU ZA NOVOROĐENČAD
FOTO GALERIJA
FOTO GALERIJA BBŽ
KOMUNICIRAJTE
S VAŠIM ŽUPANOM
Komunicirajte sa županom
ANKETA
KORISNIKA USLUGA BBŽ
english
deutch

BBŽ Županijske vijesti

2018.
Kolovoz
6

ODRŽANA POČETNA KONFERENCIJA EUROPSKOG PROJEKTA ENERGETSKE OBNOVE OSNOVNE ŠKOLE TRNOVITIČKI POPOVAC

Zamjenica bjelovarsko-bilogorskog župana Bojana Hribljan sudjelovala je na početnoj konferenciji europskog projekta „Energetske obnove zgrade Osnovne škole Trnovitički Popovac“. Ukupna vrijednost projekta je 494.742,41 kuna.
Početna konferencija europskog projekta energetske obnove Osnovne škole Trnovitički Popovac

Naime, riječ je o obnovi školske zgrade u sklopu europskog projekta energetske obnove 11 županijskih škola vrijednog 27 milijuna kuna. Obnova škole podrazumijeva izolaciju vanjskog zida i izolaciju stropa prema negrijanom tavanu. Izvođač radova je tvrtka GRAD-IM. 

Obnovom Osnovne škole u Trnovitičkom Popovcu ostvarit će se i velike uštede,a dio sredstava će se moći prenamijeniti u druge svrhe i podizanje standarda u samoj školi, koja će se, nakon što energetska obnova bude završena, opremiti novim namještajem i drugom potrebnom opremom.

„Imamo 75 učenika u 8 razrednih odjela. Ovim projektom energetske obnove zgrade škola će osim vizualnog izgleda imati i znatne uštede toplinske energije. Ušteda bi na godišnjoj razini trebala iznositi oko 50%.  To su znatna sredstva koja će biti iskorištena za ostale potrebe škole, nabavku nastavnih sredstava i pomagala, informatičke  opreme, uređenje podova, zidova i ostalo. Projekt će biti realiziran sredstvima Europske unije, oko 63%, i sredstvima Bjelovarsko-bilogorske županije. Na tome  moramo zahvaliti Ministarstvu graditeljstva i prostornog uređenja, Fondu za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost i našoj Bjelovarsko-bilogorskoj županiji i županu Damiru Bajsu.  Posebno bih naglasio da do kraja 2018.godine dolazi i do izmjene pokrova škole. Natječaj je upravo u tijeku. Natječaj je aplicirala naša Županija“, istaknuo je ravnatelj OŠ Trnovitički Popovac Stjepan Popić.
„Posebno bih zahvalio Županiji na čelu sa županom Bajsom koji su se javili na sve te natječaje, prošli i dobili sredstva da se uređuju škole bez kojih ne bi bilo ni budućnosti sela niti mladih, a bez njih nema budućnosti ni za sve nas“, rekao je pročelnik za gospodarstvo i opće poslove Grada Garešnice Miroslav Gerstner.

Bjelovarsko-bilogorska županija želi da uz velike školske objekte isti standard u školstvu imaju i manje škole, kao što je ova u mjestu Trnovitički Popovac. Nakon obnove školske zgrade učenicima će se uvelike poboljšati uvjeti školovanja,a nastavnici će, također, imati bolje uvjete rada.

Treba spomenuti i to kako je na novom natječaju Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost naša Bjelovarsko-bilogorska županija druga po prijavama u Hrvatskoj i to na natječaju vezanom uz obnovu zgrada u javnom sektoru na koji je prijavljeno čak 39 projekata. Samim time u našoj županiji u tijeku je veliki građevinski ciklus vezan uz obnovu, ali i gradnju novih zgrada u zdravstvu i školstvu, vrijedan preko 300 milijuna kuna.

„Intencija nam je da sve naše škole budu u energetskoj obnovi. Znate da smo Županija koja je druga u Hrvatskoj po broju prijavljenih projekata. Vodimo računa o svojim školama, kako velikim tako i onim malim. Sve naše škole koje će biti energetski obnovljene dobit će dio novog namještaja. Mi  smo tražili od ravnatelja da nam daju planove i potrebe za obnovom namještaja. Isto tako, izdvojit ćemo sredstva za krečenje škola, da škola doista bude kao nova kada se krene s nastavom u ovoj školskoj godini. Najveća ulaganja u županiji su u školstvo. Naravno da smo ponosni i na druge projekte koji se rade u našoj županiji, to je Škola za život i  naše tri škole koje su uključene u modernizaciju same nastave“, naglasila je zamjenica župana Bojana Hribljan.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
Početna konferencija europskog projekta energetske obnove Osnovne škole Trnovitički Popovac
Početna konferencija europskog projekta energetske obnove Osnovne škole Trnovitički Popovac
Početna konferencija europskog projekta energetske obnove Osnovne škole Trnovitički Popovac
Početna konferencija europskog projekta energetske obnove Osnovne škole Trnovitički Popovac
Početna konferencija europskog projekta energetske obnove Osnovne škole Trnovitički Popovac
Početna konferencija europskog projekta energetske obnove Osnovne škole Trnovitički Popovac
Početna konferencija europskog projekta energetske obnove Osnovne škole Trnovitički Popovac
Početna konferencija europskog projekta energetske obnove Osnovne škole Trnovitički Popovac
Početna konferencija europskog projekta energetske obnove Osnovne škole Trnovitički Popovac
Početna konferencija europskog projekta energetske obnove Osnovne škole Trnovitički Popovac
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a