Uvodna riječ
USTROJSTVO
PRORAČUN BBŽ
VODIČ ZA GRAĐANE
PET GODINA BBŽ U EU
Preuzmite .pdf
VI. IZMJENE I DOPUNE PROSTORNOG PLANA BBŽ
PRUZMITE ZAHTJEV ZA
OSTVARIVANJE PRAVA NA NAKNADU ZA NOVOROĐENČAD
FOTO GALERIJA
FOTO GALERIJA BBŽ
KOMUNICIRAJTE
S VAŠIM ŽUPANOM
Komunicirajte sa županom
ANKETA
KORISNIKA USLUGA BBŽ
english
deutch

BBŽ Županijske vijesti

2019.
Rujan
16

POTPORA I PARTNERSKI ODNOS BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE I MATICE UMIROVLJENIKA BBŽ

Bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs i predsjednik Matice umirovljenika Bjelovarsko-bilogorske županije Željko Held, potpisali su Ugovor o dodjeli sredstava Bjelovarsko-bilogorske županije Matici umirovljenika BBŽ ostvaren putem ovogodišnjeg Javnog poziva za programe i projekte umirovljeničkih udruga.
Potpis ugovora o dodjeli sredstava Bjelovarsko-bilogorske županije Matici umirovljenika BBŽ

Župan Damir Bajs i novo vodstvo Bjelovarsko-bilogorske županije 2013. uveli su niz novih programa, a jedan od njih ticao se i umirovljeničke populacije. Naime, politika prema umirovljenicima doživjela je  potpuni zaokret uvođenjem novih programa putem kojih je Županija postala partner umirovljeničkim udrugama na čelu s Maticom umirovljenika Bjelovarsko-bilogorske županije. Po prvi puta u povijesti Županije umirovljenici su dobili i svoj Odbor pri Županijskoj skupštini.

Od 2013. godine tako umirovljeničke udruge prijavljuju svoje projekte svake godine na županijski Javni poziv, a programi i projekti su raznovrsni, a tiču se: 

a) socijalnih potreba za umirovljenike,
b) zdravstvene skrbi,
c) programa koji se odnose na društveni dio,
d) natjecanja,
e) druženja,
f) dodatnog obrazovanja.

I dok su te 2013. umirovljeničke udruge s manje projekata konkurirale za sredstva, posljednjih sedam godina ta brojka znatno je porasla, pa tako danas govorimo o odobrenih 25 projekata Matica i Udruga umirovljenika za čije se programe izdvaja oko milijun kuna godišnje.

„Bjelovarsko-bilogorska županija ima veliki broj umirovljenika, njih gotovo 24 tisuće. U 2019. iznos namijenjen umirovljenicima bit će oko milijun kuna. Riječ je o 25 projekata koji su prošli na javnom natječaju. Naglasit ću da kroz politiku Županije koja skrbi o svojim sugrađanima treće životne dobi, pokazalo se da su udruge kroz naše potpore dobile priliku da njeni članovi imaju niz mogućnosti. Kada govorimo o županijskim aktivnostima, reći ću da na godišnjoj ravni kroz programe koje imamo trošimo više  od milijun kuna. Radi se o cifri od oko 4 milijuna kuna. Mi imamo i program 50 plus, vrijedan gotovo 11 milijuna kuna, najveći u Republici Hrvatskoj, gdje 50 naših sugrađanki iznad 50 godina skrbi o 350 korisnika koji su mahom umirovljenici. Naravno, moram najaviti da nam je u okviru energetskih obnova došla mogućnost da raspišemo natječaj za obnovu našeg Doma za starije osobe Bjelovar koji bi trebao u cijelosti biti obnovljen. To je jedan od najskupljih projekata u Hrvatskoj, već u pripremi vrijedan preko 15 milijuna kuna. Veseli me suradnja koju imamo s Maticom umirovljenika, ali i svim drugim udrugama koje zastupaju umirovljenike naše županije. Ta politika koju smo uveli, činjenica da je u apsolutnim i relativnim iznosima Županija  vodeća u Hrvatskoj po izdvajanjima za umirovljenike, kada govorimo o Županijama te da nastojimo da se to produbi i proširi je stalna konstanta naše politike od 2013. pa nadalje“, istaknuo je župan Damir Bajs.

Matica umirovljenika Bjelovarsko-bilogorske županije javila se na ovogodišnji Javni poziv Bjelovarsko-bilogorske županije koji je išao prema umirovljeničkim Udrugama i Maticama, a vezan uz ostvarenje financijske potpore za njihove projekte i dobila financijska sredstva od 128 tisuća kuna.

Sredstva su ostvarili za programe „Zlatna dob“, „Sportski susreti umirovljenika – županijski susreti“, „Međužupanijski susreti i sportski susreti Matice umirovljenika Hrvatske“.

„Izražavam veliku zahvalu našem županu na brizi za umirovljenike i svemu onome što čini za nas. Naravno da smo ponosni na to, a postali smo i maštovitiji i kreativniji kad imamo novaca. Prije tri dana smo u Garešnici imali zajedničko druženje umirovljenika s područja cijele naše županije. Bilo je prisutno 960 umirovljenika, a s gostima okupilo se tisuću ljudi. Bitno je naglasiti da ovaj Javni poziv i ovo što danas potpisujemo potrošit će umirovljenici koji su pokretni i koji žive u svojim kućama, i to na razne edukacije, putovanja, kulturna događanja. Međutim, posebno raduje ulaganje u Dom za starije osobe u iznosu od 15 milijuna kuna. Veliko hvala županu i za taj iznos“, naglasio je predsjednik Matice umirovljenika Bjelovarsko-bilogorske županije Željko Held.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
Potpis ugovora o dodjeli sredstava Bjelovarsko-bilogorske županije Matici umirovljenika BBŽ
Potpis ugovora o dodjeli sredstava Bjelovarsko-bilogorske županije Matici umirovljenika BBŽ
Potpis ugovora o dodjeli sredstava Bjelovarsko-bilogorske županije Matici umirovljenika BBŽ
Potpis ugovora o dodjeli sredstava Bjelovarsko-bilogorske županije Matici umirovljenika BBŽ
Potpis ugovora o dodjeli sredstava Bjelovarsko-bilogorske županije Matici umirovljenika BBŽ
Potpis ugovora o dodjeli sredstava Bjelovarsko-bilogorske županije Matici umirovljenika BBŽ
Potpis ugovora o dodjeli sredstava Bjelovarsko-bilogorske županije Matici umirovljenika BBŽ
Potpis ugovora o dodjeli sredstava Bjelovarsko-bilogorske županije Matici umirovljenika BBŽ
Potpis ugovora o dodjeli sredstava Bjelovarsko-bilogorske županije Matici umirovljenika BBŽ
Potpis ugovora o dodjeli sredstava Bjelovarsko-bilogorske županije Matici umirovljenika BBŽ
Potpis ugovora o dodjeli sredstava Bjelovarsko-bilogorske županije Matici umirovljenika BBŽ
Potpis ugovora o dodjeli sredstava Bjelovarsko-bilogorske županije Matici umirovljenika BBŽ
Potpis ugovora o dodjeli sredstava Bjelovarsko-bilogorske županije Matici umirovljenika BBŽ
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a