Uvodna riječ
USTROJSTVO
PRORAČUN BBŽ
VODIČ ZA GRAĐANE
PET GODINA BBŽ U EU
Preuzmite .pdf
V. IZMJENE I DOPUNE PROSTORNOG PLANA BBŽ
PRUZMITE ZAHTJEV ZA
OSTVARIVANJE PRAVA NA NAKNADU ZA NOVOROĐENČAD
FOTO GALERIJA
FOTO GALERIJA BBŽ
KOMUNICIRAJTE
S VAŠIM ŽUPANOM
Komunicirajte sa županom
ANKETA
KORISNIKA USLUGA BBŽ
english
deutch

BBŽ Županijske vijesti

2019.
Svibanj
20

POTPUNO NOVO RUHO PODRUČNE ŠKOLE U SEVERINU

Još jedna škola na području Bjelovarsko-bilogorske županije zasjala je u novom ruhu. Riječ je o Područnoj školi Severin, jednoj od 44 školske zgrade na području naše županije koje su u potpunosti obnovljene ili ih energetska obnova tek očekuje.
Obilazak radova na Područnoj školi Severin

Riječ je o projektu čija je ukupna ugovorena vrijednost iznosila 914 tisuća kuna. No, budući da se radi o starom i neadekvatnom objektu bili su potrebni i dodatni radovi koji nisu bili obuhvaćeni europskim projektom. Stoga je Bjelovarsko-bilogorska županija uložila dodatna sredstva u iznosu od 360.000 kuna.

Također, Bjelovarsko-bilogorska županija opremila je školu i novim namještajem i to u iznosu od 86.525,00 kuna. Riječ je o novim klupama, stolovima, garderobnim ormarićima, ormarićima za cipele i slično.

U konačnici kada se zbroje svi izvedeni radovi dolazimo do brojke od 1,4 milijuna kuna koliko je uloženo u temeljitu obnovu Područne škole Severin. Kruna na kraju cjelokupnog projekta bit će dječje igralište koje će se u cijelosti rekonstruirati.

Od iznimnog će to značenja biti za 37 učenika te male područne škole kao i za njihove učitelje koji će sada nastavu održavati u puno kvalitetnijim uvjetima. Uz to smanjit će se režijski troškovi kao i troškovi održavanja tako da će školi ostati više sredstava za ulaganja u nadstandard.

Inače, kada govorimo o Osnovnoj školi Ivana Viteza Trnskog u Novoj Rači potrebno je naglasiti kako je matična školska zgrada već energetski obnovljena kao i Područna škola u Međurači, dok energetska obnova tek očekuje Područnu školu u Dautanu.

Time se ulaganja u školstvo vezana uz Osnovnu školu Ivana Viteza Trnskog zajedno s područnim školama u posljednjih godina penju na preko 3 milijuna kuna, a njihovom realizacijom ostvaruje se cilj kompletno obnovljenih i opremljenih, ne samo matičnih već i područnih škola, te svim učenicima naše županije omogućuje jednak standard školovanja.

„Obnovom škole vrlo smo zadovoljni i mi učiteljice i naši učenici, a isto tako i roditelji što njihova djeca pohađaju novoobnovljenu školu koja odiše toplinom i vrlo je ugodno raditi u takvim uvjetima. Neusporedivo je raditi sada u obnovljenim učionicama u odnosu na prijašnje. Najviše se to vidjelo na grijanju jer je u neobnovljenoj školi bilo mnogo hladnije nego što je sada“, rekla je  učiteljica Vesna Vlajnić.

„Moram napomenuti da je ovo treća zgrada ukupno u sklopu škole „Ivana Viteza Trnskog“ koja je doživjela energetsku obnovu. U planu je da se započne s radovima na energetskoj obnovi Područne škole u Dautanu. Ovdje u Severinu obnovljena je fasada, promijenjena je kompletna vanjska stolarija, izolirani su stropovi, radi se na rekonstrukciji podova u dvorani, pristupna rampa za osobe s invaliditetom“, naglasio je ravnatelj OŠ „Ivana Viteza Trnskog“ Nova Rača Dario Jaušić.

„Bjelovarsko-bilogorska županija je iskoristila priliku koju su imali svi u Hrvatskoj,a to je da povuku europska sredstva za obnovu svojih škola. Mi smo jedna od vodećih Županija u Hrvatskoj s 44 škole i to je mogućnost da se digne standard u školstvu, kako osnovnom tako i srednjem. Drago mi je  vidjeti da su učenici oduševljeni, da su učitelji zadovoljni te da se novi standard u našim školama može vidjeti svakog dana, praktički u svim školama kojima je Županija osnivač“, izjavio je prilikom obilaska škole župan Damir Bajs.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
Obilazak radova na Područnoj školi Severin
Obilazak radova na Područnoj školi Severin
Obilazak radova na Područnoj školi Severin
Obilazak radova na Područnoj školi Severin
Obilazak radova na Područnoj školi Severin
Obilazak radova na Područnoj školi Severin
Obilazak radova na Područnoj školi Severin
Obilazak radova na Područnoj školi Severin
Obilazak radova na Područnoj školi Severin
Obilazak radova na Područnoj školi Severin
Obilazak radova na Područnoj školi Severin
Obilazak radova na Područnoj školi Severin
Obilazak radova na Područnoj školi Severin
Obilazak radova na Područnoj školi Severin
Obilazak radova na Područnoj školi Severin
Obilazak radova na Područnoj školi Severin
Obilazak radova na Područnoj školi Severin
Obilazak radova na Područnoj školi Severin
Obilazak radova na Područnoj školi Severin
Obilazak radova na Područnoj školi Severin
Obilazak radova na Područnoj školi Severin
Obilazak radova na Područnoj školi Severin
Obilazak radova na Područnoj školi Severin
Obilazak radova na Područnoj školi Severin
Obilazak radova na Područnoj školi Severin
Obilazak radova na Područnoj školi Severin
Obilazak radova na Područnoj školi Severin
Obilazak radova na Područnoj školi Severin
Obilazak radova na Područnoj školi Severin
Obilazak radova na Područnoj školi Severin
Obilazak radova na Područnoj školi Severin
Obilazak radova na Područnoj školi Severin
Obilazak radova na Područnoj školi Severin
Obilazak radova na Područnoj školi Severin
Obilazak radova na Područnoj školi Severin
Obilazak radova na Područnoj školi Severin
Obilazak radova na Područnoj školi Severin
Obilazak radova na Područnoj školi Severin
Obilazak radova na Područnoj školi Severin
Obilazak radova na Područnoj školi Severin
Obilazak radova na Područnoj školi Severin
Obilazak radova na Područnoj školi Severin
Obilazak radova na Područnoj školi Severin
Obilazak radova na Područnoj školi Severin
Obilazak radova na Područnoj školi Severin
Obilazak radova na Područnoj školi Severin
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a