Uvodna riječ
USTROJSTVO
PRORAČUN BBŽ
VODIČ ZA GRAĐANE
PET GODINA BBŽ U EU
Preuzmite .pdf
VI. IZMJENE I DOPUNE PROSTORNOG PLANA BBŽ
PRUZMITE ZAHTJEV ZA
OSTVARIVANJE PRAVA NA NAKNADU ZA NOVOROĐENČAD
FOTO GALERIJA
FOTO GALERIJA BBŽ
KOMUNICIRAJTE
S VAŠIM ŽUPANOM
Komunicirajte sa županom
ANKETA
KORISNIKA USLUGA BBŽ
english
deutch

BBŽ Županijske vijesti

2018.
Svibanj
4

PRIJEM ZA VATROGASCE POVODOM OBILJEŽAVANJA DANA VATROGASTVA I DANA NJIHOVA ZAŠTITNIKA SVETOG FLORIJANA

Bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs sa suradnicima primio je predstavnike Vatrogasne zajednice Bjelovarsko-bilogorske županije na čelu s njihovim predsjednikom Đurom Petrićem, a povodom Dana vatrogastva i Dana njihova zaštitnika Svetog Florijana.

Bila je to prilika za razgovor o stanju vatrogastva na našem području, ali i o suradnji koju Bjelovarsko-bilogorska županija ima s vatrogascima.


„Naša županija poznata je i po tome što ima iznimno veliki broj vatrogasaca koji su učlanjeni u DVD-e ili su članovi JVP. Naglasit ću da preko 160 društava na području županije radi na tome da vatrogastvo ostane tradicija našega kraja, i kada govorimo o tome onda ću naglasiti da je preko 10 000 ljudi učlanjeno u vatrogastvo na području naše županije što ju po tom pitanju čini možda čak i prvom županijom u Hrvatskoj. Naravno, vatrogastvo ima i svoju operativnu djelatnost i funkciju, a to je pomoć ljudima u nevolji. Ljudi našeg područja mogu biti spokojni jer znaju da su službe dežurne u vatrogastvu na najvišoj razini. Naši vatrogasci preko ljeta odlaze kao pomoć na more i tamo su visoko cijenjeni. Važno je naglasiti i rad s mladima i naši vatrogasci rade na tome, što je također jako važno za budućnost naše županije. Danas, na Dan svetog Florijana zahvalio bih se svim vatrogascima na aktivnostima koje provode. Biti vodeća županija u vatrogastvu je naša prednost, ali i  obveza“, istaknuo je župan Bajs.

Bjelovarsko-bilogorska županija sto posto je povećala izdvajanja za vatrogastvo u ovoj 2018. godini. Tako je proračunom predviđeno milijun kuna za financiranje Vatrogasne zajednice Bjelovarsko-bilogorske županije i dodatnih 250 tisuća kuna za financiranje Dobrovoljnih vatrogasnih društava na našem području.

„Istina je da naš župan i županija veliku pozornost posvećuju vatrogastvu što pokazuju i sredstva koja se za to izdvajaju, a sve s ciljem da vatrogasci imaju što bolje uvjete za rad na svom području.  Još jednom hvala za to. Ušli smo u mjesec svibanj, mjesec zaštite od požara, gdje je pojačana aktivnost rada vatrogasaca za pripremu sezone koja počinje 1.6. Prošla sezona nam je nagovijestila da će se raditi na novom zakonu o vatrogastvu.  Mislimo da će se time riješiti problem financiranja, ali i povesti briga o vatrogasnim vozilima i opremi koja nedostaje. Puno je zadataka pred nama, posvećujemo veliku pozornost i vatrogasnoj mladeži, u planu je i Susret prijateljstva, događaj koji je značajan ne samo za vatrogasnu mladež nego i ostale vatrogasce. Očekuje nas i državno natjecanje vatrogasne mladeži i podmladka u Zadru na kojem ćemo sudjelovati. Još jednom, hvala župane za sve što radite za naše vatrogasce“, rekao je Đuro Petrić, predsjednik Vatrogasne zajednice Bjelovarsko-bilogorske županije.

„Htio bih naglasiti da vatrogastvo nije posao , vatrogastvo je život. Stoga se zahvaljujem svim vatrogascima u  našoj županiji, na sudjelovanju u intervencijama i svim aktivnostima koje provode i čestitam im dan svetog Florijana“, istaknuo je Željko Mesec, glavni županijski vatrogasni zapovjednik, zahvalivši županu Bajsu na prijemu.

„Javna vatrogasna postrojba Daruvar uključena je u sva događanja uključujući i ona na priobalju, ali i za potrebe pomoći kod poplava. Naši građani mogu biti izuzetno zadovoljni sa zaštitom imovine i svakodnevno se osjeti da su vatrogasci cijenjeni i da dobro rade svoj posao. Zahvaljujemo se i vama što konstantno gledate kako unaprijediti vatrogastvo, hvala vam što ste nas primili i što smo mogli prezentirati vatrogastvo grada Daruvara“, rekao je Vlado Horvat, predsjednik Vatrogasne zajednice grada Daruvara.

„Vatrogastvo, osim primarne zadaće, zaštite ljudi i imovine, bazira se i na društvenom djelovanju, a tu je prije svega rad s mladima. Vatrogasna zajednica BBŽ, kroz savjet za vatrogasnu mladež, veliku pažnju pridaje upravo radu s mladima jer ako nema toga upitna je budućnost vatrogastva.  Činjenica je da se naše ekipe konstantno plasiraju na državna natjecanja gdje im vatrogasna zajednica BBŽ osigurava sve što je potrebno. Ovaj kamp u Fažani puno znači vatrogasnoj mladeži, to im je nagrada za rad tijekom godine i  nadam se da će se kroz uređenje kampa osigurati još i bolji uvjeti, ali i unaprijediti sadržaj“, istaknuo je Silvestar Štefović, predsjednik Savjeta vatrogasne mladeži.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a