Uvodna riječ
USTROJSTVO
PRORAČUN BBŽ
VODIČ ZA GRAĐANE
PET GODINA BBŽ U EU
Preuzmite .pdf
V. IZMJENE I DOPUNE PROSTORNOG PLANA BBŽ
PRUZMITE ZAHTJEV ZA
OSTVARIVANJE PRAVA NA NAKNADU ZA NOVOROĐENČAD
FOTO GALERIJA
FOTO GALERIJA BBŽ
KOMUNICIRAJTE
S VAŠIM ŽUPANOM
Komunicirajte sa županom
ANKETA
KORISNIKA USLUGA BBŽ
english
deutch

BBŽ Županijske vijesti

2018.
Svibanj
2

PRIJEM ZA VIJEĆE OGRANKA MATICE HRVATSKE BBŽ

Bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs sa suradnicima primio je predstavnike Vijeća ogranka Matice hrvatske Bjelovarsko-bilogorske županije na čelu s njihovim pročelnikom Matom Ćurkom.

Bila je to prilika za razgovor o radu Vijeća ogranka Matice hrvatske Bjelovarsko-bilogorske županije i suradnji koju ono ima s Bjelovarsko-bilogorskom županijom te planovima rada za buduće razdoblje. Tako Vijeće ogranka Matice hrvatske Bjelovarsko-bilogorske županije planira izdavanje CD-a s pjesmama Željka Sabola, ali i izradu dokumentarnog filma kao sjećanje na našeg poznatog umjetnika.

„Kada govorimo o Matici hrvatskoj to je jedna od najstarijih institucija koje postoje u Republici Hrvatskoj koja je u osnivanju pa do danas imala jedan cilj, a to je očuvanje hrvatske kulture, a taj značaj nas obvezuje i za daljnje aktivnosti. 2005. osnovano je Vijeće ogranka na području naše županije koja objedinjava gradske matice na području cijele Bjelovarsko – bilogorske županije. Istaknuo bih dosadašnju suradnju s kako Vijećem, tako i gradskim Maticama u nizu projekata. Bjelovarsko – bilogorska županija financira ukupnost projekata i podupire. Mene veseli da uz redovite aktivnosti same Matice, to je izdavačka aktivnost, ponajviše da imamo planove i za neke veće projekte. Jedan od tih većih projekata je obilježavanje ljudi našega kraja, u ovom slučaju gospodina Željka Sabola, našeg Bjelovarčanina koji je ostavio izniman trag u glazbenoj umjetničkoj kulturi Hrvatske. Tu postoji jedan projekt gdje bi Matica bila izdavač, Županija suizdavač uz potporu Grada Bjelovara i da bi svi zajedno išli prema tome da se izda jedan dupli CD s pjesmama Željka Sabola. Moram reći da me taj projekt veseli, da će Županija u cijelosti poduprijeti taj projekt i novčano, ali i organizacijski na svaki drugi mogući način,“ istaknuo je župan Bajs.

„Ovu ideju je dao naš član Matice, inače ravnatelj knjižnice Marinko Iličić. To je ideja izdavanja CD-a više skladbi na tekstove pjesama Željka Sabola. Ideja o izdavanju kvalitetnog nosača zvuka sa šansonama i popularnim skladbama na temelju Željka Sabola koji je rođen u Bjelovaru 1941., a preminuo u Zagrebu 1991. Uz izdavanje CD-a organizirala bi se promocija u roku godinu dana sa izvođačima, a napravio bi se i dokumentarni film o Željku Sabolu“ rekao je Mato Ćurak, pročelnik Vijeća ogranka Matice hrvatske BBŽ, zahvalivši županu Bajsu na potpori.

„Smatram da je to jako dobra jedna ideja da se našeg umjetnika kao što je Željko Sabol istakne s obzirom da sami glazbenici, a i mi umjetnici, nismo znali koliko je toga on napisao.  Dobro je to istaknuti i upoznati jednu širu publiku s ovim projektom i na nivou Hrvatske da ljudi čuju i da tim dokumentarnim filmom koji je u planu i vide i bolje se upoznaju sa Željkom Sabolom i da sam naš grad dobije jednu lijepu reklamu“, istaknuo je Vedran Milić predsjednik Odbora za glazbu pri Vijeću ogranka Matice hrvatske BBŽ.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a