Uvodna riječ
USTROJSTVO
PRORAČUN BBŽ
VODIČ ZA GRAĐANE
PET GODINA BBŽ U EU
Preuzmite .pdf
V. IZMJENE I DOPUNE PROSTORNOG PLANA BBŽ
PRUZMITE ZAHTJEV ZA
OSTVARIVANJE PRAVA NA NAKNADU ZA NOVOROĐENČAD
FOTO GALERIJA
FOTO GALERIJA BBŽ
KOMUNICIRAJTE
S VAŠIM ŽUPANOM
Komunicirajte sa županom
ANKETA
KORISNIKA USLUGA BBŽ
english
deutch

BBŽ Županijske vijesti

2018.
Rujan
12

STO GODINA NOGOMETNOG KLUBA DARUVAR

Bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs sa suradnicima u povodu obilježavanja sto godina Nogometnog kluba Daruvar primio je predstavnike Kluba na čelu s njihovim predsjednikom Tihomirom Horvatom.
U Bjelovarsko-bilogorskoj županiji održan prijem za NK Daruvar

Nogometni klub Daruvar pod imenom Marx osnovan je 1918. godine, a s natjecanjima je započeo 1919. godine. Tijekom narednih desetljeća mijenjao je ime, pa tako službeni dokumenti svjedoče da se zvao i Donk, pa Metalac, Zrinski, a pod imenom NK Daruvar djeluje od 50-tih godina prošlog stoljeća, pa sve do danas. 

Treba naglasiti da se Klub natjecao u različitim ligama, među kojima je bila i nadaleko poznata i vrlo jaka 2. Zagrebačka liga, a trenutno se natječe i 1. Županijskoj ligi. U klubu imaju igrače u selekcijama U8, U10, U12 i U14, te juniorski i seniorski pogon – ukupno 160 članova.

Povodom svečanog obilježavanja 100 godina NK Daruvar, 13. listopada 2018. godine u 15 sati na stadionu NK Daruvar - seniori NK Daruvar odigrat će prijateljski nogometni susret protiv momčadi NK Dinamo Zagreb. Prvih sto godina Kluba ostat će zabilježeno i u Monografiji kluba, a koja će svjetlo dana ugledati uskoro. Bjelovarsko-bilogorska županija pomogla je izdavanje spomenute Monografije, a dala je potporu i organizaciji najavljene utakmice NK Daruvara i zagrebačkog Dinama.

Bjelovarsko-bilogorska županija pomaže nogometne klubove, a prevnstveno putem Sportske zajednice Bjelovarsko-bilogorske županije čiji rad u potpunosti i financira. Naime, Bjelovarsko-bilogorska županija u svom proračunu za ovu godinu osigurala je veća sredstva za potrebe rada Sportske zajednice, točnije 1.250,000,00 kuna što je za 350 tisuća kuna više u odnosu na godinu ranije, a sve s ciljem jačeg podupiranja sportaša i sportskih klubova na svom području.

Naime, osnovna zadaće Sportske zajednice Bjelovarsko-bilogorske županije je  unaprjeđivanje i promicanje sporta među građanima, posebice među djecom i mladeži, te promicanje odgojnih funkcija sporta, razumijevanja, tolerancije i odgovornosti kroz bavljenje sportom. 


Bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs istaknuo je na prijemu kako je nogomet sport koji ima dugu tradiciju u našoj županiji „ Ja ću reći da se obilježavanje stote godišnjice uvijek može i treba posebno naznačiti.  Klub je osnovan daleke 1918.godine i kontinuirano radi kroz 100 godina.  Kroz sve ovo vrijeme klub je bio aktivan.  Moram naglasiti da nas očekuje jedna posebnost, a to je nogometna utakmica između NK Daruvara i zagrebačkog Dinama.  Mi smo potpomogli i izdavanje Monografije jer ipak treba sve ove godine ovjekovječiti za buduće generacije. Nije lako u ovom trenutku biti u sportu, to je amaterski sport, bez naknada. Ljudi volonterski pomažu svojoj sredini,a mogućnost da se igra nogomet, a posebice mladi  selekcijama daje priliku da imaju nešto što će ih zaokupiti i nadam se kroz sport da će naučiti sve ono što je potrebno u životu, rad, disciplinu i želju za rezultatima“, istaknuo je župan Bajs.

„Htio bih zahvaliti posebno županu i suradnicima na pomoći. 13.10. nam dolazi zagrebački Dinamo u 15 sati. To će biti prvi događaj obilježavanja stote godišnjice. Pri kraju smo izdavanja Monografije koja će biti izdana početkom 12.mjeseca.  U ovih 100 godina kroz naš klub je prošlo preko 4000 igrača, oko 2000 volontera. Stvarno imamo dugu tradiciju.  Drugi smo najstariji klub u županiji, jedino je stariji NK Bjelovar.  Mislim da smo među 20 najstarijih klubova u Hrvatskoj“, naglasio je predsjednik NK Daruvar Tihomir Horvat.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
U Bjelovarsko-bilogorskoj županiji održan prijem za NK Daruvar
U Bjelovarsko-bilogorskoj županiji održan prijem za NK Daruvar
U Bjelovarsko-bilogorskoj županiji održan prijem za NK Daruvar
U Bjelovarsko-bilogorskoj županiji održan prijem za NK Daruvar
U Bjelovarsko-bilogorskoj županiji održan prijem za NK Daruvar
U Bjelovarsko-bilogorskoj županiji održan prijem za NK Daruvar
U Bjelovarsko-bilogorskoj županiji održan prijem za NK Daruvar
U Bjelovarsko-bilogorskoj županiji održan prijem za NK Daruvar
U Bjelovarsko-bilogorskoj županiji održan prijem za NK Daruvar
U Bjelovarsko-bilogorskoj županiji održan prijem za NK Daruvar
U Bjelovarsko-bilogorskoj županiji održan prijem za NK Daruvar
U Bjelovarsko-bilogorskoj županiji održan prijem za NK Daruvar
U Bjelovarsko-bilogorskoj županiji održan prijem za NK Daruvar
U Bjelovarsko-bilogorskoj županiji održan prijem za NK Daruvar
U Bjelovarsko-bilogorskoj županiji održan prijem za NK Daruvar
U Bjelovarsko-bilogorskoj županiji održan prijem za NK Daruvar
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a