Uvodna riječ
USTROJSTVO
PRORAČUN BBŽ
VODIČ ZA GRAĐANE
PET GODINA BBŽ U EU
Preuzmite .pdf
VI. IZMJENE I DOPUNE PROSTORNOG PLANA BBŽ
PRUZMITE ZAHTJEV ZA
OSTVARIVANJE PRAVA NA NAKNADU ZA NOVOROĐENČAD
FOTO GALERIJA
FOTO GALERIJA BBŽ
KOMUNICIRAJTE
S VAŠIM ŽUPANOM
Komunicirajte sa županom
ANKETA
KORISNIKA USLUGA BBŽ
english
deutch

BBŽ Županijske vijesti

2019.
Svibanj
3

SURADNJOM BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE I GRADA BJELOVARA DO STUDENTSKOG DOMA U BJELOVARU

Bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs i gradonačelnik Grada Bjelovara Dario Hrebak potpisali su Sporazum o suradnji na projektu studentskog doma u gradu Bjelovaru.
Potpis sporazuma o suradnji na projektu studentskog doma u gradu Bjelovaru

Naime, Veleučilište u Bjelovaru ima dopusnice za izvođenje tri preddiplomska stručna studija (Mehatronike, Sestrinstva i Računarstva) koje omogućavaju upis studentima čije je prebivalište izvan Bjelovarsko-bilogorske županije, međutim, nema osiguran subvencionirani smještaj studenata.

Kako bi rješenje tog problema bilo učinkovito i brzo zajednički rade Grad Bjelovar i Bjelovarsko-bilogorska županija u partnerskom odnosu s ciljem da zgrada bivšeg Doma učenika srednjih škola u Bjelovaru se prenamijeni u studenski dom. Na taj način stvaraju se preduvjeti za daljnji napredak bjelovarskog Veleučilišta.

„Ovo je za Veleučilište u Bjelovaru i njegove studente povijesni dan. Zahvaljujem Županiji i Gradu Bjelovaru na razumijevanju jer u cilju nam je i dalje razvijanje Veleučilišta,a jedan od naših najvažnijih kriterija je osigurati dobar standard studentima. To znači da im se omogući studentski smještaj. Za jedno godinu, dvije ovdje bi se za sedamdesetak studenata moglo omogućiti da za normalne materijalne uvjete imaju jako lijep studentski dom“, rekla je dekanica Veleučilišta u Bjelovaru Zrinka Puharić.

Kako bi se to i dogodilo Bjelovarsko-bilogorska županija i Grad Bjelovar putem potpisanog Sporazuma, između ostalog, utvrđuju kako će Grad Bjelovar uputiti Ministarstvu državne imovine zahtjev za darovanje nekretnine bivšeg učeničkog Doma Gradu Bjelovaru. Bjelovarsko-bilogorska županija i Dom učenika srednjih škola Bjelovar čiji je osnivač Županija prepustit će Gradu Bjelovaru i opremu i namještaj koje su do sada investirali u Dom učenika.

U planu je da Grad Bjelovar Dom učenika prijavi na energetsku obnovu, a ista nekretnina bit će namijenjena za ustanovljenje studenskog doma koji ima kapacitet za smještaj 60 osoba.

Također, u budućem studentskom domu i dalje će dvije učionice biti namijenjene za potrebe Medicinske škole Bjelovar, a potpisanim Sporazumom župan Damir Bajs i gradonačelnik Dario Hrebak utvrđuju zajednički interes na ostvarivanju projekta hostela na području grada Bjelovara, a za potrebe cijele Bjelovarsko-bilogorske županije.

„Važna je suradnja između Države, Županije, Gradova i Općina, a dobrom suradnjom se onda može napraviti i više. Bjelovarsko-bilogorska županija ima niz potpisanih sporazuma o konkretnim projektima s našim Općinama i Gradovima. Svaki od tih sporazuma vezan je uz neki konkretan projekt. Moram naglasiti da se najčešće radi u euro projektima, pa tako i ovdje sada. Mi ćemo potpisati sporazum o suradnji između Bjelovarsko-bilogorske županije i Grada Bjelovara, temeljem dogovora koji je postignut između gradonačelnika Darija Hrebaka, mene i Veleučilišta, za pripremu jednog projekta. Zašto kažem pripremu projekta, zato što želimo da potpisom ovog ugovora omogućimo u konačnici da ovaj stari Đački dom prijeđe u vlasništvo Grada Bjelovara i temeljem Sporazuma Županija će povući svoj zahtjev za darovanje resornom Ministarstvu imovine,a Grad Bjelovar će dati zahtjev da se ovaj prostor preuredi i prilagodi potrebama studentskog doma kako bi se kroz taj euro projekt moglo riješiti pitanje smještaja studenata koji bi htjeli studirati na tri preddiplomska stručna studija u gradu Bjelovaru. Time Veleučilištu omogućavamo kvalitetnije uvjete i ispunjenje uvjeta koje na kraju moraju riješiti,a Županija će doprinijeti ukupnosti ovoga projekta zajedničkim nastupom, pomoći u ukupnosti projekta i u konačnici rješavanjem pitanja nekretnine koja će prijeći na Grad Bjelovar. Sve zajedno ide samo jednom cilju, stvaranju Bjelovara što nam je uvijek bila želja i cilj, studentskim gradom, gradom gdje ima mladosti, znanja i gradom gdje su studenti sastavni dio ukupnosti društvenog života. Mi ćemo naravno surađivati i na drugom elementu koji je Županiji i Gradu Zanimljiv,a  to je pitanje hostela. Mislimo da za turizam našega grada i naše županije hostel je jedan od ključnih elemenata i onog trenutka kada se otvori mogućnost posebice u euro projektima zajedno ćemo aplicirati i u Bjelovaru napraviti središte za mogućnost upravo studentima da Bjelovar i Bjelovarsko-bilogorska županija bude jedno od njihovih odredišta kada turistički žele upoznati Hrvatsku“, rekao je bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs.

„Ovo je početak suradnje vezano za razvoj Veleučilišta i visokoškolskog obrazovanja na području našeg grada i naše županije. Bitno je da ovim potezom dobijemo jedno brzo i optimalno rješenje koje Bjelovar pretvara u studentski grad još snažnijim koracima nego je to bilo do sada. Trenutno imamo između 750 i 800 studenata u gradu Bjelovaru. Ukoliko ovo sve obnovimo,a vidite da je objekt, što Županiji služi na čast, u dobrim uvjetima, ne trebaju tu neka velika ulaganja, više unutarnje dotjerivanje. Što se tiče vanjskog uređenja projekt nije pod zaštitom. Imamo projekt gotov, 5 milijuna 300 000 kuna vrijedan koji ćemo u devetom mjesecu prijaviti na Fond za energetsku učinkovitost. Dodatno dobijamo to da u vrlo kratkom roku šezdesetak studenata može upisati Veleučilište, a Bjelovar će vrlo brzo postati studentski grad, možda u sljedećih godinu dana. Zahvala Županiji na brzoj reakciji i korektnoj suradnji,a pohvala i Ministarstvu državne imovine koje je voljno ovaj prostor ustupiti gradu Bjelovaru“, istaknuo je gradonačelnik Grada Bjelovara Dario Hrebak.
 

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
Potpis sporazuma o suradnji na projektu studentskog doma u gradu Bjelovaru
Potpis sporazuma o suradnji na projektu studentskog doma u gradu Bjelovaru
Potpis sporazuma o suradnji na projektu studentskog doma u gradu Bjelovaru
Potpis sporazuma o suradnji na projektu studentskog doma u gradu Bjelovaru
Potpis sporazuma o suradnji na projektu studentskog doma u gradu Bjelovaru
Potpis sporazuma o suradnji na projektu studentskog doma u gradu Bjelovaru
Potpis sporazuma o suradnji na projektu studentskog doma u gradu Bjelovaru
Potpis sporazuma o suradnji na projektu studentskog doma u gradu Bjelovaru
Potpis sporazuma o suradnji na projektu studentskog doma u gradu Bjelovaru
Potpis sporazuma o suradnji na projektu studentskog doma u gradu Bjelovaru
Potpis sporazuma o suradnji na projektu studentskog doma u gradu Bjelovaru
Potpis sporazuma o suradnji na projektu studentskog doma u gradu Bjelovaru
Potpis sporazuma o suradnji na projektu studentskog doma u gradu Bjelovaru
Potpis sporazuma o suradnji na projektu studentskog doma u gradu Bjelovaru
Potpis sporazuma o suradnji na projektu studentskog doma u gradu Bjelovaru
Potpis sporazuma o suradnji na projektu studentskog doma u gradu Bjelovaru
Potpis sporazuma o suradnji na projektu studentskog doma u gradu Bjelovaru
Potpis sporazuma o suradnji na projektu studentskog doma u gradu Bjelovaru
Potpis sporazuma o suradnji na projektu studentskog doma u gradu Bjelovaru
Potpis sporazuma o suradnji na projektu studentskog doma u gradu Bjelovaru
Potpis sporazuma o suradnji na projektu studentskog doma u gradu Bjelovaru
Potpis sporazuma o suradnji na projektu studentskog doma u gradu Bjelovaru
Potpis sporazuma o suradnji na projektu studentskog doma u gradu Bjelovaru
Potpis sporazuma o suradnji na projektu studentskog doma u gradu Bjelovaru
Potpis sporazuma o suradnji na projektu studentskog doma u gradu Bjelovaru
Potpis sporazuma o suradnji na projektu studentskog doma u gradu Bjelovaru
Potpis sporazuma o suradnji na projektu studentskog doma u gradu Bjelovaru
Potpis sporazuma o suradnji na projektu studentskog doma u gradu Bjelovaru
Potpis sporazuma o suradnji na projektu studentskog doma u gradu Bjelovaru
Potpis sporazuma o suradnji na projektu studentskog doma u gradu Bjelovaru
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a