Uvodna riječ
USTROJSTVO
PRORAČUN BBŽ
VODIČ ZA GRAĐANE
PET GODINA BBŽ U EU
Preuzmite .pdf
VI. IZMJENE I DOPUNE PROSTORNOG PLANA BBŽ
PRUZMITE ZAHTJEV ZA
OSTVARIVANJE PRAVA NA NAKNADU ZA NOVOROĐENČAD
FOTO GALERIJA
FOTO GALERIJA BBŽ
KOMUNICIRAJTE
S VAŠIM ŽUPANOM
Komunicirajte sa županom
ANKETA
KORISNIKA USLUGA BBŽ
english
deutch

BBŽ Županijske vijesti

2020.
Ožujak
19

U BJELOVARSKO-BILOGORSKOJ ŽUPANIJI NEMA OBOLJELIH OD KORONAVIRUSA

Nakon sjednice Stožera civilne zaštite Bjelovarsko-bilogorske županije vezane uz koronavirus održana je konferencija za medije na kojoj je bilo riječi o novim zaključcima i naputcima Stožera civilne zaštite Bjelovarsko-bilogorske županije, a koji su vezani uz Odluku Stožera civilne zaštite Republike Hrvatske o mjerama ograničavanja društvenih okupljanja, rada u trgovini, uslužnih djelatnosti i održavanja sportskih i kulturnih događanja.
Konferencija za medije na temu novih mjera borbe protiv koronavirusa

Na području Bjelovarsko-bilogorske županije trenutno nema oboljelih od koronavirusa, a čekaju se nalazi tri osobe za koje postoji sumnja da su zaraženi koronavirusom.

Na konferenciji za medije župan Damir Bajs naglasio je kako se u našoj županiji svi pridržavaju novih mjera te da je Stožer civilne zaštite Bjelovarsko-bilogorske županije, zajedno s gradskim stožerima spreman i za aktivnosti koje su pred nama.

„Rekao bih da smo temeljem preporuka koje su jučer dane napravili promjene koje su vezane uz pacijente, a to je da sada radimo s izvanrednim ambulantama za pregled pacijenata za koje postoji sumnja da su zaraženi koronavirusom. Izvanredne ambulante radit će 24 sata na dan, a bit će u Daruvaru i u Bjelovaru. Naznačit ću i apelirat ću na sve naše sugrađane da budu solidarni, odgovorni i da se ponašaju u ovoj situaciji sukladno preporukama. Nažalost, imamo i situacija koje nisu takve, ne samo one situacije vezane uz samoizolaciju gdje policija postupa nego i situaciju koja nam se dogodila danas. Naime, par koji je bio u samoizolaciji zbog sumnje na koronavirus pozvao je našu ekipu Hitne pomoći jer je trebala pomoć njihovom djetetu, nije naznačio da se nalazi u samoizolaciji te nakon što je dijete preuzeto od njih i na testiranju je, cijeli naš tim prebačen je u samoizolaciju. Time smo izgubili zdravstvene djelatnike koji redovito obavljaju svoju djelatnost. Istaknuo bih da nikakvog problema nema i da će službe, Hitna pomoć, policija ili bilo tko drugi izaći na lice mjesta, samo će onda biti opremljeni na način da ne budu u sumnji za zarazu koronavirusom. Mi ne možemo sve ekipe opremiti za svaki izlazak, stoga je ključno i nužno da se to na vrijeme javi kako bi se službe mogle pripremiti. Trenutno čekamo nalaze za tri osobe s područja naše županije za koje postoji sumnja zaraze koronavirusom“, istaknuo je na konferenciji za medije župan Damir Bajs.

Više o izdvojenim ambulantama Doma zdravlja BBŽ  koje su tijekom ovoga tjedna ustrojene u Bjelovaru i Daruvaru rekla je ravnateljica Doma zdravlja BBŽ Ljubica Čaić: „Nalaze se u Bjelovaru u Mihanovićevoj 8 te u Preradovićevoj 7. U izdvojene ambulante javljaju se pacijenti sa sumnjom na koronavirus. Znači, s respiratornim problemima, odnosno ako su došli iz inozemstva, ili su bili u kontaktu sa zaraženom osobom ili su bili u kontaktu s osobom koja je u samoizolaciji. Molimo takve pacijente sa sumnjom na koronavirus da se prvenstveno telefonom jave liječniku koji će raditi kroz dvije smjene 24 sata, sve dane u tjednu te da slijede upute koje će im davati liječnik koji bude dežuran“, naglasila je Čaić.

Dežurne liječnike u izdvojenim ambulantama možete kontaktirati na brojeve telefona: Daruvar- 043 331-348 i Bjelovar 043 221-282.

Na odgovornost i solidarno ponašanje naših sugrađana na konferenciji za medije pozvao je ravnatelj Zavoda za hitnu medicinu BBŽ Stjepan Matoš:“Ovo što se danas dogodilo znak je neodgovornog ponašanja pojedinaca koji očito ne slušaju upute. Mi smo zbog naknadnog dojavljivanja da su ti ljudi u samoizolaciji pod sumnjom na koronavirus i nakon što smo bez zaštitne opreme preuzeli dijete, jer nije bilo nikakvih naznaka ni u pozivu ni u razgovoru s njima da su u samoizolaciji, našu ekipu koja je sudjelovala u toj intervenciji poslali kući u samoizolaciju. Čekamo nalaz brisa djeteta, ako je nalaz negativan vratit ćemo ih na posao, a ako je nalaz pozitivan ostali smo bez jednog tima na 14 dana. Još jednom apeliram na odgovorno ponašanje građana u ovim teškim trenucima za sve“, istaknuo je Matoš.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
Konferencija za medije na temu novih mjera borbe protiv koronavirusa
Konferencija za medije na temu novih mjera borbe protiv koronavirusa
Konferencija za medije na temu novih mjera borbe protiv koronavirusa
Konferencija za medije na temu novih mjera borbe protiv koronavirusa
Konferencija za medije na temu novih mjera borbe protiv koronavirusa
Konferencija za medije na temu novih mjera borbe protiv koronavirusa
Konferencija za medije na temu novih mjera borbe protiv koronavirusa
Konferencija za medije na temu novih mjera borbe protiv koronavirusa
Konferencija za medije na temu novih mjera borbe protiv koronavirusa
Konferencija za medije na temu novih mjera borbe protiv koronavirusa
Konferencija za medije na temu novih mjera borbe protiv koronavirusa
Konferencija za medije na temu novih mjera borbe protiv koronavirusa
Konferencija za medije na temu novih mjera borbe protiv koronavirusa
Konferencija za medije na temu novih mjera borbe protiv koronavirusa
Konferencija za medije na temu novih mjera borbe protiv koronavirusa
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a