Uvodna riječ
USTROJSTVO
PRORAČUN BBŽ
VODIČ ZA GRAĐANE
PET GODINA BBŽ U EU
Preuzmite .pdf
VI. IZMJENE I DOPUNE PROSTORNOG PLANA BBŽ
PRUZMITE ZAHTJEV ZA
OSTVARIVANJE PRAVA NA NAKNADU ZA NOVOROĐENČAD
FOTO GALERIJA
FOTO GALERIJA BBŽ
KOMUNICIRAJTE
S VAŠIM ŽUPANOM
Komunicirajte sa županom
ANKETA
KORISNIKA USLUGA BBŽ
english
deutch

BBŽ Županijske vijesti

2018.
Rujan
14

U VELIKOM PAŠIJANU POČELI RADOVI NA OBNOVI PROMETNICE

Bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs sa suradnicima obišao je početne radove na obnovi prometnice u Velikom Pašijanu. Riječ je o radovima na izvanrednom održavanju županijske ceste u duljini od 2900 metara. Ukupna vrijednost radova iznosi 2.623.018,96 kuna koje u stopostotnom iznosu financira Županijska uprava za ceste Bjelovarsko-bilogorske županije.
Krenula obnova prometnice u Velikom Pašijanu

Investicija je to od velikog značaja za sve mještane Velikog Pašijana koji će nakon što radovi budu završeni dobiti potpuno obnovljenu prometnicu što će uvelike doprinijeti i boljoj prometnoj povezanosti samog mjesta, ali i grada Garešnice s ostalim dijelovima naše županije.

„Bjelovarsko-bilogorska županija i Županijska uprava za ceste koja provodi sve vezano uz , u ovom slučaju, modernizaciju naših cesta pokrenula je jedan plan u 2016. pa nadalje koji je doveo do toga da mi svake godine asfaltiramo negdje oko petnaestak kilometara cesta. Naravno, ne možemo sve riješiti odmah. Dugi niz godina se nije asfaltiralo, samo se održavalo. Kada govorimo o tome, jedna od najznačajnijih investicija na području grada Garešnice je vezana uz Pašijan. Ovdje postoji asfalt ali je vrlo niske kvalitete. Sada će krenuti radovi i mi očekujemo da oni relativno brzo budu gotovi tako da u mjestima koja imaju značajan broj stanovnika standard bude na odgovarajućoj ravni“ – naglasio je bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs.

„U ime mještana Velikog Pašijana, mjesnog odbora i u osobno ime zahvalio bih se županu i njegovoj ekipi što su prepoznali potrebu da se ova cesta rekonstruira. Cesta je napravljena prije nekih 50 godina. Dosta je tu teretnog prometa,a što je vrlo bitno cestu najmanje koriste mještani Velikog Pašijana. Cestu koristi šira okolica, od svih okolnih sela i svima je u interesu da se cesta što prije renovira jer koriste se njome svakodnevno u pravcu prema Garešnici. S druge strane, to je najkraći put prema Bjelovaru. Također, povezuje dvije općine sa središtem županije“, rekao je predsjednik mjesnog odbora Veliki Pašijan Dragutin Ivanović.

Treba napomenuti i kako to nisu jedina ulaganja u cestogradnju na području grada Garešnice ove godine  jer uskoro slijede i asfaltiranja prometnica na dionicama Veliko Vukovje te Kapelica-Dišnik. Sveukupno na području grada Garešnice Županijska uprava za ceste održava 43 kilometara prometnica, a ove je godine u njihovo redovno održavanje uloženo 730 000 kuna.

U konačnici, ovogodišnje asfaltiranje prometnica na području naše županije nastavak je investicijskog ciklusa koji je započeo 2016., a nastavio se prošle godine i omogućio obnovu i modernizaciju oko 20 kilometara županijskih prometnica u vrijednosti 20 milijuna kuna.

Treba spomenuti kako je naša Županijska uprava za ceste 2017. bila druga po odobrenim sredstvima u Hrvatskoj, a ove godine treća po dobivenim sredstvima od strane države.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
Krenula obnova prometnice u Velikom Pašijanu
Krenula obnova prometnice u Velikom Pašijanu
Krenula obnova prometnice u Velikom Pašijanu
Krenula obnova prometnice u Velikom Pašijanu
Krenula obnova prometnice u Velikom Pašijanu
Krenula obnova prometnice u Velikom Pašijanu
Krenula obnova prometnice u Velikom Pašijanu
Krenula obnova prometnice u Velikom Pašijanu
Krenula obnova prometnice u Velikom Pašijanu
Krenula obnova prometnice u Velikom Pašijanu
Krenula obnova prometnice u Velikom Pašijanu
Krenula obnova prometnice u Velikom Pašijanu
Krenula obnova prometnice u Velikom Pašijanu
Krenula obnova prometnice u Velikom Pašijanu
Krenula obnova prometnice u Velikom Pašijanu
Krenula obnova prometnice u Velikom Pašijanu
Krenula obnova prometnice u Velikom Pašijanu
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a