Uvodna riječ
USTROJSTVO
PRORAČUN BBŽ
VODIČ ZA GRAĐANE
PET GODINA BBŽ U EU
Preuzmite .pdf
VI. IZMJENE I DOPUNE PROSTORNOG PLANA BBŽ
PRUZMITE ZAHTJEV ZA
OSTVARIVANJE PRAVA NA NAKNADU ZA NOVOROĐENČAD
FOTO GALERIJA
FOTO GALERIJA BBŽ
KOMUNICIRAJTE
S VAŠIM ŽUPANOM
Komunicirajte sa županom
ANKETA
KORISNIKA USLUGA BBŽ
english
deutch

BBŽ Županijske vijesti

2018.
Kolovoz
10

ZAMJENICA ŽUPANA BOJANA HRIBLJAN PRISUSTVOVALA POTPISIVANJU UGOVORA O IZVOĐENJU RADOVA NA ENERGETSKOJ OBNOVI ZGRADE PŠ PAVLOVAC

Ravnateljica OŠ „Mate Lovraka“ Veliki Grđevac Marina Balen i direktor tvrtke HM Patria Marko Pezo potpisali su Ugovor o izvođenju radova na energetskoj obnovi zgrade Područne škole Pavlovac. Potpisivanju je prisustvovala i zamjenica župana Bojana Hribljan.
Potpisan ugovor o izvođenju radova na PŠ Pavlovac

Ukupna vrijednost projekta temeljite obnove Područne škole u Pavlovcu  iznosi 1.004.411,49 kuna ,a podrazumijeva izolaciju vanjskog zida s ovojnicom, izolaciju stropova i podova, zamjenu stolarije, te rekonstrukciju grijanja.

„Kada govorimo o svim našim projektima, mi smo ove godine ugovorili više od 7 milijuna kn projekata. Tu je niz projekata, od energetske obnove PŠ Pavlovac, školsko-sportske dvorane i PŠ Donja Kovačica.  Povukli smo i niz nacionalnih sredstava. Zahvaljujem se Regionalnoj razvojnoj agenciji, svim našim djelatnicima škole, načelniku Općine, a najveća zahvala Bjelovarsko-bilogorskoj županiji. Posebno nas je iznenadila najava da će se na PŠ Pavlovac odraditi i opremanje namještajem, ali i krečenje škole i naša škola će zasigurno u idućoj godini biti ljepša, obnovljena, a učenici će imati kvalitetnije uvjete za rad“, istaknula je Marina Balen, ravnateljica OŠ „Mate Lovraka“ Veliki Grđevac.

„Ovo je sigurno jedan važan trenutak za općinu Veliki Grđevac. Važan je za djecu, roditelje, nastavnike. Mi ćemo učiniti sve, kao što je i ravnateljica rekla da uvjete koje bi danas sva djeca trebala imati , imaju djeca i nastavnici i roditelji na području naše općine. Ja se isto moram zahvaliti ravnateljici što i preko naše Razvojne agencije i Županije koja je naš osnivač i vlasnik uspije toliko projekata kandidirati,a ono što je najvažnije da ti projekti dobiju zeleno svjetlo. Općina je tu bila partner i u inicijativi i u financiranju i bit će i ubuduće“, rekao je načelnik Općine Veliki Grđevac Marijan Dautanac.

Želja i cilj Bjelovarsko-bilogorske županije je da uz velike školske objekte isti standard u školstvu imaju i male područne škole, kao što je ova u mjestu Pavlovac, koju  pohađa 15 učenika. Nakon obnove školske zgrade uvelike će im se poboljšati uvjeti školovanja,a nastavnici će, također, imati bolje uvjete rada. Uz to smanjit će se i režijski troškovi, kao i troškovi održavanja, pa će više sredstava školi ostati za ulaganja u nadstandard školovanja.

„Početnu konferenciju u PŠ Pavlovac smo već odradili. Obišli smo tada školu kojoj je doista nužna energetska obnova i ta bi škola trebala zasjati novim sjajem. Samim time što smo vidjeli da je ta škola u jednom dosta lošem stanju, to je stara zgrada, ali u kojoj se odvija nastava i gdje dolaze učenici. Drago nam je da će se danas potpisati ugovor i da ti radovi počnu. Bjelovarsko-bilogorska županija je za energetsku obnovu prijavila 39 škola, ali mi ne obnavljamo samo matične škole, već nastojimo uključiti i sve područne škole. Pripremamo se da sada u 9.mjesecu prijavimo one koje još nismo tako da bi učenici s cijelog područja županije imali uvjete za dobru i kvalitetnu nastavu“, naglasila je zamjenica župana Bojana Hribljan.

Ulaganje u školstvo jedan je od prioriteta Bjelovarsko-bilogorske županije. U prilog tome ide i činjenica da je naša županija na novom natječaju Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost druga po prijavama u Hrvatskoj i to na natječaju vezanom uz obnovu zgrada u javnom sektoru na koji je prijavljeno čak 39 projekata.
 

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
Potpisan ugovor o izvođenju radova na PŠ Pavlovac
Potpisan ugovor o izvođenju radova na PŠ Pavlovac
Potpisan ugovor o izvođenju radova na PŠ Pavlovac
Potpisan ugovor o izvođenju radova na PŠ Pavlovac
Potpisan ugovor o izvođenju radova na PŠ Pavlovac
Potpisan ugovor o izvođenju radova na PŠ Pavlovac
Potpisan ugovor o izvođenju radova na PŠ Pavlovac
Potpisan ugovor o izvođenju radova na PŠ Pavlovac
Potpisan ugovor o izvođenju radova na PŠ Pavlovac
Potpisan ugovor o izvođenju radova na PŠ Pavlovac
Potpisan ugovor o izvođenju radova na PŠ Pavlovac
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a