Uvodna riječ
USTROJSTVO
PRORAČUN BBŽ
VODIČ ZA GRAĐANE
PET GODINA BBŽ U EU
Preuzmite .pdf
VI. IZMJENE I DOPUNE PROSTORNOG PLANA BBŽ
PRUZMITE ZAHTJEV ZA
OSTVARIVANJE PRAVA NA NAKNADU ZA NOVOROĐENČAD
FOTO GALERIJA
FOTO GALERIJA BBŽ
KOMUNICIRAJTE
S VAŠIM ŽUPANOM
Komunicirajte sa županom
ANKETA
KORISNIKA USLUGA BBŽ
english
deutch

BBŽ Županijske vijesti

2018.
Srpanj
11

ŽUPAN BAJS NAGRADIO NAJBOLJE UČENIKE BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE

Bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs donio je Odluku o nagrađivanju učenika osnovnih i srednjih škola Bjelovarsko-bilogorske županije za postignute rezultate na državnim natjecanjima za školsku godinu 2017./2018. Sukladno tomu župan Bajs primio je učenike i njihove mentore koji su postigli zapažene rezultate na državnim natjecanjima tijekom prošle školske godine, točnije prvo, drugo i treće mjesto.
ŽUPAN BAJS NAGRADIO NAJBOLJE UČENIKE BBŽ

Tom prilikom župan Bajs uručio je učenicima priznanja, a za njihov uspjeh osigurane su i novčane nagrade od strane Bjelovarsko-bilogorske županije u iznosu od tisuću kuna za osvojeno prvo mjesto na državnim natjecanjima, osamsto kuna za osvojeno drugo mjesto te petsto kuna za osvojeno treće mjesto na državnim natjecanjima. Tako je svoja priznanja primilo 28 učenika osnovnih i srednjih škola te 2 pjevačka zbora. Inače, ovo je prvi puta da Bjelovarsko-bilogorska županija uvodi ovakav način nagrađivanja svojih uspješnih mladih sugrađana koji će u narednim godinama postati tradicija.

Bjelovarsko-bilogorska županija izuzetno je ponosna na svoje mlade uspješne sugrađane, a današnja priznanja trebala bi im biti dodatni poticaj za daljnji rad. Posjetimo, bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs nedavno je naše najuspješnije učenike sve sudionike državnih natjecanja vodio na prijem kod Predsjednice Republike Hrvatske što je učenicima bio doživljaj koji im je zasigurno ostao u lijepom sjećanju.

Bjelovarsko-bilogorska županija i njen čelni čovjek župan Damir Bajs upravo je školstvo stavio u vrh prioriteta u našoj županiji. Kao što znamo u tijeku je velika energetska obnova školskih zgrada, projekta u koji se ulaže, ali će se u narednom periodu i uložiti oko 130 milijuna kuna, nakon koje slijedi i opremanje škola.

Bjelovarsko-bilogorska županija je kao druga županija u Hrvatskoj pokrenula projekt Centara izvrsnosti, pa tako naši nadareni učenici mogu dodatno usavršavati svoje znanje u Centrima izvrsnosti iz matematike, engleskog jezika i kemije. Tu je i niz drugih projekata, a sve s ciljem omogućavanja standarda u školstvu koju naša djeca i zaslužuju.

Župan Bajs danas je imao priliku osobno čestitati našim najuspješnijim osnovnoškolcima i srednjoškolcima te njihovim mentorima i poželjeti im daljnje uspjehe u radu.

„Kada govorimo o školstvu, školstvo su naravno i zgrade i obvezni programi, ali ponajviše učenice  i učenici koji se tamo školuju. A među njima uvijek ima i onih najboljih. Na meni je da vam čestitam na tome što ste postigli. Moram odmah čestitati svima vama na tom rezultatu jer ste na tim natjecanjima predstavili prvenstveno sebe i ono sve što ste naučili, ali ste predstavljali i svoje mentore, svoju školu, svoju županiju,a naravno i svoje roditelje. Istaknuo bih da su ti rezultati raznovrsni, od povijesti, elektrotehnike, a i naše Glazbene škole imaju puno prvaka u Hrvatskoj. Svaki od tih uspjeha nije slučajan ni jednostavan. Biti prvi u Hrvatskoj u svojoj kategoriji zahtijeva puno rada, a vjerujem i talenta i htijenja. I kada se to sve spoji onda se dođe do ovakvih rezultata. Državni prvaci su i iz osnovnih i srednjih škola. Ja ću naglasiti da smo za 2018.godinu odlučili nagraditi one koji su bili najbolji na državnim prvenstvima i novčanim iznosom. A to znači 1000 kuna za prvo mjesto, 800 kuna za drugo i 500 kuna za treće mjesto. Time na neki način potičemo izvrsnost u našoj županiji, u našem školstvu i to je zapravo mali znak pažnje od nas za uspjehe koji su postignuti. Bjelovarsko-bilogorska županija dosta ulaže u školstvo. Mi ćemo uložiti preko 130 milijuna kuna, preko europskih projekata, u obnovu naših škola. Mi smo jedna od rijetkih županija koja ima tri škole u eksperimentalnom programu „Škola za život“.  Moram naglasiti da me posebno veseli Centar izvrsnosti gdje u tri predmeta naši mentori i učenici uče i rade na način da posvećuju svoje vrijeme i htijenje da budu, kako se i sam Centar zove, izvrsni u onome što rade“, rekao je župan Damir Bajs.

Jedan od učenika koji je osvojio prvo mjesto na državnom natjecanju je Josip Imbrišak, učenik Gimnazije Bjelovar. „Osvojio sam na državnom natjecanju iz povijesti prvo mjesto. Za početak bih se želio zahvaliti županu zbog toga što nas je sve pozvao ovdje. Za mene je osvajanje prvog mjesta iznimna čast i privilegija i nagrada za sav trud i svo vrijeme koje sam uložio tijekom priprema. Za natjecanje sam se pripremao dugo, temeljito, ulagao sam puno vremena, truda i odricanja u sve to i na kraju se sve i isplatilo“, istaknuo je Josip.

Josipova mentorica bila je Melita Štimac koja se također obratila okupljenima: „Ja sam zaista kao mentorica uživala radeći s Josipom. Svi vi znate koji ste ovdje da je veliko zadovoljstvo učitelju kad naiđe na dijete koje je spremno na odricanje, na učenje, istraživanje i nove izazove i svi ovi mladi ljudi koji ovdje sjede zaista su puno truda, rada uložili da bi osvojili ove nagrade. Sve su to mladi ljudi vrijedni divljenja i vjerujem  da ćemo za njih još dosta toga čuti. Ja bih se zahvalila Županiji što je prepoznala naš trud i rad, što ga cijeni i poštuje i to nam sve daje još jednu dimenziju našemu radu, odnosno daje nam poticaj da budemo vrijedni i marljivi i dalje, da radimo još više i nadamo se da će ovakvih nagrada biti još više.“, rekla je prof. Melita Štimac.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
ŽUPAN BAJS NAGRADIO NAJBOLJE UČENIKE BBŽ
ŽUPAN BAJS NAGRADIO NAJBOLJE UČENIKE BBŽ
ŽUPAN BAJS NAGRADIO NAJBOLJE UČENIKE BBŽ
ŽUPAN BAJS NAGRADIO NAJBOLJE UČENIKE BBŽ
ŽUPAN BAJS NAGRADIO NAJBOLJE UČENIKE BBŽ
ŽUPAN BAJS NAGRADIO NAJBOLJE UČENIKE BBŽ
ŽUPAN BAJS NAGRADIO NAJBOLJE UČENIKE BBŽ
ŽUPAN BAJS NAGRADIO NAJBOLJE UČENIKE BBŽ
ŽUPAN BAJS NAGRADIO NAJBOLJE UČENIKE BBŽ
ŽUPAN BAJS NAGRADIO NAJBOLJE UČENIKE BBŽ
ŽUPAN BAJS NAGRADIO NAJBOLJE UČENIKE BBŽ
ŽUPAN BAJS NAGRADIO NAJBOLJE UČENIKE BBŽ
ŽUPAN BAJS NAGRADIO NAJBOLJE UČENIKE BBŽ
ŽUPAN BAJS NAGRADIO NAJBOLJE UČENIKE BBŽ
ŽUPAN BAJS NAGRADIO NAJBOLJE UČENIKE BBŽ
ŽUPAN BAJS NAGRADIO NAJBOLJE UČENIKE BBŽ
ŽUPAN BAJS NAGRADIO NAJBOLJE UČENIKE BBŽ
ŽUPAN BAJS NAGRADIO NAJBOLJE UČENIKE BBŽ
ŽUPAN BAJS NAGRADIO NAJBOLJE UČENIKE BBŽ
ŽUPAN BAJS NAGRADIO NAJBOLJE UČENIKE BBŽ
ŽUPAN BAJS NAGRADIO NAJBOLJE UČENIKE BBŽ
ŽUPAN BAJS NAGRADIO NAJBOLJE UČENIKE BBŽ
ŽUPAN BAJS NAGRADIO NAJBOLJE UČENIKE BBŽ
ŽUPAN BAJS NAGRADIO NAJBOLJE UČENIKE BBŽ
ŽUPAN BAJS NAGRADIO NAJBOLJE UČENIKE BBŽ
ŽUPAN BAJS NAGRADIO NAJBOLJE UČENIKE BBŽ
ŽUPAN BAJS NAGRADIO NAJBOLJE UČENIKE BBŽ
ŽUPAN BAJS NAGRADIO NAJBOLJE UČENIKE BBŽ
ŽUPAN BAJS NAGRADIO NAJBOLJE UČENIKE BBŽ
ŽUPAN BAJS NAGRADIO NAJBOLJE UČENIKE BBŽ
ŽUPAN BAJS NAGRADIO NAJBOLJE UČENIKE BBŽ
ŽUPAN BAJS NAGRADIO NAJBOLJE UČENIKE BBŽ
ŽUPAN BAJS NAGRADIO NAJBOLJE UČENIKE BBŽ
ŽUPAN BAJS NAGRADIO NAJBOLJE UČENIKE BBŽ
ŽUPAN BAJS NAGRADIO NAJBOLJE UČENIKE BBŽ
ŽUPAN BAJS NAGRADIO NAJBOLJE UČENIKE BBŽ
ŽUPAN BAJS NAGRADIO NAJBOLJE UČENIKE BBŽ
ŽUPAN BAJS NAGRADIO NAJBOLJE UČENIKE BBŽ
ŽUPAN BAJS NAGRADIO NAJBOLJE UČENIKE BBŽ
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a