• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2019.
Siječanj
25

2. SMOTRA FAKULTETA UDRUGE STUDENATA BBŽ I OVE GODINE OKUPILA VELIK BROJ FAKULTETA IZ CIJELE HRVATSKE

U organizaciji Udruge studenata Bjelovarsko-bilogorske županije i pod pokroviteljstvom Bjelovarsko-bilogorske županije otvorena je 2. Smotra fakulteta Udruge studenata Bjelovarsko-bilogorske županije. U bjelovarskom hotelu Central okupili su se predstavnici 34 fakulteta i drugih obrazovnih institucija koji su maturantima naše županije prezentirali svoje programe i na taj način upoznali ih sa svime što im studiranje baš na njihovom fakultetu donosi.
Smotra fakulteta Udruge studenata BBŽ

I ove godine Smotra fakulteta okupila je velik broj zainteresiranih maturanata kojima je Bjelovarsko-bilogorska županija organizirala prijevoz do Bjelovara. Na taj način naši maturanti imali su priliku iz prve ruke saznati odgovore na sva pitanja vezana uz studiranje što će im sasvim sigurno uvelike pomoći da lakše donesu jednu od najvažnijih odluka u životu, kamo nakon srednje škole.

„Cilj mi je studirati u Zagrebu. Razmišljao sam o fakultetima menadžmenta, još se uvijek ne mogu odlučiti točno koji smjer, ali planove imam i sada sve ovisi o maturi. Vjerujem da ćemo na ovoj Smotri fakulteta prikupiti korisne informacije. Puno nam to olakšava jer veliki broj nas nema ovakve prilike stoga mislim da nam Smotra fakulteta omogućuje dosta toga“, rekao je učenik Ivan Karakaš iz Srednje škole Bartola Kašića Grubišno Polje.

Ove godine na Smotri fakulteta Udruge studenata BBŽ okupilo se tridesetak fakulteta iz svih krajeva Hrvatske, a među njima je i zagrebački Fakultet prometnih znanosti.

„ Zahvaljujem i čestitam županu i Udruzi studenata na ovoj hvalevrijednoj manifestaciji. Bili smo i prošle godine, bilo je prekrasno. Želim da ova manifestacija prođe baš onako kako ste planirali.“, rekao je prof. Grgo Luburić s Fakulteta prometnih znanosti u Zagrebu.

Inicijator i organizator Smotre fakulteta je Udruga studenata Bjelovarsko-bilogorske županije,a o ovogodišnjem izdanju predsjednik udruge Kristian Koščak kaže:“ Imamo 34 predstavnika fakulteta iz cijele Hrvatske. Došli su nam ove godine gosti iz Zagreba, Pule, Rijeke, Križevaca, Osijeka. Osim klasičnih fakulteta tu su predstavnici MUP-a i MORH-a. Očekujemo između 700 i 800 maturanata iz svih srednjih škola s područja naše županije. Interes je velik. Mi smo to baš i organizirali kako bi omogućili maturantima da dođu ovdje u Bjelovar gdje im je bliže, da ne moraju svake godine putovati u Zagreb na Smotru fakulteta. Ponosni smo da je ovo postala veća Smotra fakulteta od zagrebačke“, istaknuo je Koščak.

„Pohvalio bih aktivnosti Udruge studenata Bjelovarsko-bilogorske županije. Naglasio bih da postoji niz projekata, ali Smotra fakulteta je možda najvažniji i najteži za pripremiti, ali najznačajniji osobito za naše srednjoškolce. Ova Smotra fakulteta je najveća u Republici Hrvatskoj i meni  je kao županu drago da smo pokrovitelji i suorganizatori. Naši srednjoškolci prije nego što odluče na jesen upisati fakultete mogu vidjeti što fakulteti pružaju jer odabir zvanja i zanimanju nešto je što će nas pratiti do kraja života. Mene veseli značajan odaziv fakulteta i sveučilišta. Županija je organizirala prijevoz autobusom za one koji nisu iz Bjelovara,ali najavljeno je da će doći i srednjoškolci i iz drugih županija. Ono što bih istaknuo kao specifičnost je da će studenti koji studiraju na tim fakultetima omogućiti srednjoškolcima da vide kako je studirati na tom fakultetu, kako je organiziran i da im prezentiraju ukupnost onoga što ih čeka u studentskom životu. Odaziv ljudi je velik,a povratne informacije onih kojima je to pomoglo su izvrsne tako da nema razloga da ovo ne bude projekt za budućnost“, naglasio je bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
Smotra fakulteta Udruge studenata BBŽ
Smotra fakulteta Udruge studenata BBŽ
Smotra fakulteta Udruge studenata BBŽ
Smotra fakulteta Udruge studenata BBŽ
Smotra fakulteta Udruge studenata BBŽ
Smotra fakulteta Udruge studenata BBŽ
Smotra fakulteta Udruge studenata BBŽ
Smotra fakulteta Udruge studenata BBŽ
Smotra fakulteta Udruge studenata BBŽ
Smotra fakulteta Udruge studenata BBŽ
Smotra fakulteta Udruge studenata BBŽ
Smotra fakulteta Udruge studenata BBŽ
Smotra fakulteta Udruge studenata BBŽ
Smotra fakulteta Udruge studenata BBŽ
Smotra fakulteta Udruge studenata BBŽ
Smotra fakulteta Udruge studenata BBŽ
Smotra fakulteta Udruge studenata BBŽ
Smotra fakulteta Udruge studenata BBŽ
Smotra fakulteta Udruge studenata BBŽ
Smotra fakulteta Udruge studenata BBŽ
Smotra fakulteta Udruge studenata BBŽ
Smotra fakulteta Udruge studenata BBŽ
Smotra fakulteta Udruge studenata BBŽ
Smotra fakulteta Udruge studenata BBŽ
Smotra fakulteta Udruge studenata BBŽ
Smotra fakulteta Udruge studenata BBŽ
Smotra fakulteta Udruge studenata BBŽ
Smotra fakulteta Udruge studenata BBŽ
Smotra fakulteta Udruge studenata BBŽ
Smotra fakulteta Udruge studenata BBŽ
Smotra fakulteta Udruge studenata BBŽ
Smotra fakulteta Udruge studenata BBŽ
Smotra fakulteta Udruge studenata BBŽ
Smotra fakulteta Udruge studenata BBŽ
Smotra fakulteta Udruge studenata BBŽ
Smotra fakulteta Udruge studenata BBŽ
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a