• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2019.
Srpanj
22

350 TISUĆA KUNA NAJVEĆI IZNOS DO SADA ZA PROJEKTE BRANITELJSKIH UDRUGA S PODRUČJA BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE

Bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs potpisao je ugovore s predstavnicima 22 braniteljske udruge koje su ostvarile sredstva od 350 tisuća kuna za programe i projekte koji su vezani uz očuvanje istine i digniteta na Domovinski rat, ali i za programe pomoći i rehabilitacije hrvatskih branitelja.
POTPIS UGOVORA S BRANITELJSKIM UDRUGAMA

Nastavak je to potpisivanja ugovora u okviru županijskog Javnog poziva za udruge na koji se  javilo 86 udruga i ostvarilo preko milijun kuna što je najveća financijska potpora udrugama u povijesti županije, odnosno 32% više sredstava u odnosu na godinu ranije.

Projekti i programi koje su udruge proizašle iz Domovinskog rata prijavile na Javni poziv odnose se na socijalnu i pravnu zaštitu hrvatskih branitelja, promicanje i očuvanje vrijednosti Domovinskog rata, obilježavanje važnih obljetnica, sportska natjecanja i kulturna događanja, a riječ je o projektima:

- Socijalno-pravna zaštita i psihosocijalna rehabilitacija ratnih vojnih invalida Domovinskog rata i hrvatskih branitelja BBŽ
- Socijalno-edukativna i rekreativna pomoć braniteljima BBŽ
- Putevima naše djece – promicanje vrijednosti Domovinskog rata
- Znajući prošlost u sigurniju budućnost,
- Uređenje Spomen područja Kusonje – Pakrac
- Organizacija okruglih stolova i tribina vezanih uz operaciju Otkos 10
- Večeri domoljubne riječi
- Sportska natjecanja
- Njegovanje ratne tradicije, očuvanje ugleda pripadnika ratnih postrojbi i sjećanja na poginule branitelje
- Objavljivanje monografija vezanih uz Domovinski rat
- I naravno obilježavanje obljetnica iz Domovinskog rata

Bjelovarsko-bilogorska županija daje veliki pijetet žrtvama Domovinskog rata, a kroz projekte braniteljskih udruga, u kojima je često partner, sudjeluje u očuvanju sjećanja na vrijeme oslobađanja Hrvatske. Također, Bjelovarsko-bilogorska županija želi očuvati i  trajnu povezanost Županije i braniteljskih udruga koja pridonosi tome da se događanja iz Domovinskog rata nikada ne zaborave.

Nikada ne treba zaboraviti i to da je naša Bjelovarsko-bilogorska županija u Domovinskom ratu bila u jednoj trećini svog prostora okupirana, ali i prva oslobođena u Domovinskom ratu. Branitelji s našeg područja dali su nemjerljiv doprinos u obrani Hrvatske braneći našu Domovinu od Dubrovnika do Slavonije. Nažalost u ratnim djelovanjima živote su izgubili brojni naši branitelji i na stotine ih je ranjeno. Tu žrtvu ne smijemo zaboraviti i sjećanje na naše branitelje, ali i dignitet Domovinskog rata moramo očuvati za buduće generacije. 

„Iznimno me veseli aktivnost udruga koje su  kroz volonterski rad još uvijek spremne raditi na programima koji su raznovrsni, ali vezani uz očuvanje digniteta Domovinskog rata. Jedna trećina naše županije bila je okupirana. Rat je zahvatio naše područje i shodno tome, imamo i daleko veći broj postrojbi nego što li je to u Hrvatskoj uobičajeno. Nažalost, zbog toga imamo i veći broj poginulih nego što li je uobičajeno i veći broj ranjenih, a imamo i civilne žrtve Domovinskog rata, a ni materijalna šteta nije zanemariva“, naglasio je župan Bajs i pohvalio udruge na brojnim aktivnostima koje provode.
„Zahvaljujem Županiji što niz godina prepoznaje naše projekte i što sudjeluje u njihovom sufinanciranju. Svaki projekt trebamo provesti, što samim time dajemo vrijednost Domovinskom ratu, a  tako ćemo nastaviti i dalje“, rekao je Željko Dragašević predsjednik Zajednice HVIDRE BBŽ.

Darko Kajfeš je u ime HVIDR-e Čazma županu je zahvalio na podršci u svakoj prilici i svakom projektu kojeg provode, a ispred HVIDR-e Daruvar obratio se Krešimir Ivančić koji je rekao kako Županija već dugi niz godina podržava projekte te udruge koji idu za ciljem očuvanja digniteta Domovinskog rata.

Đuro Crkvenac, predsjednik Udruge hrvatskih dragovoljaca i veterana Domovinskog rata Bjelovarsko-bilogorske županije rekao je kako izdavanje publikacije vezane uz operaciju Otkos 10 ne bi bilo moguće bez pomoći župana Bajsa. Naime, naša županija bila je domaćin velikog okruglog stola na temu Zapadna Slavonija u Domovinskom ratu i sva izlaganja direktnih sudionika operacija i zapovjednika istih prenesena su u zborniku radova „Zapadna Slavonija u Domovinskom ratu 1991. godine“.

„Zahvaljujući županovoj potpori konačno je hrvatska javnost kroz ovu publikaciju saznala istinu o prvim oslobodilačkim operacijama Hrvatske vojske u Domovinskom ratu na ovim prostorima“ naglasio je Crkvenac.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
POTPIS UGOVORA S BRANITELJSKIM UDRUGAMA
POTPIS UGOVORA S BRANITELJSKIM UDRUGAMA
POTPIS UGOVORA S BRANITELJSKIM UDRUGAMA
POTPIS UGOVORA S BRANITELJSKIM UDRUGAMA
POTPIS UGOVORA S BRANITELJSKIM UDRUGAMA
POTPIS UGOVORA S BRANITELJSKIM UDRUGAMA
POTPIS UGOVORA S BRANITELJSKIM UDRUGAMA
POTPIS UGOVORA S BRANITELJSKIM UDRUGAMA
POTPIS UGOVORA S BRANITELJSKIM UDRUGAMA
POTPIS UGOVORA S BRANITELJSKIM UDRUGAMA
POTPIS UGOVORA S BRANITELJSKIM UDRUGAMA
POTPIS UGOVORA S BRANITELJSKIM UDRUGAMA
POTPIS UGOVORA S BRANITELJSKIM UDRUGAMA
POTPIS UGOVORA S BRANITELJSKIM UDRUGAMA
POTPIS UGOVORA S BRANITELJSKIM UDRUGAMA
POTPIS UGOVORA S BRANITELJSKIM UDRUGAMA
POTPIS UGOVORA S BRANITELJSKIM UDRUGAMA
POTPIS UGOVORA S BRANITELJSKIM UDRUGAMA
POTPIS UGOVORA S BRANITELJSKIM UDRUGAMA
POTPIS UGOVORA S BRANITELJSKIM UDRUGAMA
POTPIS UGOVORA S BRANITELJSKIM UDRUGAMA
POTPIS UGOVORA S BRANITELJSKIM UDRUGAMA
POTPIS UGOVORA S BRANITELJSKIM UDRUGAMA
POTPIS UGOVORA S BRANITELJSKIM UDRUGAMA
POTPIS UGOVORA S BRANITELJSKIM UDRUGAMA
POTPIS UGOVORA S BRANITELJSKIM UDRUGAMA
POTPIS UGOVORA S BRANITELJSKIM UDRUGAMA
POTPIS UGOVORA S BRANITELJSKIM UDRUGAMA
POTPIS UGOVORA S BRANITELJSKIM UDRUGAMA
POTPIS UGOVORA S BRANITELJSKIM UDRUGAMA
POTPIS UGOVORA S BRANITELJSKIM UDRUGAMA
POTPIS UGOVORA S BRANITELJSKIM UDRUGAMA
POTPIS UGOVORA S BRANITELJSKIM UDRUGAMA
POTPIS UGOVORA S BRANITELJSKIM UDRUGAMA
POTPIS UGOVORA S BRANITELJSKIM UDRUGAMA
POTPIS UGOVORA S BRANITELJSKIM UDRUGAMA
POTPIS UGOVORA S BRANITELJSKIM UDRUGAMA
POTPIS UGOVORA S BRANITELJSKIM UDRUGAMA
POTPIS UGOVORA S BRANITELJSKIM UDRUGAMA
POTPIS UGOVORA S BRANITELJSKIM UDRUGAMA
POTPIS UGOVORA S BRANITELJSKIM UDRUGAMA
POTPIS UGOVORA S BRANITELJSKIM UDRUGAMA
POTPIS UGOVORA S BRANITELJSKIM UDRUGAMA
POTPIS UGOVORA S BRANITELJSKIM UDRUGAMA
POTPIS UGOVORA S BRANITELJSKIM UDRUGAMA
POTPIS UGOVORA S BRANITELJSKIM UDRUGAMA
POTPIS UGOVORA S BRANITELJSKIM UDRUGAMA
POTPIS UGOVORA S BRANITELJSKIM UDRUGAMA
POTPIS UGOVORA S BRANITELJSKIM UDRUGAMA
POTPIS UGOVORA S BRANITELJSKIM UDRUGAMA
POTPIS UGOVORA S BRANITELJSKIM UDRUGAMA
POTPIS UGOVORA S BRANITELJSKIM UDRUGAMA
POTPIS UGOVORA S BRANITELJSKIM UDRUGAMA
POTPIS UGOVORA S BRANITELJSKIM UDRUGAMA
POTPIS UGOVORA S BRANITELJSKIM UDRUGAMA
POTPIS UGOVORA S BRANITELJSKIM UDRUGAMA
POTPIS UGOVORA S BRANITELJSKIM UDRUGAMA
POTPIS UGOVORA S BRANITELJSKIM UDRUGAMA
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a