• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija
Uvodna riječ

BBŽ Županijske vijesti

2020.
Listopad
14

95 TISUĆA KUNA BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE ZA RAD MATICE UMIROVLJENIKA GRADA BJELOVARA

Bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs i predsjednik Matice umirovljenika grada Bjelovara Josip Crnogaj potpisali su Ugovor o dodjeli sredstava Bjelovarsko-bilogorske županije Matici umirovljenika grada Bjelovara vezan uz ovogodišnji Javni poziv za programe i projekte umirovljeničkih udruga.
Potpisivanje ugovora o dodjeli sredstava Matici umirovljenika grada Bjelovara

Iako je Bjelovarsko-bilogorska županija uslijed pandemije koronavirusa napravila uštede u pojedinim segmentima izdvajanja za umirovljeničku populaciju se nisu smanjivala i ove godine u proračunu je osigurano 1,2 milijuna kuna. Riječ je o najvećem izdvajanju za umirovljeničku populaciju od bilo koje druge županije u Hrvatskoj, a Bjelovarsko-bilogorska županija radi to s jasnim ciljem, jer u našoj županiji živi veliki broj osoba treće životne dobi.

Podsjetimo, župan Damir Bajs i novo vodstvo Bjelovarsko-bilogorske županije 2013. uveli su niz novih programa, a jedan od njih ticao se i umirovljeničke populacije. Naime, politika prema umirovljenicima doživjela je  potpuni zaokret uvođenjem novih programa putem kojih je Županija postala partner umirovljeničkim udrugama.

Tako već posljednjih osam godina umirovljeničke udruge prijavljuju svoje projekte svake godine na županijski Javni poziv, a programi i projekti su raznovrsni i tiču se  socijalnih potreba, zdravstvene skrbi, programa koji se odnose na društveni dio, natjecanja, druženja te dodatnog obrazovanja građana starije životne dobi.

Matica umirovljenika grada Bjelovara  javila se na županijski Javni poziv s projektom „Organizacija aktivnosti članova Matice umirovljenika grada Bjelovara“ i ostvarila financijsku potporu od 95 tisuća kuna.
Navedena sredstva prema programu utrošit će se za uređenje prostora bjelovarske Matice umirovljenika, troškove održavanja te organizaciju Dnevnog boravka, ali i za potrebe umirovljenika iz gradskih podružnica Ćurlovac, Ždralovi, Prespa, Zrinski Topolovac, Galovac, Prgomelje te Mjesnih odbora A.G. Matoš, Ban Josip Jelačić i Ante Starčević.

„Zahvaljujem Bjelovarsko-bilogorskoj županiji i županu Damiru Bajsu što nam već 8 godina pomažu i na taj način omogućavaju rad naše Matice umirovljenika. Sredstva ćemo utrošiti na obnovu namještaja, nabavu ogrjeva, hrane, organiziranje izleta. Imamo oko 1000 članova. I u ovo vrijeme korone, provodimo aktivnosti, družimo se, kartamo“, rekao je predsjednik Matice umirovljenika Bjelovar Josip Crnogaj.

„U prostorijama Matice umirovljenika Bjelovar družimo se, čitamo novine, kartamo se, igramo šah. Ja sam 1930. godište, bio sam šef financija u bolnici i imam radnog staža preko 60 godina. Za dugovječnost su važni genetika i način života“, istaknuo je član Matice umirovljenika Bjelovar Lazar Ilić.

Bjelovarsko-bilogorska županija provodi i niz drugih programa i projekata koji se tiču umirovljeničke populacije, pa je tako trenutno u tijeku kompletna obnova Doma za starije osobe u Bjelovaru vrijedna preko 13 milijuna kuna. Treba spomenuti i projekt „Za žene Bjelovarsko-bilogorske županije“, putem kojeg se brinulo o 350 korisnika diljem naše županije koji su dobivali potrebnu pomoć u svojim domovima.

„Još prije 8 godina Bjelovarsko-bilogorska županija je za ukupne potrebe umirovljenika izdvajala 17 tisuća kuna. Od tada do danas puno toga se promijenilo. I ove godine, mi smo, neovisno o tome što je pandemija koronavirusa dovela do toga da su mnoge Općine, Gradovi i Županije smanjile izdavanja za potrebe svog stanovništva, mi to nismo napravili. U ovoj godini ćemo temeljem Javnog poziva našim umirovljenicima dati oko milijun kuna i time ćemo pomoći nizu umirovljeničkih udruga. Taj iznos je najveći iznos bilo koje Županije u Republici Hrvatskoj“, naglasio je župan Damir Bajs.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
Potpisivanje ugovora o dodjeli sredstava Matici umirovljenika grada Bjelovara
Potpisivanje ugovora o dodjeli sredstava Matici umirovljenika grada Bjelovara
Potpisivanje ugovora o dodjeli sredstava Matici umirovljenika grada Bjelovara
Potpisivanje ugovora o dodjeli sredstava Matici umirovljenika grada Bjelovara
Potpisivanje ugovora o dodjeli sredstava Matici umirovljenika grada Bjelovara
Potpisivanje ugovora o dodjeli sredstava Matici umirovljenika grada Bjelovara
Potpisivanje ugovora o dodjeli sredstava Matici umirovljenika grada Bjelovara
Potpisivanje ugovora o dodjeli sredstava Matici umirovljenika grada Bjelovara
Potpisivanje ugovora o dodjeli sredstava Matici umirovljenika grada Bjelovara
Potpisivanje ugovora o dodjeli sredstava Matici umirovljenika grada Bjelovara
Potpisivanje ugovora o dodjeli sredstava Matici umirovljenika grada Bjelovara
Potpisivanje ugovora o dodjeli sredstava Matici umirovljenika grada Bjelovara
Potpisivanje ugovora o dodjeli sredstava Matici umirovljenika grada Bjelovara
Potpisivanje ugovora o dodjeli sredstava Matici umirovljenika grada Bjelovara
Potpisivanje ugovora o dodjeli sredstava Matici umirovljenika grada Bjelovara
Potpisivanje ugovora o dodjeli sredstava Matici umirovljenika grada Bjelovara
Potpisivanje ugovora o dodjeli sredstava Matici umirovljenika grada Bjelovara
Potpisivanje ugovora o dodjeli sredstava Matici umirovljenika grada Bjelovara
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a