• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija
Uvodna riječ

BBŽ Županijske vijesti

2021.
Svibanj
4

BJELOVARSKO-BILOGORSKA ŽUPANIJA NAJPROCIJEPLJENIJA ŽUPANIJA U HRVATSKOJ, DO KRAJA LIPNJA CJEPIVO ĆE PRIMITI 60% STANOVNIŠTVA ŽUPANIJE

U Bjelovarsko-bilogorskoj županiji nastavljaju se masovna cijepljenja naših sugrađana, pa su tako uz cijepljenja u ambulantama liječnika opće medicine i Zavodu za javno zdravstvo ovaj tjedan organizirana i u Bjelovaru u Dvorani europskih prvaka od danas do petka i svaki dan je pozvano 1020 naših sugrađana.
Cijepljenje protiv koronavirusa u Bjelovaru

Tako se u Bjelovarsko-bilogorskoj županiji završava druga faza cijepljenja po prioritetnim skupinama, odnosno osobe starije od 65 godina i kronični bolesnici, a prelaskom na cijepljenje opće populacije, također, se cijepe i kao prioritetne skupine policijski djelatnici, turistički djelatnici, zaposlenici u školama i dječjim vrtićima, ugostiteljski djelatnici i drugi.

Kao što je Bjelovarsko-bilogorska županija prednjačila po nizu poduzetnih radnji vezanih uz suzbijanje pandemije koronavirusa tako i danas prema posljednjim dostupnim podacima na državnoj razini po izviješćima koronavirus.hr, Bjelovarsko-bilogorska županija najprocijepljenija je županija na sto tisuća stanovnika.

 

„Moram naglasiti da smo mi najbolja županija po službenim podacima po procijepljenosti u Hrvatskoj. Trudili smo se kao Zavod nabaviti cjepiva i kada je bilo teško, sve što smo nabavili, svaku dozu smo utrošili. Pri završetku smo druge faze cijepljenja i već smo prešli u treću fazu. Do sada smo utrošili preko 30 000 doza cjepiva. Sada ćemo dobivati puno više doza cjepiva, ovaj tjedan smo dobili preko 8000 doza koje smo već sve raspodijelili i kao i do sada, nastojat ćemo ih u tom tjednu kada ih dobijemo, sve utrošiti. Što se naše županije tiče, mislim da bi u šestom mjesecu moglo biti procijepljeno 60% stanovništva“, istaknula je dr. Vesna Grgić iz Zavoda za javno zdravstvo BBŽ.

„Kada govorimo o procijepljenosti stanovnika naše Bjelovarsko-bilogorske županije protiv COVID-a 19 mogu reći da je naša županija najprocijepljenija u Republici Hrvatskoj. Zahvalio bih se službama koje to rade, Zavodu za javno zdravstvo, ali i liječnicima opće medicine. Napravili su izvrstan posao. Naravno, s druge strane i naši sugrađani su se odazvali na cijepljenje. To znači da ćemo završiti drugu fazu cijepljenja kojom su obuhvaćene osobe starije od 65 godina i kronični bolesnici i krenuti u novu fazu, odnosno cijepljenje opće populacije. Idući tjedan masovno će se cijepiti i u ostalim gradovima naše županije. Veseli me da nijedna doza nije bačena. I danas je odaziv građana izvrstan, to očekujemo i ubuduće“, rekao je bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs. 

„Kronični sam bolesnik, imam 66 godina i nisam puno dvojio o tome hoću li se odazvati na cijepljenje. Zadovoljan sam brzinom kojom sam pozvan na cijepljenje. Pozvao me liječnik obiteljske medicine. Koliko god sam mogao, čuvao sam se da se ne zarazim koronom. Mislim da je cijepljenje najbolja prevencija“, izjavio je Petar Petrović iz Nevinca.

Bjelovarsko-bilogorska županija i župan Damir Bajs od prvog dana pandemije koronavirusa zdravlje svojih stanovnika stavili su na prvo mjesto. U skladu s tim poduzeto je niz aktivnosti i u partnerskom odnosu sa zdravstvenim ustanovama briga o zdravlju ljudi bila je apsolutni prioritet.

Tako je između ostalog Opća bolnica Bjelovar opremljena najsuvremenijom opremom, a Bjelovarsko-bilogorska županija financirala je nabavku opreme među kojom se ističe kupnja 9 novih respiratora. Ni jednom našem pacijentu nije ukraćena medicinska skrb, a proširenjem kapaciteta COVID odjela svi pacijenti zbrinuti su unutar zidova bolnice i ni jedan nije ležao u šatoru.

Kroz županijski Stožer civilne zaštite plasirana su sredstva u iznosu od 10 milijuna kuna, a disciplinom naših sugrađana zadnji samo uz Istarsku županiju izašli sa zelene liste županija i nadamo da ćemo se na nju uskoro i vratiti.

Najbolja prevencija protiv zaraze koronavirusa uz disciplinu je i cijepljenje, pa će se ono pojačanim tempom nastaviti i dalje u Bjelovarsko-bilogorskoj županiji gdje je za idući tjedan predviđeno cijepljenje uz ambulante obiteljske medicine i u dvoranama i to u svim županijskim gradovima, osim Čazme.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
Cijepljenje protiv koronavirusa u Bjelovaru
Cijepljenje protiv koronavirusa u Bjelovaru
Cijepljenje protiv koronavirusa u Bjelovaru
Cijepljenje protiv koronavirusa u Bjelovaru
Cijepljenje protiv koronavirusa u Bjelovaru
Cijepljenje protiv koronavirusa u Bjelovaru
Cijepljenje protiv koronavirusa u Bjelovaru
Cijepljenje protiv koronavirusa u Bjelovaru
Cijepljenje protiv koronavirusa u Bjelovaru
Cijepljenje protiv koronavirusa u Bjelovaru
Cijepljenje protiv koronavirusa u Bjelovaru
Cijepljenje protiv koronavirusa u Bjelovaru
Cijepljenje protiv koronavirusa u Bjelovaru
Cijepljenje protiv koronavirusa u Bjelovaru
Cijepljenje protiv koronavirusa u Bjelovaru
Cijepljenje protiv koronavirusa u Bjelovaru
Cijepljenje protiv koronavirusa u Bjelovaru
Cijepljenje protiv koronavirusa u Bjelovaru
Cijepljenje protiv koronavirusa u Bjelovaru
Cijepljenje protiv koronavirusa u Bjelovaru
Cijepljenje protiv koronavirusa u Bjelovaru
Cijepljenje protiv koronavirusa u Bjelovaru
Cijepljenje protiv koronavirusa u Bjelovaru
Cijepljenje protiv koronavirusa u Bjelovaru
Cijepljenje protiv koronavirusa u Bjelovaru
Cijepljenje protiv koronavirusa u Bjelovaru
Cijepljenje protiv koronavirusa u Bjelovaru
Cijepljenje protiv koronavirusa u Bjelovaru
Cijepljenje protiv koronavirusa u Bjelovaru
Cijepljenje protiv koronavirusa u Bjelovaru
Cijepljenje protiv koronavirusa u Bjelovaru
Cijepljenje protiv koronavirusa u Bjelovaru
Cijepljenje protiv koronavirusa u Bjelovaru
Cijepljenje protiv koronavirusa u Bjelovaru
Cijepljenje protiv koronavirusa u Bjelovaru
Cijepljenje protiv koronavirusa u Bjelovaru
Cijepljenje protiv koronavirusa u Bjelovaru
Cijepljenje protiv koronavirusa u Bjelovaru
Cijepljenje protiv koronavirusa u Bjelovaru
Cijepljenje protiv koronavirusa u Bjelovaru
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a