• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2021.
Siječanj
19

BJELOVARSKO-BILOGORSKA ŽUPANIJA U PARTNERSKOM ODNOSU S MATICOM I UDRUGAMA UMIROVLJENIKA POMAŽE STRADALIM UMIROVLJENICIMA S PODRUČJA SISAČKO-MOSLAVAČKE ŽUPANIJE

Bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs i predsjednik Matice umirovljenika Bjelovarsko-bilogorske županije Željko Held održali su konferenciju za medije na temu pomoći građanima treće životne dobi koji su nastradali u razornom potresu na području Sisačko-moslavačke županije
Konferencija za medije na temu pomoći građanima treće životne dobi koji su nastradali u razornom potresu na području Sisačko-moslavačke županije

Bjelovarsko-bilogorska županija odmah nakon potresa koji je nanio ogromne štete na području Sisačko-moslavačke županije odlukom župana Damira Bajsa uplatila je kompletan iznos godišnje županijske tekuće pričuve u iznosu od 250 tisuća kuna gradovima Petrinji, Glini i Sisku te Sisačko-moslavačkoj županiji.

Treba istaknuti i doprinos žurnih službi s područja naše županije koji su od prvog dana na terenu, odnosno pomažu nastradalim područjima. Veliki doprinos dali su i naši građani svojim donacijama, a inicijativu za pomoć građanima treće životne dobi pokrenula je i županijska Matica umirovljenika.

Pod motom „umirovljenici pomažu umirovljenicima“ na Izvršnom odboru Matice umirovljenika odlučeno je kako će se svaka matica odnosno udruga umirovljenika, njih 24 koliko djeluju pod okriljem Matice umirovljenika Bjelovarsko-bilogorske županije odreći se najmanje 10% svojih prihoda.

U Matici umirovljenika Bjelovarsko-bilogorske županije procjenjuju kako će prikupiti oko 70 tisuća kuna, a točan iznos znat će se krajem mjeseca do kada će sve uključene udruge umirovljenika uplatiti svoja donirana sredstva. 

U njihovu humanu gestu u partnerskom odnosnu  uključuje se i Bjelovarsko-bilogorska županija koja će za pomoć stradalim umirovljenicima osigurati istovjetan iznos sredstva kao i umirovljeničke udruge zajedno.

Bit će to dragocjena pomoć jednoj od najugroženijih skupina društva – građanima treće životne dobi s područja Sisačko-moslavačke županije, a  na koji način će sredstva biti doznačena dogovorit će Bjelovarsko-bilogorska županija i Matica umirovljenika BBŽ u dogovoru s udrugama umirovljenika s područja Sisačko-moslavačke županije te nadležnim gradovima i općinama.

„Uvijek ističem da smo sretni, prije svega mislim na našu umirovljeničku populaciju, što živimo na području Bjelovarsko-bilogorske županije, gdje naša Županija na čelu sa županom Damirom Bajsom već sedmu godinu izdvaja veliki novac i na taj način olakšava svakodnevicu naših sugrađana treće životne dobi. Mi smo upravo od tog novca odlučili odreći se jednog dijela. Poznato je da zbog korone imamo puno manje aktivnosti te smo stoga odlučili svatko u svojoj udruzi, uskratiti si nešto i to darovati stradalim stanovnicima Banije. Drago mi je što ćemo na taj način pomoći i olakšati ljudima kojima je pomoć potrebna. Mislim da je prirodno da pomažemo svoju populaciju koja to proživljava na posebno težak način. Naša županijska Matica ima 24 udruge, a na Izvršnom odboru jednoglasno smo donijeli odluku da će od novca koji smo povukli po Javnom pozivu od Bjelovarsko-bilogorske županije, najmanje 10 posto svaka udruga uplatiti na županijski račun Matice Bjelovarsko-bilogorske županije i onda ćemo vidjeti o kojim sredstvima se radi. Očekujemo da ćemo skupiti od 70 do 90 tisuća kuna koje ćemo uplatiti umirovljenicima na stradalom području“, rekao je predsjednik Matice umirovljenika BBŽ Željko Held.

„Bjelovarsko-bilogorska županija i ja kao župan odmah smo reagirali na način da smo prebacili ukupan iznos sredstava tekuće rezerve,a  to je 250 tisuća kuna, na račune onih Gradova i Općina te same Županije koji su najviše i pogođeni. Moram reći da su naše službe, HGSS, vatrogasci i Hitna pomoć bili odmah na terenu. Veliki je i broj ljudi koji su sami organizirali pomoć. Pohvaljujem sve one koji na taj način promišljaju i rade. Bjelovarsko-bilogorska županija pomaže i dalje. Naša Matica umirovljenika pokrenula je jedinstvenu akciju „umirovljenik pomaže umirovljeniku“. To znači da su naši sugrađani treće životne dobi koji nisu financijski u najboljoj poziciji u odnosu na mnoge druge, odlučili donirati dio sredstava umirovljenicima na području Sisačko-moslavačke županije. Kako mi je rečeno, potreba osobito postoji u Domu za starije u Petrinji koji je teško oštećen i izvan funkcije. Bjelovarsko-bilogorska županija će na svaku kunu koju daje Matica umirovljenika BBŽ i naši umirovljenici koji čine Maticu dati jednaki iznos i vjerujem da ćemo s tih, otprilike 150 tisuća kuna napraviti još jedan iskorak što će pomoći umirovljenicima s tog područja“, naglasio je na konferenciji za medije župan Damir Bajs.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
Konferencija za medije na temu pomoći građanima treće životne dobi koji su nastradali u razornom potresu na području Sisačko-moslavačke županije
Konferencija za medije na temu pomoći građanima treće životne dobi koji su nastradali u razornom potresu na području Sisačko-moslavačke županije
Konferencija za medije na temu pomoći građanima treće životne dobi koji su nastradali u razornom potresu na području Sisačko-moslavačke županije
Konferencija za medije na temu pomoći građanima treće životne dobi koji su nastradali u razornom potresu na području Sisačko-moslavačke županije
Konferencija za medije na temu pomoći građanima treće životne dobi koji su nastradali u razornom potresu na području Sisačko-moslavačke županije
Konferencija za medije na temu pomoći građanima treće životne dobi koji su nastradali u razornom potresu na području Sisačko-moslavačke županije
Konferencija za medije na temu pomoći građanima treće životne dobi koji su nastradali u razornom potresu na području Sisačko-moslavačke županije
Konferencija za medije na temu pomoći građanima treće životne dobi koji su nastradali u razornom potresu na području Sisačko-moslavačke županije
Konferencija za medije na temu pomoći građanima treće životne dobi koji su nastradali u razornom potresu na području Sisačko-moslavačke županije
Konferencija za medije na temu pomoći građanima treće životne dobi koji su nastradali u razornom potresu na području Sisačko-moslavačke županije
Konferencija za medije na temu pomoći građanima treće životne dobi koji su nastradali u razornom potresu na području Sisačko-moslavačke županije
Konferencija za medije na temu pomoći građanima treće životne dobi koji su nastradali u razornom potresu na području Sisačko-moslavačke županije
Konferencija za medije na temu pomoći građanima treće životne dobi koji su nastradali u razornom potresu na području Sisačko-moslavačke županije
Konferencija za medije na temu pomoći građanima treće životne dobi koji su nastradali u razornom potresu na području Sisačko-moslavačke županije
Konferencija za medije na temu pomoći građanima treće životne dobi koji su nastradali u razornom potresu na području Sisačko-moslavačke županije
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a