• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2015.
Svibanj
28

DAN OPĆINE SIRAČ

Bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs sa suradnicima prisustvovao je obilježavanju Dana Općine Sirač, točnije svečanoj sjednici Općinskog vijeća koju su uveličali brojni gosti.

Bila je to prilika da se istaknu najvažniji općinski projekti, mahom ulaganja u komunalnu infrastrukturu, a Općina koliko može pomaže i svoje udruge, ali i tamošnju osnovnu školu i vrtić. Osnovni problem im je kao u većini slučajeva nedostatak radnih mjesta, a u posljednje vrijeme neki od većih gospodarskih subjekata našli su se u problemima, istaknuto je na sjednici vijeća.

U velikim problemima bila je i županijska ustanova za zapošljavanje i rehabilitaciju invalida Suvenir u kojoj je uspješno proveden predstečajni postupak, rekao je župan Bajs u svom obraćanju u Siraču.

Općina Sirač uvijek je bila poznata kao jedno gospodarsko sjedište naše županije i kao takva imala je i jak društveni život. Neke stvari nisu zaobišle ovaj kraj u ovom slučaju govorimo o predstečajevima, koji su zahvatili najveće firme ovoga kraja. Oni su u ovom trenutku u tijeku i ja se nadam da će kao i ostatak predstečaja u našoj županiji, dobro završiti da ljudi ostanu raditi. Tko će biti vlasnik to je manje bitno, bitno je da ljudi rade. Nažalost zatvorena je jedna pilana, znamo zbog čega. Mi smo zajedno pokušali napraviti sve što je bilo moguće, no nažalost nije bilo sluha da se to odradi. I županijska ustanova je bila u problemima. Govorimo o Suveniru Sirač. Jedan je to od rijetkih slučajeva da je Županija preuzela osnivačka prava i to prije desetak godina, kada su svi ostali u istoj situaciji to odbacili. Kao župan zatekao sam situaciju koja je bila kakva jeste s ogromnim dugovima, milijunima kuna i blokadom. Mi smo u međuvremenu proveli predstečaj i završili pozitivno. Sada tamo rade invalidi i zbog toga smo se posebice angažirali oko te ustanove. Zahvaljujem upravi, a posebno sindikatu i radnicima na kojima je ipak bio najveći teret. I sada nije situacija do kraja gotova, Županija daje preko milijun i tristo tisuća kuna potpore godišnje, ali očekujem ono što očekujem i od svih drugih ustanova, da ostatak uz potporu države mogu sami osigurati, istaknuo je župan Bajs u Siraču.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a