• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2019.
Travanj
19

JOŠ JEDNA ŠKOLA KOMPLETNO OBNOVLJENA U BJELOVARSKO-BILOGORSKOJ ŽUPANIJI

Bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs sa suradnicima sudjelovao je na završnoj konferenciji europskog projekta energetske obnove Područne škole Pavlovac.
PŠ Pavlovac- završna konferencija europskog projekta obnove škole

Područna škola Pavlovac jedna je u nizu škola na području naše županije na kojoj su radovi energetske obnove privedeni kraju. U dijelu zgrade zamijenjena je stolarija, izolirani su podovi i stropovi, zamijenjen je sustav grijanja energetski učinkovitijim na pelete, postavljena je nova vanjska ovojnica zgrade i zamijenjen je krov.  Ukupna ugovorena vrijednost projekta bila je  1. 004.411,49 kn.

No, budući da škola od izgradnje 1910.godine nije nikada opsežnije obnavljana, osim navedenih radova bili su potrebni i dodatni radovi koji nisu ušli u europski projekt  u iznosu od 261.055,00 kuna za što je sredstva izdvojila Bjelovarsko-bilogorska županija. Također, odobrena je sanacija i zamjena krovnog pokrova za što je također Bjelovarsko-bilogorska županija osigurala sredstva u iznosu 160.000,00 kuna.

Kada se sve zbroji, ukupna ulaganja u građevinske radove na ovoj maloj područnoj školi iznose 1,5 milijuna kuna.

No, ulaganjima tu nije kraj. Naime, Područna škola Pavlovac baš kao i sve ostale matične i područne škole u našoj županiji koje se energetski obnavljaju, opremaju se i novim namještajem i potrebnom opremom za što je Bjelovarsko-bilogorska županija izdvojila sredstva iz svog proračuna. Tako je za namještaj PŠ Pavlovac osigurano dvadesetak tisuća kuna.

Dio namještaja već je stigao, dio je u izradi,a  kada sve bude gotovo 14 učenika koliko ih pohađa ovu školu te njihovi učitelji imat će puno bolje uvjete rada jer će se nastava odvijati u kompletno obnovljenim i opremljenim učionicama.

„Moram istaknuti da samo ovako zajedničkim timskim radom možemo napraviti dobru stvar. Ovo je dobra priča koja će u budućnosti značiti puno za selo i za samo mjesto, naravno i za općinu. Nadamo se da će i škola potaknuti mlade obitelji da ostanu ovdje jer zaista imaju vrhunske uvjete. Zahvala svima koji su na bilo koji način pridonijeli ovom projektu, posebno županu Bjelovarsko-bilogorske županije Damiru Bajsu“, rekla je ravnateljica OŠ „Mate Lovraka“ Veliki Grđevac Marina Balen.

„Mi jesmo na području općine Veliki Grđevac potencirali i potenciramo i dalje da se što je više moguće uloži u obrazovanje i djecu. Od svih projekata koje imamo najviše dajemo za djecu. Siguran sam da će se investicije na području naše općine i naše županije nastaviti. Župan je taj koji puno ulaže u tu priču vezanu uz školstvo i predškolski dio bez kojega u našem ruralnom prostoru nema ni opstanka. Hvala svima.“,istaknuo je načelnik Općine Veliki Grđevac Marijan Dautanac.

Osim Područne škole Pavlovac, kompletnu energetsku obnovu prošla je i njena matična škola, OŠ „Mate Lovraka“ Veliki Grđevac. Ujedno, bila je to prva kompletno obnovljena i opremljena škola u našoj županiji.

Ne treba zaboraviti da je riječ o školi koja je jedna od tri škole na području naše županije uključene u eksperimentalni program Ministarstva znanosti i obrazovanja „Škola za život“ Program se provodi u 1. i 5. razredu u svim predmetima i u sedmim razredima u predmetima biologija, kemija i fizika. 

Treba spomenuti i to kako energetska obnova još očekuje i područnu školu u Donjoj Kovačici te školsko-sportsku dvoranu u sklopu matične škole. Projekti su to vrijedni 4 milijuna kuna.

Time se ostvaruje cilj kompletno obnovljenih i opremljenih škola i samim time našoj djeci, učenicima i profesorima omogućuju uvjeti rada i školovanja primjerni vremenu u kojemu živimo – vremenu 21. stoljeća.

„Bjelovarsko-bilogorska županija ima sa svojim ustanovama ugovorenih projekata u iznosu pola milijarde kuna. Kada govorimo o energetskoj obnovi, školstvo naše županije doživjet će preobrazbu. Lijepo je doći ovdje, u općinu Veliki Grđevac, u Pavlovac i vidjeti što se iza tih brojki skriva. A skriva se kompletna transformacija i preobrazba naše područne škole koja je takva da su od stare škole ostali samo zidovi. Sve ostalo je u cijelosti obnovljeno. Naglasit ću da je školstvo u nadležnosti Županije, naša direktna obveza i mi se, nadam se, trudimo dovoljno da napravimo iskorak, i to kroz obnove škola, Centre izvrsnosti i niz drugih stvari. Pohvalio bih i ravnateljicu i načelnika jer u toj suradnji, kada o njoj govorimo, i matična škola je obnovljena , škola je ušla u program „Škola za život“. Čeka nas još projekata u Velikom Grđevcu. To je obnova škole u Donjoj Kovačici i školsko-sportske dvorane pri matičnoj školi“, naglasio je bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
PŠ Pavlovac- završna konferencija europskog projekta obnove škole
PŠ Pavlovac- završna konferencija europskog projekta obnove škole
PŠ Pavlovac- završna konferencija europskog projekta obnove škole
PŠ Pavlovac- završna konferencija europskog projekta obnove škole
PŠ Pavlovac- završna konferencija europskog projekta obnove škole
PŠ Pavlovac- završna konferencija europskog projekta obnove škole
PŠ Pavlovac- završna konferencija europskog projekta obnove škole
PŠ Pavlovac- završna konferencija europskog projekta obnove škole
PŠ Pavlovac- završna konferencija europskog projekta obnove škole
PŠ Pavlovac- završna konferencija europskog projekta obnove škole
PŠ Pavlovac- završna konferencija europskog projekta obnove škole
PŠ Pavlovac- završna konferencija europskog projekta obnove škole
PŠ Pavlovac- završna konferencija europskog projekta obnove škole
PŠ Pavlovac- završna konferencija europskog projekta obnove škole
PŠ Pavlovac- završna konferencija europskog projekta obnove škole
PŠ Pavlovac- završna konferencija europskog projekta obnove škole
PŠ Pavlovac- završna konferencija europskog projekta obnove škole
PŠ Pavlovac- završna konferencija europskog projekta obnove škole
PŠ Pavlovac- završna konferencija europskog projekta obnove škole
PŠ Pavlovac- završna konferencija europskog projekta obnove škole
PŠ Pavlovac- završna konferencija europskog projekta obnove škole
PŠ Pavlovac- završna konferencija europskog projekta obnove škole
PŠ Pavlovac- završna konferencija europskog projekta obnove škole
PŠ Pavlovac- završna konferencija europskog projekta obnove škole
PŠ Pavlovac- završna konferencija europskog projekta obnove škole
PŠ Pavlovac- završna konferencija europskog projekta obnove škole
PŠ Pavlovac- završna konferencija europskog projekta obnove škole
PŠ Pavlovac- završna konferencija europskog projekta obnove škole
PŠ Pavlovac- završna konferencija europskog projekta obnove škole
PŠ Pavlovac- završna konferencija europskog projekta obnove škole
PŠ Pavlovac- završna konferencija europskog projekta obnove škole
PŠ Pavlovac- završna konferencija europskog projekta obnove škole
PŠ Pavlovac- završna konferencija europskog projekta obnove škole
PŠ Pavlovac- završna konferencija europskog projekta obnove škole
PŠ Pavlovac- završna konferencija europskog projekta obnove škole
PŠ Pavlovac- završna konferencija europskog projekta obnove škole
PŠ Pavlovac- završna konferencija europskog projekta obnove škole
PŠ Pavlovac- završna konferencija europskog projekta obnove škole
PŠ Pavlovac- završna konferencija europskog projekta obnove škole
PŠ Pavlovac- završna konferencija europskog projekta obnove škole
PŠ Pavlovac- završna konferencija europskog projekta obnove škole
PŠ Pavlovac- završna konferencija europskog projekta obnove škole
PŠ Pavlovac- završna konferencija europskog projekta obnove škole
PŠ Pavlovac- završna konferencija europskog projekta obnove škole
PŠ Pavlovac- završna konferencija europskog projekta obnove škole
PŠ Pavlovac- završna konferencija europskog projekta obnove škole
PŠ Pavlovac- završna konferencija europskog projekta obnove škole
PŠ Pavlovac- završna konferencija europskog projekta obnove škole
PŠ Pavlovac- završna konferencija europskog projekta obnove škole
PŠ Pavlovac- završna konferencija europskog projekta obnove škole
PŠ Pavlovac- završna konferencija europskog projekta obnove škole
PŠ Pavlovac- završna konferencija europskog projekta obnove škole
PŠ Pavlovac- završna konferencija europskog projekta obnove škole
PŠ Pavlovac- završna konferencija europskog projekta obnove škole
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a