• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2019.
Listopad
22

MODERNIZACIJA PROMETNICE ŠIMLJANICA- TRENUTNO NAJVRJEDNIJI ŽUPANIJSKI PROJEKT U CESTOGRADNJI

Bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs sa suradnicima i načelnik Općine Berek Mato Tonković obišli su radove na modernizaciji prometnice u mjestu Šimljanica u dužini od 2.5 kilometara. Vrijednost radova iznosi 3.3 milijuna kuna i u stopostotnom iznosu ih financira Županijska uprava za ceste Bjelovarsko-bilogorske županije.
Obilazak radova na modernizaciji prometnice Šimljanica

Riječ je o prometnici koja se nije obnavljala više od 25 godina, a koja je od velikog značaja ne samo za mještane Šimljanice nego i za sve stanovnike naše županije budući da je riječ o dionici ceste visokog intenziteta prometa.

„Ljudi ne da su prezadovoljni nego su presretni obnovom ove ceste jer riječ je o važnoj prometnici kojom prosječno prođe 3500 vozila dnevno tako da smo mi, mještani kao i svi vozači koji će putovati ovom dionicom sretni i zadovoljni. Hvala županu i Županijskoj upravi za ceste što su u ovoj godini uvrstili u plan modernizaciju ove ceste“, rekao je načelnik Općine Berek Mato Tonković.

„Potreba za obnovom ove ceste bila je velika i ovim putem bih se zahvalio županu što je prepoznao naš problem. Sada kad radovi budu gotovi bit ćemo svi presretni“, istaknuo je predsjednik mjesnog odbora Šimljanica Vlado Krpan.

Ulaganje u cestogradnju jedan je od prioriteta Bjelovarsko-bilogorske županije i njene Županijske uprave za ceste koje čine sve što je potrebno kako bi sve ceste na području naše županije bile modernizirane.

U skladu s tim, Bjelovarsko-bilogorska županija ulaže u cestogradnju na području svih naših općina pa tako i općine Berek. Podsjetimo, u proteklih nekoliko godina na području te općine sanirano je klizište u mjestu Krivaja, modernizirane su prometnice u mjestu Berek, a sada je na red došla i dionica Šimljanica.

Možemo reći kako je riječ o radovima ukupne vrijednosti gotovo 5 milijuna kuna koji su doprinijeli podizanju kvalitete života u općini Berek budući da su asfaltirane prometnice jedan od preduvjeta za život naših sugrađana primjeren 21. stoljeću.

Podsjetimo, Županijska uprava za ceste je od 2016. godine počela intenzivnije ulagati u obnovu županijskih cesta.  Svake godine broj kilometara asfaltiranih prometnica raste, a prošle godine modernizirano je 25 kilometara na području naše županije.

Novi ubrzani investicijski ciklus omogućen je i uvođenjem  modela  financiranja u dogovoru s jedinicama lokalne samouprave u omjeru pola-pola njegujući prvenstveno partnerski odnos kojeg zagovara Bjelovarsko-bilogorska županija.

To se ostvaruje putem Javnog poziva koji je Županijska uprava za ceste objavila 2016. prema našim Općinama i Gradovima koji omogućuje takav način financiranja i koji je polučio veliki uspjeh.

„Bjelovarsko-bilogorska županija i njena Županijska uprava za ceste i ove godine nastavljaju ciklus ulaganja u obnovu, modernizaciju naših županijskih prometnica. Govorimo o mogućnosti da se to napravi kroz model pola-pola, ili kao u ovom slučaju o ulaganju same Županijske uprave za ceste. Razlog zbog kojeg smo se odlučili ovdje uložiti je jednostavan budući da je riječ o cesti koja je spojnica prema Garešnici i Bjelovaru i visoko je prometno opterećena. Završetkom radova pružit će se mogućnost razvoja ovoga kraja. Istaknuo bih da mi još moramo asfaltirati niz županijskih prometnica. Međutim uz ovakav tempo od 20 do 25 kilometara svake godine počeli smo rješavati one najvažnije stvari, a jedna od njih je upravo ovdje“, istaknuo je župan Damir Bajs prilikom obilaska radova na modernizaciji prometnice Šimljanica.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
Obilazak radova na modernizaciji prometnice Šimljanica
Obilazak radova na modernizaciji prometnice Šimljanica
Obilazak radova na modernizaciji prometnice Šimljanica
Obilazak radova na modernizaciji prometnice Šimljanica
Obilazak radova na modernizaciji prometnice Šimljanica
Obilazak radova na modernizaciji prometnice Šimljanica
Obilazak radova na modernizaciji prometnice Šimljanica
Obilazak radova na modernizaciji prometnice Šimljanica
Obilazak radova na modernizaciji prometnice Šimljanica
Obilazak radova na modernizaciji prometnice Šimljanica
Obilazak radova na modernizaciji prometnice Šimljanica
Obilazak radova na modernizaciji prometnice Šimljanica
Obilazak radova na modernizaciji prometnice Šimljanica
Obilazak radova na modernizaciji prometnice Šimljanica
Obilazak radova na modernizaciji prometnice Šimljanica
Obilazak radova na modernizaciji prometnice Šimljanica
Obilazak radova na modernizaciji prometnice Šimljanica
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a