Uvodna riječ
USTROJSTVO
PRORAČUN BBŽ
VODIČ ZA GRAĐANE
PET GODINA BBŽ U EU
Preuzmite .pdf
VI. IZMJENE I DOPUNE PROSTORNOG PLANA BBŽ
PRUZMITE ZAHTJEV ZA
OSTVARIVANJE PRAVA NA NAKNADU ZA NOVOROĐENČAD
FOTO GALERIJA
FOTO GALERIJA BBŽ
KOMUNICIRAJTE
S VAŠIM ŽUPANOM
Komunicirajte sa županom
ANKETA
KORISNIKA USLUGA BBŽ
english
deutch

BBŽ Županijske vijesti

2020.
Ožujak
12

NA SJEDNICI STOŽERA CIVILNE ZAŠTITE BBŽ NA TEMU KORONAVIRUSA NA PREPORUKU EPIDEMIOLOGA DONESENA ODLUKA O ODGAĐANJU SVIH SKUPOVA I ORGANIZIRANIH OKUPLJANJA

Nakon sjednice Stožera civilne zaštite Bjelovarsko-bilogorske županije vezane uz mjere pripravnosti za koronavirus održana je konferencija za medije na temu koronavirusa, a donesena je i Odluka s uputama vezanim uz organizirana okupljanja građana, javne skupove i manifestacije na području Bjelovarsko-bilogorske županije, a sukladno naputcima Ministarstva zdravstva i nacionalnog Stožera civilne zaštite.
Stožer civilne zaštite BBŽ na temu koronavirusa

Na konferenciji za medije župan Damir Bajs istaknuo je kako je u našoj županiji učinjeno sve što je potrebno da budemo spremni za ono što se moglo dogoditi i što se događa.

„Ovoga trenutka imamo i sobe za izolaciju, sobe za opservaciju, imamo spremnu i karantenu, ali isto tako ću reći da za sada to nije potrebno i nije u funkciji. Ono što jest je pitanje samoizolacije i povećava se broj građana na području županije koji se nalaze u tom režimu. Od onih koji su poslani na testiranje dobili smo šest negativnih rezultata što znači da nema zaraženih na području naše županije. Međutim, u okviru novih mjera koje su preporučene i novih mjera koje je ovaj Stožer donio naglasit ću da smo donijeli odluku na Stožeru da preporučamo da se do daljnjeg odgode svi skupovi i organizirana okupljanja neovisno o broju ljudi. To uključuje i Bjelovarski sajam i sva ostala okupljanja, na prijedlog naše epidemiologije. U eventualnom slučaju da postoji neodgodiva potreba za okupljanjem, postoji procedura, a to znači da onaj tko želi organizirati takvo okupljanje mora dobiti potvrdu Zavoda za javno zdravstvo, nakon toga potvrdu Stožera i tek će onda policija izdati potvrdu za okupljanje. Preporuka je da se otkažu svi skupovi do daljnjega, što se tiče Bjelovarsko-bilogorske županije“, istaknuo je župan Damir Bajs i dodao: „Stožer ima i tu odluku vezano uz nastavu u našim osnovnim i srednjim školama gdje ćemo postupiti po preporuci resornog ministarstva i biti pripravni na organizaciju nastave na daljinu. To znači da će ravnateljstva naših osnovnih i srednjih škola dobiti odgovarajuće naloge, ali i potporu od strane posebice Županije vezane uz tehničke potrebe da se to realizira. Također, donijeli smo odluku da će Županija sklopiti ugovore vezane uz dezinfekciju, u slučaju mogućnosti zaraze i sumnje na istu s ovlaštenom tvrtkom kako bi se moglo reagirati na vrijeme“, naglasio je župan Bajs.

Odluke su donesene sukladno naputcima Ministarstva zdravstva i Nacionalnog stožera civilne zaštite, a o trenutnom stanju u našoj županiji više je rekla dr.Vesna Grgić, spec.epidemiolog iz Zavoda za javno zdravstvo BBŽ.

„U našoj županiji je za sada stanje dobro i pod kontrolom. Nemamo trenutno nikoga sumnjivog kome uzimamo uzorke, nema nitko u sobi za izolaciju i nema nikoga za karantenu. Znači svi ljudi koji su za sada pod nadzorom su u samoizolaciji, oni koji trebaju biti. Njihov broj se povećao  zato što nisu više samo neke pokrajine Italije žarišna područja nego cijela Italija. Znači, tko god se vraća iz Italije, bez obzira u kojem njenom dijelu bio, dobiva rješenje na granici da nam se mora javiti i da mora biti u samoizolaciji. Ljudi se većinom drže naših uputa i kod nas je situacija pod kontrolom. Apeliram na one građane koji su došli iz inozemstva, a imaju neke simptome ili su samo došli a  nemaju simptome i nisu na granici dobili rješenje o našem zdravstvenom nadzoru da nam se sami jave“, pojasnila je dr. Grgić.

Zbog povećanog interesa javnosti i medija, Ministarstvo zdravstva i Hrvatski zavod za javno zdravstvo svakoga dana na svojim mrežnim stranicama objavljuju najnovija saznanja o koronavirusu: https://www.hzjz.hr/medunarodna-istrazivanja/koronavirus-najnoviji-podatci/

Ministarstvo vanjskih i europskih poslova izdalo je preporuke za putovanje kojima se građane poziva na oprez i detaljnije informiranje prije puta u inozemstvo: http://www.mvep.hr/hr/konzularne-informacije/informacije-o-putovanjima/

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
Stožer civilne zaštite BBŽ na temu koronavirusa
Stožer civilne zaštite BBŽ na temu koronavirusa
Stožer civilne zaštite BBŽ na temu koronavirusa
Stožer civilne zaštite BBŽ na temu koronavirusa
Stožer civilne zaštite BBŽ na temu koronavirusa
Stožer civilne zaštite BBŽ na temu koronavirusa
Stožer civilne zaštite BBŽ na temu koronavirusa
Stožer civilne zaštite BBŽ na temu koronavirusa
Stožer civilne zaštite BBŽ na temu koronavirusa
Stožer civilne zaštite BBŽ na temu koronavirusa
Stožer civilne zaštite BBŽ na temu koronavirusa
Stožer civilne zaštite BBŽ na temu koronavirusa
Stožer civilne zaštite BBŽ na temu koronavirusa
Stožer civilne zaštite BBŽ na temu koronavirusa
Stožer civilne zaštite BBŽ na temu koronavirusa
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a