• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2019.
Siječanj
21

NAJAVLJENA 2.SMOTRA FAKULTETA UDRUGE STUDENATA BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE

Bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs i predsjednik Udruge studenata Bjelovarsko-bilogorske županije Kristian Koščak na konferenciji za medije najavili su 2. Smotru fakulteta Udruge studenata Bjelovarsko-bilogorske županije koja će se održati u petak, 25.siječnja u bjelovarskom hotelu Central od 10 do 14 sati.
Najava 2. Smotre fakulteta Udruge studenata Bjelovarsko-bilogorske županije

Prošlogodišnje prvo izdanje Smotre fakulteta u organizaciji Bjelovarsko-bilogorske županije i županijske Udruge studenata rezultiralo je pozitivnim dojmovima i velikim interesom kako naših maturanata tako i fakulteta koji se predstavljaju pa će tako i ove godine naši maturanti imati priliku upoznati se s fakultetima i na taj način lakše donijeti odluku na kojemu od njih žele nastaviti školovanje.

Do sada je za sudjelovanje na ovogodišnjoj Smotri fakulteta Udruge studenata Bjelovarsko-bilogorske županije  prijavljen 21 fakultet, no to nije konačan broj budući da su prijave otvorene do sutra. Predstavit će se fakulteti iz svih krajeva Hrvatske.

„Za sada imamo prijavljene fakultete s područja Zagreba, Požege, Osijeka, Križevaca, Vukovara i iz ostalih gradova.  Kao i prošle godine, našu Smotru fakulteta posjetit će i predstavnici MUP-a te MORH-a kako bi i oni predstavili svoje programe. Ovim putem zahvaljujem se županu što je prihvatio našu inicijativu i što će Županija financirati ovaj najsloženiji i najveći  projekt koji naša udruga provodi“, rekao je predsjednik Udruge studenata Bjelovarsko-bilogorske županije Kristian Koščak.

Bjelovarsko-bilogorska županija i ove je godine organizirala prijevoz za maturante iz svih županijskih srednjih škola, njih oko 750,  kojima će sudjelovanje na Smotri fakulteta zasigurno pomoći da lakše donesu jednu od najvažnijih odluka u životu, kamo nakon srednje škole.

„Prva Smotra fakulteta pokazala je ono što je ključno, a to je da srednjoškolci koji trebaju upisati fakultet mogu i trebaju imati što više informacija, mnogi od njih su se možda već i odlučili za neki od fakulteta, ali mnogi žele još jednom provjeriti što se nudi, gdje mogu studirati, koji su uvjeti studiranja, na koji način mogu pristupiti nekom od fakulteta. Prošle godine me veselio velik broj fakulteta koji su nastupili, znači da postoji htijenje i volja i njih da budu aktivni u tom pogledu.  S druge strane bilo je gotovo 750 učenika naših županijskih srednjih škola. Županija je pokrovitelj, ali jednim dijelom i suorganizator. Mi snosimo ukupnost troškova Smotre fakulteta. Udruga studenata je inicijator i glavni organizator,a Smotra fakulteta Udruge studenata Bjelovarsko-bilogorske županije najveća je takva smotra u Hrvatskoj“, istaknuo je župan Damir Bajs koji je tom prilikom i pozvao sve zainteresirane da dođu u petak na Smotru fakulteta. Tamo će imati priliku razgovarati s predstavnicima fakulteta i na taj način iz prve ruke čuti njihova iskustva i preporuke , a osim toga moći će se i jednostavnije pripremiti za upis na fakultet, saznati što ih očekuje tijekom studiranja, ali i nakon fakulteta.

Inače, Udruga studenata Bjelovarsko-bilogorske županije formalno je osnovana 15. prosinca 2016. godine. Danas Udruga studenata okuplja studente s područja cijele naše županije i može se pohvaliti sa pedesetak članova koji svojim kolegama pomažu savladati prepreke u studiranju, ali i kako bi ih usmjerili na obrazovanje, ne samo kroz fakultet, već i kroz razne edukacije.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
Najava 2. Smotre fakulteta Udruge studenata Bjelovarsko-bilogorske županije
Najava 2. Smotre fakulteta Udruge studenata Bjelovarsko-bilogorske županije
Najava 2. Smotre fakulteta Udruge studenata Bjelovarsko-bilogorske županije
Najava 2. Smotre fakulteta Udruge studenata Bjelovarsko-bilogorske županije
Najava 2. Smotre fakulteta Udruge studenata Bjelovarsko-bilogorske županije
Najava 2. Smotre fakulteta Udruge studenata Bjelovarsko-bilogorske županije
Najava 2. Smotre fakulteta Udruge studenata Bjelovarsko-bilogorske županije
Najava 2. Smotre fakulteta Udruge studenata Bjelovarsko-bilogorske županije
Najava 2. Smotre fakulteta Udruge studenata Bjelovarsko-bilogorske županije
Najava 2. Smotre fakulteta Udruge studenata Bjelovarsko-bilogorske županije
Najava 2. Smotre fakulteta Udruge studenata Bjelovarsko-bilogorske županije
Najava 2. Smotre fakulteta Udruge studenata Bjelovarsko-bilogorske županije
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a