• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2021.
Rujan
9

NAJAVLJENA 6. SMOTRA MANJINSKOG STVARALAŠTVA BBŽ KOJA ĆE SE U NEDJELJU ODRŽATI U DARUVARU

Na stadionu „Sokol“ u Daruvaru ove nedjelje, 12. rujna, održat će se 6. smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ, a ovu vrijednu manifestaciju danas su najavili župan Marko Marušić i predstavnici nacionalnih manjina okupljenih u Koordinaciji vijeća i predstavnika nacionalnih manjina Bjelovarsko-bilogorske županije.
NAJAVLJENA 6. SMOTRA MANJINSKOG STVARALAŠTVA BBŽ

„Prije 6 godina organizirali smo prvu Smotru manjinskog stvaralaštva BBŽ da pokažemo našim sugrađanima svo bogatstvo nacionalnih manjina, gastro ponudu i kulturni program. Ove godine nastupit će predstavnici češke, srpske, mađarske, albanske, romske, njemačke i austrijske manjine, a predstavit će se i hrvatski KUD „Palična“ iz Severina“, rekao je predsjednik Koordinacije vijeća i predstavnika nacionalnih manjina BBŽ Damir Malina.

U nedjelju u 15 sati predviđeno je otvaranje etno-gastro štandova nacionalnih manjina dok će u 17 sati početi kulturno-umjetnički program.

Domaćin je Vijeće srpske nacionalne manjine BBŽ: "Ono što je važno za naglasiti je da smo odlučili da smotra ove godine bude u potpunosti na otvorenom i ona će biti na prostoru novouređenog stadiona Sokola u Daruvaru gdje će se prikazati kulturno-umjetnički program s etno-gastro štandovima. Na taj način, konzultirajući se sa Stožerom civilne zaštite u potpunosti poštujemo epidemiološke mjere i kao organizatori smo u potpunosti ispoštovali ono što se od nas zahtijeva. Očekujemo lijepo vrijeme i veliki broj sudionika i veselimo se što se možemo na ovaj način predstaviti. Zahvaljujem se županu koji je pokrovitelj ovogodišnje smotre", rekao je predsjednik Vijeća srpske nacionalne manjine Darko Karanović.

Riječ je o manifestaciji putem koje nacionalne manjine predstavljaju svoje bogatstvo kroz gastronomsku ponudu i kulturno-umjetnički program, a kojom se promoviraju zajedništvo, stvaralaštvo i multikulturalnost u našoj županiji.

"Veliki broj nacionalnih manjina bogatstvo je naše Bjelovarsko-bilogorske županije i naša županija vodeća je po tome u Hrvatskoj. Vrlo je bitno naglasiti da se ovdje stoljećima živi u skladnom suživotu i ono čemu ja težim, a što je i prioritet svih nas, je da zajedno razvijamo Bjelovarsko-bilogorsku županiju. Zato je i ova manifestacija jedan lijep događaj i prezentacija kulture nacionalnih manjina s našeg područja. Ovim putem pozivam naše sugrađane da dođu u nedjelju u Daruvar", rekao je župan Marko Marušić.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
NAJAVLJENA 6. SMOTRA MANJINSKOG STVARALAŠTVA BBŽ
NAJAVLJENA 6. SMOTRA MANJINSKOG STVARALAŠTVA BBŽ
NAJAVLJENA 6. SMOTRA MANJINSKOG STVARALAŠTVA BBŽ
NAJAVLJENA 6. SMOTRA MANJINSKOG STVARALAŠTVA BBŽ
NAJAVLJENA 6. SMOTRA MANJINSKOG STVARALAŠTVA BBŽ
NAJAVLJENA 6. SMOTRA MANJINSKOG STVARALAŠTVA BBŽ
NAJAVLJENA 6. SMOTRA MANJINSKOG STVARALAŠTVA BBŽ
NAJAVLJENA 6. SMOTRA MANJINSKOG STVARALAŠTVA BBŽ
NAJAVLJENA 6. SMOTRA MANJINSKOG STVARALAŠTVA BBŽ
NAJAVLJENA 6. SMOTRA MANJINSKOG STVARALAŠTVA BBŽ
NAJAVLJENA 6. SMOTRA MANJINSKOG STVARALAŠTVA BBŽ
NAJAVLJENA 6. SMOTRA MANJINSKOG STVARALAŠTVA BBŽ
NAJAVLJENA 6. SMOTRA MANJINSKOG STVARALAŠTVA BBŽ
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a