• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2019.
Travanj
27

NAJUSPJEŠNIJI UČENICI NAŠE ŽUPANIJE NA PRIJEMU KOD PREDSJEDNICE RH KOLINDE GRABAR-KITAROVIĆ

Bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs s najuspješnijim učenicima, osnovnoškolcima i srednjoškolcima i njihovim mentorima sudjelovao je na prijemu kod predsjednice Republike Hrvatske Kolinde Grabar-Kitarović.
Naši učenici na prijemu kod predsjednice Kolinde Grabar-Kitarović

Naime, na inicijativu župana Bajsa, a u organizaciji Bjelovarsko-bilogorske županije, najuspješniji učenici i njihovi mentori, njih sto i trideset prošle su subote bili na prijemu kod Predsjednice Republike Hrvatske Kolinde Grabar- Kitarović,a u sklopu Dana otvorenih vrata Ureda predsjednice.

Riječ je o učenicima koji su postigli zapažene rezultate na državnim i međunarodnim natjecanjima u školskoj godini 2017./2018., a na prijemu na Pantovčaku čestitala im je i Predsjednica Republike.

„ U svijetu mnogih i različitih nacija upravo je nacionalna kultura ona temeljna vrijednost koja nas čini ne samo prepoznatljivima, što je u doba globalizacije iznimno važno, nego nam daje stabilnost, sigurnost i vjeru u vlastite potencijale, snagu i kreativnost i mogućnost napretka“, istaknula je na prijemu predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar- Kitarović, a ujedno je čestitala našim učenicima, njihovim roditeljima te mentorima.

Bjelovarsko-bilogorska županija posebno je ponosna na svoje mlade sugrađane koji su najbolji zalog za budućnost kako naše županije, tako i Republike Hrvatske.

„Bilo mi je zadovoljstvo i čast biti nazočan prijemu naših najboljih učenika, njihovih nastavnika i profesora kod predsjednice Kolinde Grabar-Kitarović. Ti učenici su postigli vrsne rezultate na županijskim, državnim i međunarodnim natjecanjima. Kada govorimo o tome, ulaganje u znanje je ulaganje koje mora imati prioritet u Republici Hrvatskoj, ali i našoj Bjelovarsko-bilogorskoj županiji. Moram reći da mi puno radimo da dignemo nivo školstva. Mi smo jedna od vodećih županija kada govorimo o energetskoj obnovi naših škola, tu je i Centar kompetentnosti kao i Centri izvrsnosti koji svake godine upravo za ovakve učenike omogućuju da se uz mentorski rad postignu najbolji rezultati. Ovaj prijem u Uredu predsjednice Kolinde Grabar-Kitarović pokazuje da i ona, što je mnogo puta naznačila, posebno cijeni ulaganje u znanje, u školstvo, mogućnost našim mladima da se istaknu, ali i konkurentnost Hrvatske u Europi i svijetu“, izjavio je bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs.

Prijem u Uredu predsjednice Republike Hrvatske Kolinde Grabar-Kitarović našim će učenicima sasvim sigurno ostati u nezaboravnom sjećanju.

„Na prijemu je bilo jako lijepo, drago mi je što sam imala priliku tu priliku. Poticaj mi je to da se i dalje trudim da postižem dobre rezultate na natjecanjima“ rekla je  Ema Bušić, učenica OŠ Vladimira Nazora Daruvar.

„Učenica sam daruvarske Gimnazije, a završila sam Češku osnovnu školu Jana Amosa Komenskog. Prošle godine bila sam na državnom natjecanju iz hrvatskog jezika. Posjet Predsjednici mi je lijepo i nezaboravno iskustvo“, istaknula je učenica Martina Krejči.

„Čast mi je doći ovdje i vidjeti Predsjednicu. Jako je lijepo i ovo mi je nezaboravno iskustvo. Što se mojih rezultata tiče istaknuo bih osvajanje prvog mjesta na međunarodnom natjecanju u Novom Marofu“,izjavio je  Antonio Sabol, učenik Glazbene škole „Vatroslava Lisinskog“ Bjelovar.

Na prijemu prošle subote bio je i Ivan Šilarić, učenik OŠ Đulovac: „Jako sam sretan i ponosan što sam danas na prijemu kod Predsjednice. Nastupio sam na državnom natjecanju iz Lidrana“.

„Nastupio sam na državnoj Domijadi i osvojio prvo mjesto u likovnom izrazu. Hvala županu što nam je omogućio da budemo danas na prijemu kod Predsjednice“ , kazao je Matej Mačković, učenik Srednje škole „August Šenoa“ Garešnica.

„Prošle godine sam osvojio prvo mjesto na državnom natjecanju iz povijesti i to mi je peti naslov državnog prvaka iz tog predmeta. Izuzetna mi je čast što sam pozvan na prijem kod Predsjednice jer to pokazuje da naša Županija cijeni znanje i da se isplati truditi i postizati dobre rezultate“, naglasio je na prijemu kod Predsjednice učenik bjelovarske Gimnazije, Josip Imbrišak.

„Mislim da je ovo lijep način pružanja prilike da vidimo način i funkcioniranje rada Predsjednice i čast je biti danas dio svega toga“, naglasila je v.d. ravnateljice Srednje škole „Bartola Kašića“ Grubišno Polje Kristina Vrbicki.

Bjelovarsko-bilogorska županija konstantno ulaže u znanje i obrazovanje svojih učenika. Dokaz tome su i Centri izvrsnosti koji su odlično prihvaćeni među našim učenicima i nastavnicima, a predstavnici Centara izvrsnosti također su u subotu bili na Pantovčaku.

„Ovo što se zbiva u našoj županiji s Centrima izvrsnosti odlična je stvar za djecu koja žele raditi više te način da se darovitoj djeci pruži prilika da ostvare svoje mogućnosti“, rekla je voditeljica Centra izvrsnosti iz kemije Biljana Balenović.

„Čast mi je što nas je gospodin župan poveo sa svojom delegacijom kod predsjednice Kolinde Grabar-Kitarović. Jako smo ponosni na to što smo pozvani i lijepo nam je ovdje“, istaknuo je voditelj Centra izvrsnosti iz informatike Nikola Mihočka.

Uz posjet Predsjednici našim učenicima organiziran  je i zajednički ručak kako bi im dan proveden u Zagrebu ostao u lijepom sjećanju.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
Naši učenici na prijemu kod predsjednice Kolinde Grabar-Kitarović
Naši učenici na prijemu kod predsjednice Kolinde Grabar-Kitarović
Naši učenici na prijemu kod predsjednice Kolinde Grabar-Kitarović
Naši učenici na prijemu kod predsjednice Kolinde Grabar-Kitarović
Naši učenici na prijemu kod predsjednice Kolinde Grabar-Kitarović
Naši učenici na prijemu kod predsjednice Kolinde Grabar-Kitarović
Naši učenici na prijemu kod predsjednice Kolinde Grabar-Kitarović
Naši učenici na prijemu kod predsjednice Kolinde Grabar-Kitarović
Naši učenici na prijemu kod predsjednice Kolinde Grabar-Kitarović
Naši učenici na prijemu kod predsjednice Kolinde Grabar-Kitarović
Naši učenici na prijemu kod predsjednice Kolinde Grabar-Kitarović
Naši učenici na prijemu kod predsjednice Kolinde Grabar-Kitarović
Naši učenici na prijemu kod predsjednice Kolinde Grabar-Kitarović
Naši učenici na prijemu kod predsjednice Kolinde Grabar-Kitarović
Naši učenici na prijemu kod predsjednice Kolinde Grabar-Kitarović
Naši učenici na prijemu kod predsjednice Kolinde Grabar-Kitarović
Naši učenici na prijemu kod predsjednice Kolinde Grabar-Kitarović
Naši učenici na prijemu kod predsjednice Kolinde Grabar-Kitarović
Naši učenici na prijemu kod predsjednice Kolinde Grabar-Kitarović
Naši učenici na prijemu kod predsjednice Kolinde Grabar-Kitarović
Naši učenici na prijemu kod predsjednice Kolinde Grabar-Kitarović
Naši učenici na prijemu kod predsjednice Kolinde Grabar-Kitarović
Naši učenici na prijemu kod predsjednice Kolinde Grabar-Kitarović
Naši učenici na prijemu kod predsjednice Kolinde Grabar-Kitarović
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a