• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2018.
Studeni
29

NAJVEĆA FINANCIJSKA POTPORA ZA RAD UDRUGA U KULTURI U POVIJESTI BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE

Bjelovarsko-bilogorska županija ove godine osigurala je u svojoj povijesti do sada najveću financijsku potporu za rad udruga u kulturi, točnije 900.000,00 kuna i to za 55 udruga koje su se javile na županijski Javni poziv za financiranje programa za kulturu i udruge u kulturi Bjelovarsko-bilogorske županije. Sukladno s tim bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs potpisao je prve ugovore o financiranju s predstavnicima 13 udruga s područja grada Bjelovara vrijedne 150.000,00 kuna.
POTPIS UGOVORA UDRUGE U KULTURI

Na taj način Bjelovarsko-bilogorska županija pomože svojim udrugama da provode svoje vrijedne programe i obogaćuju kulturni život grada Bjelovara i Bjelovarsko-bilogorske županije. Uz njihove programe i projekte veže se velik broj osoba koje aktivno sudjeluju u radu svojih udruga s jedne strane, a s druge strane pruža se mogućnost našim građanima da imaju niz kulturnih manifestacija čime se obogaćuju kulturnu scena našega kraja.  

Prvi set ugovora po Javnom pozivu za kulturu bjelovarsko-bilogorski župan potpisao je s udrugama s područja grada Bjelovara, a programi koji se provode su raznoliki:

1. HORKUD „Golub“ Bjelovar „Slatki  jadi gospojice Karoline“-silvestarski glazbeno-scenski kuplet
2. Ženski pjevački zbor Vox feminae „Vox feminae-glazbeni dar BBŽ“
3. Tradicijski kulturni centar-Bjelovar “Festival tradicijske glazbe Bilogore i Hrvatske 2018.”
4. Orkestar grada Bjelovara “Nabava stalaka za note”
5. KUD „Bjelovar“ “Revija narodne nošnje Bilogore i Hrvatske 2018.”
6. Udruga žena Gudovac “Život je lijep”
7. Udruga Žene u Domovinskom ratu BBŽ Knjiga „Braniteljske ispovijedi“ – izdavanje knjige
8. Češka obec Bjelovar “Večer nacionalnih manjina”
9. Športski plesni klub „H-8“ Bjelovar „Trofej grada Bjelovara“-natjecanje u standardnim i latino-američkim plesovima
10. Zajednica Mađara grada Bjelovara “Folklorna skupina”
11. Bjelovarski centar za razvoj civilnog društva “Kuc Kuc”
12. Bjelovarski slavuji - Fakini “Suradnja i razmjena iskustava bjelovarskih slavuja-Fakina s drugim udrugama umirovljenika i ostalim udrugama u BBŽ”
13. Bjelovarsko kazalište “Edukacija i dramsko lutkarski odgoj djece i mladih”


                  Bjelovarsko-bilogorska županija i partner je svojim udrugama, jer s njima surađuje i na europskim projektima, jer samo partnerskim odnosnom možemo napraviti više i unaprijediti kulturni život našega kraja. Kada ovih 900 tisuća kuna pribrojimo iznosu od preko 700 tisuća kuna koji je išao prema Javnom pozivu Upravnog odjela za zdravstvo dolazimo do iznosa od preko 1,6 milijuna kuna za naše udruge.


„Danas potpisujemo prvi set ugovora vezano uz naš natječaj koji treba osigurati sredstva udrugama koje rade na području naše županije. Ove godine ćemo mi preko dva natječaja koja su bila raspisana osigurati oko milijun i 600 tisuća kuna za naše udruge, a  to je daleko najveća svota za potpore u povijesti županije. Danas potpisujemo s trinaest udruga ugovore s područja grada Bjelovara čiji rad podupiremo sa 150 tisuća kuna. Ono što mene veseli je ta aktivnost i uključenost naših sugrađana kroz udruge u nizu dešavanja koja oplemenjuju ukupnost naše sredine. Moram reći da aktivnosti za koje smo odobrili sredstva su raznolike, to su festivali tradicijske glazbe, to je potpora za nabavku narodnih nošnji, te je potpora izdavanju knjige braniteljskih ispovjedi, to je natjecanje u standardnim i latinoameričkim plesovima - Trofej grada Bjelovara i niz drugih aktivnosti. Aktivnosti su raznovrsne i to je ono što je i ključno.  Meni je bitno, a i svima nama da se što više sugrađana uključuje u rad udruga, a bez financijske potpore to je zapravo puno teže. Ja vjerujem da će vam ova sredstva koristiti, da ćete time ostvariti ono što ste htjeli,  a mi ćemo naravno i iduće godine pratiti rad udruga“, istaknuo je župan Bajs prilikom potpisivanja ugovora.


„Hvala županu na ovim sredstvima koja nam puno znače, jer bez tih sredstava vjerujem kao i sve ostale udruge ne bi bio moguć takav rad. Kao što znate završila je Večer nacionalnih manjina gdje smo imali zaista velike izdatke. Sad nam predstoji i Božićni koncert s malom djecom koji isto tako zahtjeva dosta financijskih sredstava, a imamo i dosta male djece u folkloru, pa smo upravo sada započeli raditi male nošnjice. Zahvaljujući Gradu i Županiji u mogućnosti smo ići u inozemstvo na putovanja gdje predstavljamo kako Grad, tako i Županiju i vraćamo se zaista s lijepim nagradama, a prva mjesta osvajamo zahvaljujući i vama i vašoj pomoći“, naglasila je Miruška Lončar, predsjednica Češke obeci Bjelovar.

„Zahvaljujem se Županu i Županiji na dobivanju ovih sredstva. Iskoristit ćemo ih za nabavu notnih stalaka za početak i nadam se da će i dalje biti suradnja obostrana između Orkestra i Županije“, rekao je Ramon Tomislav Reberščak, predsjednik Orkestra grada Bjelovara.

„Zahvaljujem se stvarno na ovoj donaciji kao što je i gospođa Miruška rekla, neophodna su nam sredstva. Mi imamo volju, mi radimo puno, trudimo se, ali opet ništa bez novaca. Radimo u 8 dramskih skupina. U velikom smo jeku pripreme 8 predstava novih. S nama rade vrijedni dramski pedagozi i jedna lutkarica, radimo stvarno puno, putujemo puno, osvajamo nagrade svuda. Bez sredstava ne bi mogli toliko puno raditi, hvala vam još jednom puno“, naglasila je Margareta Fabičević predsjednica Bjelovarskog kazališta.

 

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
POTPIS UGOVORA UDRUGE U KULTURI
POTPIS UGOVORA UDRUGE U KULTURI
POTPIS UGOVORA UDRUGE U KULTURI
POTPIS UGOVORA UDRUGE U KULTURI
POTPIS UGOVORA UDRUGE U KULTURI
POTPIS UGOVORA UDRUGE U KULTURI
POTPIS UGOVORA UDRUGE U KULTURI
POTPIS UGOVORA UDRUGE U KULTURI
POTPIS UGOVORA UDRUGE U KULTURI
POTPIS UGOVORA UDRUGE U KULTURI
POTPIS UGOVORA UDRUGE U KULTURI
POTPIS UGOVORA UDRUGE U KULTURI
POTPIS UGOVORA UDRUGE U KULTURI
POTPIS UGOVORA UDRUGE U KULTURI
POTPIS UGOVORA UDRUGE U KULTURI
POTPIS UGOVORA UDRUGE U KULTURI
POTPIS UGOVORA UDRUGE U KULTURI
POTPIS UGOVORA UDRUGE U KULTURI
POTPIS UGOVORA UDRUGE U KULTURI
POTPIS UGOVORA UDRUGE U KULTURI
POTPIS UGOVORA UDRUGE U KULTURI
POTPIS UGOVORA UDRUGE U KULTURI
POTPIS UGOVORA UDRUGE U KULTURI
POTPIS UGOVORA UDRUGE U KULTURI
POTPIS UGOVORA UDRUGE U KULTURI
POTPIS UGOVORA UDRUGE U KULTURI
POTPIS UGOVORA UDRUGE U KULTURI
POTPIS UGOVORA UDRUGE U KULTURI
POTPIS UGOVORA UDRUGE U KULTURI
POTPIS UGOVORA UDRUGE U KULTURI
POTPIS UGOVORA UDRUGE U KULTURI
POTPIS UGOVORA UDRUGE U KULTURI
POTPIS UGOVORA UDRUGE U KULTURI
POTPIS UGOVORA UDRUGE U KULTURI
POTPIS UGOVORA UDRUGE U KULTURI
POTPIS UGOVORA UDRUGE U KULTURI
POTPIS UGOVORA UDRUGE U KULTURI
POTPIS UGOVORA UDRUGE U KULTURI
POTPIS UGOVORA UDRUGE U KULTURI
POTPIS UGOVORA UDRUGE U KULTURI
POTPIS UGOVORA UDRUGE U KULTURI
POTPIS UGOVORA UDRUGE U KULTURI
POTPIS UGOVORA UDRUGE U KULTURI
POTPIS UGOVORA UDRUGE U KULTURI
POTPIS UGOVORA UDRUGE U KULTURI
POTPIS UGOVORA UDRUGE U KULTURI
POTPIS UGOVORA UDRUGE U KULTURI
POTPIS UGOVORA UDRUGE U KULTURI
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a