• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2021.
Ožujak
17

NASTAVLJAJU SE ULAGANJA BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE U OŠ „IVANA VITEZA TRNSKOG“ NOVA RAČA- KREĆU RADOVI NA OBNOVI PODRUČNE ŠKOLE DAUTAN

Bjelovarsko-bilogorska županija nastavlja investicijski ciklus ulaganja u Osnovnu školu „Ivana Viteza Trnskog“ Nova Rača. Nakon što je danas potpisan ugovor s izvođačem radova, uz prisustvo bjelovarsko-bilogorskog župana Damira Bajsa, kreće temeljita obnova Područne škole Dautan.
Potpis ugovora s izvođačem radova za obnovu PŠ Dautan

Riječ je o projektu vrijednom 663 000 kuna, ujedno i 47. školskom objektu  na području Bjelovarsko-bilogorske županije za koji je potpisan ugovor s izvođačem radova za temeljitu obnovu.

„Priča oko ovog projekta počela je još 2014. godine s izradom energetskog certifikata koji je ovu zgradu svrstao u energetski razred G. To nam je bio dovoljan pokazatelj da nešto moramo poduzeti. Međutim, bilo je potrebno odraditi nekoliko predradnji, elaborata i slično. Naime, ova zgrada vodila se u zemljišnim knjigama do prije nekoliko godina kao spremište za građu. Ta naša borba s vlasništvom oko ove zgrade trajala je sve do 2017. godine kada smo se i formalno-pravno uknjižili u zemljišnim knjigama kao vlasnici ove zgrade. Bez timskog rada na relaciji osnivač-škola, provedivost ovakvih projekata ne bi bila moguća stoga se i ovim putem zahvaljujem gospodinu županu i svim djelatnicima Upravnog odjela za obrazovanje, kulturu i šport koji su nam pripomogli da bi uopće došli do realizacije ovog projekta“, rekao je ravnatelj OŠ „Ivana Viteza Trnskog“ Nova Rača Dario Jaušić.

„Drago mi je što smo odabrani za izvođača radova. Što se tiče same obnove, malo je specifična, iz razloga što izolacija ne ide s vanjske strane, već s unutarnje zbog sanacije kapilarne vlage. Sve osim toga je standardno tako da vjerujem da ne bi trebalo biti problema“, istaknuo je Ivan Marković, vlasnik obrta za graditeljstvo Grad-IM.

Obnovit će se tako još jedna manja županijska područna škola, a cilj Bjelovarsko-bilogorske županije i njenog čelnog čovjeka župana Damira Bajsa je da sve škole kojima je Županija osnivač, kako velike matične, tako i male područne budu obnovljene.

Radovi energetske obnove Područne škole Dautan obuhvaćaju postavljanje vanjske ovojnice, vanjske stolarije, izolaciju stropa prema negrijanom tavanu, postavljanje nove LED rasvjete, rekonstrukciju grijanja.

Nakon što budu završeni, Bjelovarsko-bilogorska županija osigurat će sredstva i za potrebne dodatne radove koji nisu obuhvaćeni projektom,  a školu će opremiti i novim namještajem, sve kako bi učenici, njih 6,  i zaposlenici škole imali uvjete rada i održavanja nastave primjerene vremenu u kojem živimo.

„Djeca koja pohađaju nastavu u ovoj školi pametna su, talentirana i zaslužuju da imaju bolju i ljepšu školu. Svi zajedno jako se veselimo obnovi škole. Veselimo se što će škola dobiti bolji prostor koji će biti topliji, ugodniji za rad. Želim se posebno zahvaliti županu Damiru Bajsu, Bjelovarsko-bilogorskoj županiji i svima koji sudjeluju u realizaciji ovog projekta. Jako smo sretni zbog svega što se ovdje događa“, naglasila je učiteljica Kristina Barešić.

„Drago mi je što je naša škola u Dautanu krenula u obnovu. Naznake su da bi se u idućim godinama mogao povećati broj učenika , čak možda za jedan razred. I sama sredina voli da ima lijepe i uređene objekte te da njihova djeca imaju što bolje uvjete za učenje. Zahvaljujem se županu Damiru Bajsu na velikoj pomoći na projektima u našoj općini koji će vjerujem pridonijeti i ostanku mladih u našem kraju“, naglasio je načelnik Općine Nova Rača Darko Knežić.

Kada je riječ o ulaganjima u Osnovnu školu „Ivana Viteza Trnskog“ Nova Rača, do sada su već obnovljene matična školska zgrada, kao i područne škole u Međurači i Severinu čime se ulaganja u školstvo vezana uz Osnovnu školu „Ivana Viteza Trnskog“ zajedno s područnim školama posljednjih godina penju na preko 3.5 milijuna kuna.

Treba istaknuti kako Bjelovarsko-bilogorska županija veliku pažnju posvećuje daljnjem razvoju i unaprjeđenju školstva na svom području, s investicijama većim od 250 milijuna kuna uspješno koristeći europska sredstva. 

Naime, Bjelovarsko-bilogorska županija druga je na ljestvici hrvatskih županija kada je riječ o ulaganjima u školstvo i obrazovanje, a najveći dio sredstava odnosi se upravo na energetske obnove, dogradnje ili izgradnje 50 školskih objekata.

„Prije sedam, osam godina, kao župan nisam imao mogućnost obići niti jednu školu u kojoj su se vršili bilo kakvi radovi. U to vrijeme Bjelovarsko-bilogorska županija bila je zadnja po ulaganju u školstvo u Republici Hrvatskoj. Sada se nalazimo na drugom mjestu. Brinuli smo da svi imaju jednake uvjete. Mi radimo energetske obnove koje su po iznosima među najvećima u Hrvatskoj, međutim nismo zaboravili područne škole jer sva djeca moraju imati isti standard koji mi možemo priuštiti. Završetkom radova na ovoj školi imat ćemo još jednu ljepoticu jer naše škole koje su kompletno obnovljene obično su i najljepše zgrade u mjestu“, naglasio je župan Damir Bajs.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
Potpis ugovora s izvođačem radova za obnovu PŠ Dautan
Potpis ugovora s izvođačem radova za obnovu PŠ Dautan
Potpis ugovora s izvođačem radova za obnovu PŠ Dautan
Potpis ugovora s izvođačem radova za obnovu PŠ Dautan
Potpis ugovora s izvođačem radova za obnovu PŠ Dautan
Potpis ugovora s izvođačem radova za obnovu PŠ Dautan
Potpis ugovora s izvođačem radova za obnovu PŠ Dautan
Potpis ugovora s izvođačem radova za obnovu PŠ Dautan
Potpis ugovora s izvođačem radova za obnovu PŠ Dautan
Potpis ugovora s izvođačem radova za obnovu PŠ Dautan
Potpis ugovora s izvođačem radova za obnovu PŠ Dautan
Potpis ugovora s izvođačem radova za obnovu PŠ Dautan
Potpis ugovora s izvođačem radova za obnovu PŠ Dautan
Potpis ugovora s izvođačem radova za obnovu PŠ Dautan
Potpis ugovora s izvođačem radova za obnovu PŠ Dautan
Potpis ugovora s izvođačem radova za obnovu PŠ Dautan
Potpis ugovora s izvođačem radova za obnovu PŠ Dautan
Potpis ugovora s izvođačem radova za obnovu PŠ Dautan
Potpis ugovora s izvođačem radova za obnovu PŠ Dautan
Potpis ugovora s izvođačem radova za obnovu PŠ Dautan
Potpis ugovora s izvođačem radova za obnovu PŠ Dautan
Potpis ugovora s izvođačem radova za obnovu PŠ Dautan
Potpis ugovora s izvođačem radova za obnovu PŠ Dautan
Potpis ugovora s izvođačem radova za obnovu PŠ Dautan
Potpis ugovora s izvođačem radova za obnovu PŠ Dautan
Potpis ugovora s izvođačem radova za obnovu PŠ Dautan
Potpis ugovora s izvođačem radova za obnovu PŠ Dautan
Potpis ugovora s izvođačem radova za obnovu PŠ Dautan
Potpis ugovora s izvođačem radova za obnovu PŠ Dautan
Potpis ugovora s izvođačem radova za obnovu PŠ Dautan
Potpis ugovora s izvođačem radova za obnovu PŠ Dautan
Potpis ugovora s izvođačem radova za obnovu PŠ Dautan
Potpis ugovora s izvođačem radova za obnovu PŠ Dautan
Potpis ugovora s izvođačem radova za obnovu PŠ Dautan
Potpis ugovora s izvođačem radova za obnovu PŠ Dautan
Potpis ugovora s izvođačem radova za obnovu PŠ Dautan
Potpis ugovora s izvođačem radova za obnovu PŠ Dautan
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a