• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2020.
Prosinac
5

OD 2 BOLNIČKA LEŽAJA ZA OBOLJELE OD KORONAVIRUSA DO NJIH 142 U OPĆOJ BOLNICI BJELOVAR

Bjelovarsko-bilogorska županija od prvog dana borbe protiv pandemije koronavirusa stala je uz svoje zdravstvene ustanove i kao jedina do sada izdvojila sredstva vezana uz nabavku zaštitne opreme, proširenje bolničkih kapaciteta potrebnih za COVID odjel i nabavku prijeko potrebne medicinske opreme za liječenje COVID pozitivnih pacijenata.
Obilazak proširenih bolničkih kapaciteta potrebnih za COVID odjel

Budući kako broj oboljelih naših sugrađana od koronavirusa raste tako se i popunjavaju bolnički kapaciteti COVID odjela u Općoj bolnici Bjelovar. Podsjetimo, u bolnici se krenulo sa svega 2 kreveta na početku pandemije, a danas se bolnički kapaciteti proširuju s trenutnih 80 na 142 kreveta.

Od tih 142 kreveta njih čak 125 je unutar bolničkih zidova, a svega 17 kreveta je osigurano izvan bolničkih zgrada, odnosno u kontejnerima. Naime, stav Bjelovarsko-bilogorske županije je da naši pacijenti budu zbrinuti u zgradama bolnice, izbjegavajući smještaj u prilagođenim objektima.

Bjelovarska Opća bolnica uspješno se nosi sa svim izazovima koje je pandemija koronavirusa stavila pred njih, a primjerice danas na COVID odjelu bjelovarske bolnice liječi se 34 oboljelih pacijenata, od kojih je 5 na respiratoru. Također, trenutno je 32 pacijenata na opservaciji.

Na početku pandemije znalo se kako su respiratori nužno potrebni za liječenje teško oboljelih pacijenata te su stoga bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs u ožujku ove godine i ravnatelj Opće bolnice Bjelovar prim. Ali Allouch na radnom sastanku utvrdili da treba bolnicu opremiti s dodatnih 9 novih respiratora za što će sredstva izdvojiti Županija. Tako danas bolnica raspolaže s dvadeset respiratora, od kojih su dva na posudbi drugim zdravstvenim ustanovama i to KB Dubrava i OB Sisak.

Uz respiratore Bjelovarsko-bilogorska županija je financirala i kupnju druge medicinske opreme i time je kompletno opremljen respiratorski centar na COVID odjelu Opće bolnice Bjelovar.

Svjesni činjenice da zagrebačke klinike popunjavanjem svojih kapaciteta više neće moći zaprimati teške slučajeve u bjelovarskoj Općoj bolnici poduzete su sve mjere i radnje, odnosno nabavljena je potrebna medicinska oprema  kako bi se omogućilo liječenje i većeg broja teških slučajeva oboljenja od koronavirusa, što dokazuje i proširenje kapaciteta. 

Treba napomenuti kako do sada svi pacijenti koji su trebali bolničko liječenje vezano uz oboljenje od COVIDA 19 isto su i dobili i ni jedan pacijent nije ostao uskraćen za medicinsku zaštitu zbog manjka kreveta ili potrebne medicinske opreme. S ulaganjima u taj segment nastavlja se i dalje i Bjelovarsko-bilogorska županija bila je i ostaje glavni partner i potpora svom zdravstvenom sustavu svjesna činjenice da su u svemu tome najvažniji liječnici i medicinsko osoblje kojima ide jedno veliko priznanje i velika hvala na iznimnom trudu i angažmanu u ovim teškim vremenima.

Budući da medicinsko osoblje daje velike napore u zdravstvenom sustavu, a i samo nije lišeno oboljenja od koronavirusa, građani naše županije i pacijenti koji priliježu Općoj bolnici Bjelovar mole se za razumijevanje za situaciju u kojoj se danas nalazi zdravstveni sustav.

"Mi u Općoj bolnici Bjelovar imamo situaciju pod kontrolom zahvaljujući entuzijazmu i požrtvovnosti našeg medicinskog osoblja. Poručujem našim sugrađanima da se ne brinu, imamo prostore, opremu, izvanrednu stručnu ekipu. Ono što tražimo od naših sugrađana je da nam pomognu na način da slušaju upute Stožera civilne zaštite i da budu odgovorni. Uz pomoć i podršku naših sugrađana vjerujem da ćemo savladati ovu prepreku i nadam se brzom povratku  u normalan život", rekao je ravnatelj OB Bjelovar prim. Ali Allouch.

"Zahvaljujući suradnji sa Stožerom civilne zaštite, županom i ravnateljem bolnice uspjeli smo proširiti kapacitete i opremiti sobe kisikom i monitorima. Puno se radi, iscrpljujuće je i teško. Molila bih sve naše sugrađane da se pridržavaju svih mjera.  Svaki dan pacijente primamo 24 sata, po 3-4 saniteta stoje za redom i mi moramo pacijente zbrinuti. Sada imamo proširene kapacitete tako da će oni kojima će to biti potrebno u našoj županiji biti zbrinuti", naglasila je dr. Karmela Caparin, spec. infektolog.

"Bolnica je opremljena respiratorima, opremom i tehnikom. Proširenjem kapaciteta možemo biti sigurni da, za sada barem, nijedan stanovnik ove županije neće završiti u nekom prilagođenom objektu. Zdravstveni djelatnici rade ovdje nadljudskim naporima, a na nama je da im pružimo mogućnost da obave svoj posao. Bjelovarsko-bilogorska županija među posljednjima je u Hrvatskoj kada govorimo o oboljelima na 100 000 stanovnika i želimo da tako i ostane. To omogućava ono što sada imamo, a to je da zdravstveni sustav primi bolesnike i da im pruži odgovarajuću skrb. Budimo odgovorni i spremni na to da ovu zimu koja je pred nama provedemo po epidemiološkim mjerama", istaknuo je župan Damir Bajs.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
Obilazak proširenih bolničkih kapaciteta potrebnih za COVID odjel
Obilazak proširenih bolničkih kapaciteta potrebnih za COVID odjel
Obilazak proširenih bolničkih kapaciteta potrebnih za COVID odjel
Obilazak proširenih bolničkih kapaciteta potrebnih za COVID odjel
Obilazak proširenih bolničkih kapaciteta potrebnih za COVID odjel
Obilazak proširenih bolničkih kapaciteta potrebnih za COVID odjel
Obilazak proširenih bolničkih kapaciteta potrebnih za COVID odjel
Obilazak proširenih bolničkih kapaciteta potrebnih za COVID odjel
Obilazak proširenih bolničkih kapaciteta potrebnih za COVID odjel
Obilazak proširenih bolničkih kapaciteta potrebnih za COVID odjel
Obilazak proširenih bolničkih kapaciteta potrebnih za COVID odjel
Obilazak proširenih bolničkih kapaciteta potrebnih za COVID odjel
Obilazak proširenih bolničkih kapaciteta potrebnih za COVID odjel
Obilazak proširenih bolničkih kapaciteta potrebnih za COVID odjel
Obilazak proširenih bolničkih kapaciteta potrebnih za COVID odjel
Obilazak proširenih bolničkih kapaciteta potrebnih za COVID odjel
Obilazak proširenih bolničkih kapaciteta potrebnih za COVID odjel
Obilazak proširenih bolničkih kapaciteta potrebnih za COVID odjel
Obilazak proširenih bolničkih kapaciteta potrebnih za COVID odjel
Obilazak proširenih bolničkih kapaciteta potrebnih za COVID odjel
Obilazak proširenih bolničkih kapaciteta potrebnih za COVID odjel
Obilazak proširenih bolničkih kapaciteta potrebnih za COVID odjel
Obilazak proširenih bolničkih kapaciteta potrebnih za COVID odjel
Obilazak proširenih bolničkih kapaciteta potrebnih za COVID odjel
Obilazak proširenih bolničkih kapaciteta potrebnih za COVID odjel
Obilazak proširenih bolničkih kapaciteta potrebnih za COVID odjel
Obilazak proširenih bolničkih kapaciteta potrebnih za COVID odjel
Obilazak proširenih bolničkih kapaciteta potrebnih za COVID odjel
Obilazak proširenih bolničkih kapaciteta potrebnih za COVID odjel
Obilazak proširenih bolničkih kapaciteta potrebnih za COVID odjel
Obilazak proširenih bolničkih kapaciteta potrebnih za COVID odjel
Obilazak proširenih bolničkih kapaciteta potrebnih za COVID odjel
Obilazak proširenih bolničkih kapaciteta potrebnih za COVID odjel
Obilazak proširenih bolničkih kapaciteta potrebnih za COVID odjel
Obilazak proširenih bolničkih kapaciteta potrebnih za COVID odjel
Obilazak proširenih bolničkih kapaciteta potrebnih za COVID odjel
Obilazak proširenih bolničkih kapaciteta potrebnih za COVID odjel
Obilazak proširenih bolničkih kapaciteta potrebnih za COVID odjel
Obilazak proširenih bolničkih kapaciteta potrebnih za COVID odjel
Obilazak proširenih bolničkih kapaciteta potrebnih za COVID odjel
Obilazak proširenih bolničkih kapaciteta potrebnih za COVID odjel
Obilazak proširenih bolničkih kapaciteta potrebnih za COVID odjel
Obilazak proširenih bolničkih kapaciteta potrebnih za COVID odjel
Obilazak proširenih bolničkih kapaciteta potrebnih za COVID odjel
Obilazak proširenih bolničkih kapaciteta potrebnih za COVID odjel
Obilazak proširenih bolničkih kapaciteta potrebnih za COVID odjel
Obilazak proširenih bolničkih kapaciteta potrebnih za COVID odjel
Obilazak proširenih bolničkih kapaciteta potrebnih za COVID odjel
Obilazak proširenih bolničkih kapaciteta potrebnih za COVID odjel
Obilazak proširenih bolničkih kapaciteta potrebnih za COVID odjel
Obilazak proširenih bolničkih kapaciteta potrebnih za COVID odjel
Obilazak proširenih bolničkih kapaciteta potrebnih za COVID odjel
Obilazak proširenih bolničkih kapaciteta potrebnih za COVID odjel
Obilazak proširenih bolničkih kapaciteta potrebnih za COVID odjel
Obilazak proširenih bolničkih kapaciteta potrebnih za COVID odjel
Obilazak proširenih bolničkih kapaciteta potrebnih za COVID odjel
Obilazak proširenih bolničkih kapaciteta potrebnih za COVID odjel
Obilazak proširenih bolničkih kapaciteta potrebnih za COVID odjel
Obilazak proširenih bolničkih kapaciteta potrebnih za COVID odjel
Obilazak proširenih bolničkih kapaciteta potrebnih za COVID odjel
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a