• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija
Uvodna riječ

BBŽ Županijske vijesti

2021.
Veljača
25

OPĆINA IVANSKA I BJELOVARSKO-BILOGORSKA ŽUPANIJA NABAVILE NOVO VATROGASNO VOZILO ZA DVD IVANSKA

Načelnik Općine Ivanska Željko Mavrin i bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs predali su novo vatrogasno vozilo DVD-u Ivanska. Vrijednost vozila iznosi 200 000 kuna, od kojih su 30 tisuća kuna sredstva Bjelovarsko-bilogorske županija, dok je preostali iznos izdvojila Općina Ivanska.
Predaja vozila DVD-u Ivanska

Vatrogasno vozilo od velikog će značaja biti za DVD Ivanska koje broji 75 članova i služit će im kako za odlaske na intervencije, tako i za putovanja na natjecanja diljem Hrvatske budući da je riječ o dobrovoljnom vatrogasnom društvu koje ima veliki broj djece i mladih.

„Ivanska je poznata po vatrogastvu. Prošle godine smo proslavili 110 godina djelovanja. Poznati smo po operativnom djelovanju i trenutno imamo 24 operativna člana. Imamo četiri ekipe djece od 6 do 12 godina i dvije ekipe mladeži od 12 do 16 godina. Služimo se automobilom starim 30 godina, tako da će nam novi značiti itekako puno. Do sada smo ove godine imali tri požara i pet tehničkih intervencija“, rekao je predsjednik DVD-a Ivanska Ivica Bok.

„Suradnja s vatrogascima je sve bolja. Obnovili smo dom, sada je tu i novo vozilo. Obnavlja se i dio vatrogasnog doma u Samarici. Investicija ima uvijek i svugdje“, istaknuo je načelnik Općine Ivanska Željko Mavrin.

Inače, Bjelovarsko-bilogorska županija pridaje veliku pažnju vatrogastvu na svom području što i ne čudi budući da su vatrogasci i vatrogastvo duboko ukorijenjeni u našoj županiji, a naša Vatrogasna zajednica među vodećima je u Republici Hrvatskoj.

Vatrogastvo je danas jedna od službi u koju se naši građani mogu pouzdati. Sve pohvale idu našim vatrogascima koji ne samo da pomažu ljudima naše županije, nego su i aktivni i pomažu drugima kada im je pomoć potrebna. Kada je ljetna sezona naši vatrogasci su angažirani na moru, a bili su aktivni i kada je trebala pomoć na poplavljenim područjima.

Sukladno tomu Bjelovarsko-bilogorska županija nastoji napraviti sve što je u njenoj moći da vatrogastvo županije bude operativno, da radi i da ima sve materijalne uvjete koji su potrebni za rad.

Prošle, 2020. godine, Bjelovarsko-bilogorska županija za vatrogastvo je izdvojila 1.6 milijuna kuna. Sredstva su to kojima naša Županija osigurava da vatrogasci, koji su uvijek na raspolaganju kad smo u nevolji, budu prikladno opremljeni kako bi i dalje vrhunski obavljali svoj posao.

„Mi smo po ulaganju u vatrogastvo jedna od vodećih Županija u Hrvatskoj, posebice u vrijeme trajanja pandemije koronavirusa. Također, mi smo vodeća županija i po broju vatrogasaca u apsolutnom broju. Na našem području je praktički svaki deseti stanovnik aktivni vatrogasac. Jedno od društava koje ima veliki broj članova koji aktivno participiraju u obrani od požara i drugim prirodnim katastrofama je DVD Ivanska. Meni je drago da smo mogli pomoći. Ključno je da naša društva imaju kompletnu potrebnu opremu i tehniku. Također, kada je suradnja Županije, Općina i vatrogasnih društava kvalitetna, puno toga se može postići“, naglasio je bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
Predaja vozila DVD-u Ivanska
Predaja vozila DVD-u Ivanska
Predaja vozila DVD-u Ivanska
Predaja vozila DVD-u Ivanska
Predaja vozila DVD-u Ivanska
Predaja vozila DVD-u Ivanska
Predaja vozila DVD-u Ivanska
Predaja vozila DVD-u Ivanska
Predaja vozila DVD-u Ivanska
Predaja vozila DVD-u Ivanska
Predaja vozila DVD-u Ivanska
Predaja vozila DVD-u Ivanska
Predaja vozila DVD-u Ivanska
Predaja vozila DVD-u Ivanska
Predaja vozila DVD-u Ivanska
Predaja vozila DVD-u Ivanska
Predaja vozila DVD-u Ivanska
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a