• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2018.
Rujan
27

RADOVI NA ČAZMANSKOM DOMU ZDRAVLJA PRIVODE SE KRAJU, A SURADNJA BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE I TVRTKE ČAZMATRANS NOVA NASTAVLJA SE I OVE GODINE

Bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs boravio je u radnom posjetu gradu Čazmi i tom prilikom obišao je radove na obnovi tamošnjeg Doma zdravlja te sudjelovao na radnom sastanku s predstavnicima tvrtke Čazmatrans-Nova d.o.o na čelu s predsjednikom Uprave Draganom Marinovićem.
Župan Bajs u radnom posjetu Čazmi

PRI KRAJU RADOVI NA OBNOVI ČAZMANSKOG DOMA ZDRAVLJA

U Bjelovarsko-bilogorskoj županiji u tijeku je provedba projekta „Za zdravlje Bjelovarsko-bilogorske županije“ vrijednog 10 milijuna kuna. Projekt je to koji podrazumijeva obnovu zgrada Doma zdravlja u Čazmi, Daruvaru, Garešnici i Grubišnom Polju.

Podsjetimo, zgrada čazmanskog Doma zdravlja prva je krenula u obnovu. Krajem veljače ove godine župan Damir Bajs potpisao je ugovor o izvođenju radova sa zajednicom ponuditelja Demaring d.o.o. i Rotor d.o.o., a izvođač je u posao uveden 28.ožujka ove godine. Radovi prve faze završeni su krajem srpnja.

Radovi su sveukupno vrijedni milijun kuna, a s obzirom da je najpovoljnija ponuda bila s višom cijenom od procijenjene, Bjelovarsko-bilogorska županija je u svom proračunu osigurala sredstva u iznosu od 363 tisuće kuna. Kako bi se obnovilo sve što je potrebno, Županija  iz decentraliziranih sredstava ulaže u čazmanski Dom zdravlja dodatnih 480 tisuća kuna. Time sveukupna vrijednost infrastrukturnih radova, s nadzorom i projektnom dokumentacijom u Čazmi iznosi 1,7 milijuna kuna.

Podsjetimo, u Domu zdravlja Čazma izvodili su se radovi u svrhu omogućavanja pristupa invalidima, odnosno pristupne rampe na ulazima, ugradnja automatskih kliznih vrata na ulazima, sanitarnih čvorova za invalide, taktilne površine, sanacija stubišta, uređenje sanitarnih čvorova, ugradnja led rasvjete. Trenutno su u tijeku radovi druge faze koji uključuju soboslikarske radove, ugradnju prozora i radove na vodovodu.

Uz građevinsku obnovu zgrade Doma zdravlja, putem projekta „Za zdravlje Bjelovarsko-bilogorske županije“ opremit će se i ambulante medicinsko-tehničkom opremom, što će u bitnome podignuti standard liječenja u primarnoj zdravstvenoj zaštiti Bjelovarsko-bilogorske županije, posebice na području grada Čazme.

Za ordinacije Doma zdravlja i koncesionare s područja Čazme nabavit će se nova medicinska oprema procijenjene vrijednosti 560.000,00 kuna od čega je važno istaknuti nabavu novog ginekološkog ultrazvuka procijenjene vrijednosti 200.000,00 kuna. Kada se sve zbroji možemo zaključiti da će se samo u Dom zdravlja-Ispostava Čazma uložiti preko 2 milijuna kuna.

„ Ono što je ključno da se izvođači koji su s područja naše županije drže rokova. Rokovi su takvi da bi negdje za mjesec dana ova druga faza bila u cijelosti gotova. To znači taj novi standard za sve koji koriste ordinacije na području ispostave u Čazmi. Riječ je o kompletnoj obnovi Doma zdravlja koja zapravo nije nikada ni napravljena. Od početka gradnje pa do sada ovo je prva ozbiljna investicija takve vrste“, rekao je župan Damir Bajs.


GOTOVO 100 MILIJUNA KUNA ZA PRIJEVOZ NAŠIH UČENIKA

Bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs održao je radni sastanak s predsjednikom Uprave tvrtke Čazmatrans Nova Draganom Marinovićem na kojem  je bilo riječi o provedbi Ugovora o sufinanciranju troškova javnog prijevoza učenika osnovnih i srednjih škola te izmjene Zakona o prijevozu u cestovnom prometu.

Nakon provedenog javnog natječaja, bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs i predsjednik Uprave tvrtke Čazmatrans Nova potpisali su četverogodišnje ugovore  sveukupne vrijednosti gotovo 42 milijuna kuna za prijevoz osnovnoškolaca te gotovo 49 milijuna kuna za prijevoz učenika srednjih škola, što znači da je za prijevoz naših učenika kroz sve te godine utrošeno gotovo 100 milijuna kuna.

Na taj način osiguran je siguran i kvalitetan prijevoz gotovo 6000 učenika osnovnih i srednjih škola kojima je osnivač Bjelovarsko-bilogorska županija, ali i osiguran posao za velik broj ljudi koji žive na području grada Čazme.

„Jako sam zadovoljan nakon sastanka. Razgovarali smo oko prijevoza učenika osnovnih i srednjih škola. Ovih 100 milijuna kuna je lijepa cifra koja nama puno znači . Kada je sigurnost autobusa u pitanju, Čazmatrans jako dobro stoji. Ima relativno mladi vozni park i tehnički ispravne autobuse i o tome jako vodimo računa jer ne možemo dozvoliti da neispravni autobusi iziđu na cestu“, naglasio je predsjednik Uprave Čazmatransa Dragan Marinović.

„Mi smo prije početka školske godine, nakon javnog natječaja, potpisali nove ugovore o prijevozu naših osnovnoškolaca,a naravno imamo i ugovore za srednjoškolce. Naši ugovori na četverogodišnjoj bazi na kojoj su i zasnovani vrijede oko 100 milijuna kuna. Tih 100 milijuna kuna bi trebali osigurati kvalitetan prijevoz svih učenika na području ukupnosti našega kraja i meni je drago da Čazmatrans kao najveći autoprijevoznik Hrvatske je kroz javni natječaj i dobio ovaj posao. Za OŠ Čazma i školu u Predavcu mi ćemo osigurati i dopunska županijska sredstva kako bi se, neovisno o tim temeljnim ugovorima, dobio i jedan nadstandard. Ulaskom čazmanske Osnovne škole u program Škola za život došlo je do potrebe za promjenom vožnje učenika. Radi zahtjeva roditelja i ravnateljstva mi smo to prihvatili i Županija će snositi dopunski trošak koji se time proizveo. Bitno je samo jedno,a to je da i tu standard bude na najvišem nivou“, zaključio je župan Bajs. 

Na radnom sastanku župana Bajsa i predstavnika tvrtke Čazmatrans Nova na čelu s predsjednikom Uprave Draganom Marinovićem govorilo se i o izmjeni Zakona o prijevozu u cestovnom prometu, a koji omogućuje i pružanje usluge integriranog javnog prijevoza putnika.

„To zapravo znači jednu kombinaciju koja može biti vezana uz željeznicu, uz javni prijevoz primjerice u gradu Zagrebu i mi bi htjeli osigurati svim stanovnicima županije da u takvom prijevozu mogu s jednom kartom proći kroz dva ili tri prijevozna sredstva te da u suradnji niza prijevoznika dobijemo mogućnost da iskoristimo ono što je još uvijek mogućnost na nivou Hrvatske, ali zašto mi ne bi bili prvi koji bi uspjeli nešto napraviti na tom polju“ istaknuo je župan Bajs na radnom sastanku u Čazmatransu.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
Župan Bajs u radnom posjetu Čazmi
Župan Bajs u radnom posjetu Čazmi
Župan Bajs u radnom posjetu Čazmi
Župan Bajs u radnom posjetu Čazmi
Župan Bajs u radnom posjetu Čazmi
Župan Bajs u radnom posjetu Čazmi
Župan Bajs u radnom posjetu Čazmi
Župan Bajs u radnom posjetu Čazmi
Župan Bajs u radnom posjetu Čazmi
Župan Bajs u radnom posjetu Čazmi
Župan Bajs u radnom posjetu Čazmi
Župan Bajs u radnom posjetu Čazmi
Župan Bajs u radnom posjetu Čazmi
Župan Bajs u radnom posjetu Čazmi
Župan Bajs u radnom posjetu Čazmi
Župan Bajs u radnom posjetu Čazmi
Župan Bajs u radnom posjetu Čazmi
Župan Bajs u radnom posjetu Čazmi
Župan Bajs u radnom posjetu Čazmi
Župan Bajs u radnom posjetu Čazmi
Župan Bajs u radnom posjetu Čazmi
Župan Bajs u radnom posjetu Čazmi
Župan Bajs u radnom posjetu Čazmi
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a