• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2019.
Listopad
4

RASTOM TURISTIČKIH BROJKI RASTE I POTPORA HRVATSKE TURISTIČKE ZAJEDNICE ZA TURISTIČKE MANIFESTACIJE NA PODRUČJU BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE

Bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs u svojstvu predsjednika Turističke zajednice Bjelovarsko-bilogorske županije potpisao je ugovore o dodjeli potpora regionalnim i lokalnim turističkim događanjima za ovu godinu s predstavnicima Općina i Gradova i gradskih Turističkih zajednica.
Potpis ugovora o dodjeli potpora regionalnim i lokalnim turističkim događanjima

Riječ je o financijskoj potpori za održavanje 11 županijskih turističkih manifestacija na području cijele Bjelovarsko-bilogorske županije za što je županijska Turistička zajednica osigurala 200 tisuća kuna. Najveća je to financijska potpora za županijske turističke manifestacije do sada, jer kako županijski turizam raste i razvija, samim time se ostvarila i mogućnost većih potpora od strane  Hrvatske turističke zajednice.

Tako ovogodišnje potpore idu za održavanje Dana šljiva i rakije u Siraču, 5. Bilokliku u Velikom Trojstvu, Adventu u Daruvaru, Ždral trailu u Daruvaru, Rockabilly festivalu u Daruvaru, Vinodaru u Daruvaru, Božićnoj čaroliji u Čazmi, 6. Eko sajmu u Čazmi, 17. Gospodarskom sajmu i sajmu sira u Grubišnom Polju te bjelovarskim manifestacijama XCM Terezijaneru i Terezijani. Inače, organizatori navedenih turističkih manifestacija javili su se na objavljeni Javni poziv Turističke zajednice Bjelovarsko-bilogorske županije o dodjeli potpora i ostvarili sredstva za iste.

„Mi smo povukli najveći iznos sredstava za manifestacije što nam je iznimno drago jer to je pokazatelj koliko su kvalitetne turističke manifestacije na području grada Daruvara. Isto tako, samim organiziranjem događanja na taj način privlačimo sve veći broj gostiju u našu destinaciju, što se vidi i po turističkom prometu. Turistička zajednica Daruvar-Papuk povukla je sredstva za Ždral trail, Rockabilly festival i Advent u Daruvaru, a grad Daruvar za Vinodar.  Drago nam je što je kvaliteta istih prepoznata i od strane Turističke zajednice BBŽ i trudit ćemo se i u sljedećim godinama raditi na kvaliteti i sadržajima samih manifestacija“, rekla je Ivana Plažanin-Vuković, direktorica Turističke zajednice Daruvar-Papuk.

„Zahvaljujem  se na pomoći oko naše manifestacije Biloklik. Riječ je o događanju koje okuplja fotoreportere iz sjeverozapadne i istočne Hrvatske. Svake godine okupi se šezdesetak njih i svake godine je druga tema. Biraju se destinacije na području  naše općine, a ovogodišnja tema bila je Bilogorski svatovi. Hvala gospodinu županu na podršci“, istaknuo je načelnik Općine Veliko Trojstvo Ivan Kovačić.

Koliko su važne brojne turističke manifestacije na području Bjelovarsko-bilogorske županije govori podatak kako na godišnjoj razini naš kraj posjeti putem jednodnevnih izleta oko pola milijuna turista. Broj je to koji ne ulazi u službenu evidenciju turističkih dolazaka, već se do njega dolazi prikupljajući podatke od prodaje ulaznica vezanih uz županijske manifestacije, jednodnevne posjete našim turističkim Obiteljskim poljoprivrednim gospodarstvima ili pak posjetima primjerice Lovrakovom centru i slično.

Što se pak tiče službenih turističkih brojki koje se prate putem nacionalnog sustava evidencije eVisitor naša Bjelovarsko-bilogorska županija ušla je u višegodišnji trend porasta što je vidljivo uspoređujući turističke brojke na trogodišnjoj razini.

Naime, na području Turističke zajednice Bjelovarsko-bilogorske županije od siječnja do prosinca 2018. godine, prema nacionalnom sustavu evidencije gostiju eVisitor ostvareno je 29.685 dolazaka i  102.515 noćenja. U istom razdoblju 2016.  godine bilo je zabilježeno 21.841 dolazaka i 75.366 noćenja gostiju, što je povećanje u 2018., u odnosu na 2016., za 36% u dolascima i noćenjima.

„U ovoj godini su Bjelovarsko-bilogorska županija i njena Turistička zajednica dobile najveća sredstva ikada od strane Ministarstva turizma. Naime, mi ćemo ove godine povući 600 tisuća kuna od Ministarstva turizma i otprilike 500 tisuća kao Županija za cikloturizam. Naglašavam da je to posebice vezano uz porast broja dolazaka i noćenja. To znači da što smo bolji dobivamo više sredstava. Kako u 2019. dijelimo najveća sredstva u povijesti, to znači da je taj porast koji je u tri godine bio preko 36% doveo do mogućnosti da podupiremo niz aktivnosti na području županije, ne samo sredstvima Županije nego i Države“, naglasio je župan Damir Bajs.

Naime, naša županija se može pohvaliti s raznolikom turističkom ponudom, koja iz dana u dan sve više raste, stoga ne čudi i sve veći broj turista. Bjelovarsko-bilogorska županija turistima nudi OPG-ove diljem županije, koji svojom autohtonom ponudom privlače mnogobrojne turiste. Također, naša županija može se pohvaliti prvim autokampom na ovom području Hrvatske, raznim manifestacijama koje nadopunjuju bogatu ponudu našeg kraja, te uređenim konjičkim, ali i biciklističkim stazama.

I u konačnici višegodišnji trend povećanja broj dolazaka i noćenja, te rast turizma omogućio se prvenstveno dobrom suradnjom javnog i privatnog sektora, jer ništa od toga ne bi bilo moguće bez dobre suradnje i partnerskog odnosa javnog i privatnog sektora.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
Potpis ugovora o dodjeli potpora regionalnim i lokalnim turističkim događanjima
Potpis ugovora o dodjeli potpora regionalnim i lokalnim turističkim događanjima
Potpis ugovora o dodjeli potpora regionalnim i lokalnim turističkim događanjima
Potpis ugovora o dodjeli potpora regionalnim i lokalnim turističkim događanjima
Potpis ugovora o dodjeli potpora regionalnim i lokalnim turističkim događanjima
Potpis ugovora o dodjeli potpora regionalnim i lokalnim turističkim događanjima
Potpis ugovora o dodjeli potpora regionalnim i lokalnim turističkim događanjima
Potpis ugovora o dodjeli potpora regionalnim i lokalnim turističkim događanjima
Potpis ugovora o dodjeli potpora regionalnim i lokalnim turističkim događanjima
Potpis ugovora o dodjeli potpora regionalnim i lokalnim turističkim događanjima
Potpis ugovora o dodjeli potpora regionalnim i lokalnim turističkim događanjima
Potpis ugovora o dodjeli potpora regionalnim i lokalnim turističkim događanjima
Potpis ugovora o dodjeli potpora regionalnim i lokalnim turističkim događanjima
Potpis ugovora o dodjeli potpora regionalnim i lokalnim turističkim događanjima
Potpis ugovora o dodjeli potpora regionalnim i lokalnim turističkim događanjima
Potpis ugovora o dodjeli potpora regionalnim i lokalnim turističkim događanjima
Potpis ugovora o dodjeli potpora regionalnim i lokalnim turističkim događanjima
Potpis ugovora o dodjeli potpora regionalnim i lokalnim turističkim događanjima
Potpis ugovora o dodjeli potpora regionalnim i lokalnim turističkim događanjima
Potpis ugovora o dodjeli potpora regionalnim i lokalnim turističkim događanjima
Potpis ugovora o dodjeli potpora regionalnim i lokalnim turističkim događanjima
Potpis ugovora o dodjeli potpora regionalnim i lokalnim turističkim događanjima
Potpis ugovora o dodjeli potpora regionalnim i lokalnim turističkim događanjima
Potpis ugovora o dodjeli potpora regionalnim i lokalnim turističkim događanjima
Potpis ugovora o dodjeli potpora regionalnim i lokalnim turističkim događanjima
Potpis ugovora o dodjeli potpora regionalnim i lokalnim turističkim događanjima
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a