• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2020.
Travanj
8

U BJELOVARSKO-BILOGORSKOJ ŽUPANIJI OSAM OSOBA ZARAŽENIH KORONAVIRUSOM

Nakon što protekla četiri dana nije bilo novozaraženih osoba koronavirusom u Bjelovarsko-bilogorskoj županiji, danas su potvrđena dva nova slučaja. O tome je bilo riječi na današnjoj sjednici Stožera civilne zaštite Bjelovarsko-bilogorske županije kojoj je u sjedištu županije prisustvovao manji broj članova Stožera, dok su ostali članovi županijskog Stožera rad sjednice pratili putem video linka isto kao i predsjednici svih gradskih i općinskih Stožera s područja Bjelovarsko-bilogorske županije.
Stožer civilne zaštite BBŽ

Nakon sjednice Stožera održana je konferencija za medije na kojoj je istaknuto kako je broj zaraženih koronavirusom u našoj županiji u protekla 24 sata porastao sa 6 na 8.

„U zadnja 24 sata testirano je 17 osoba i dva nalaza su pozitivna. Jedna osoba je iz Garešnice, starosti 88 godina, nalazi se na odjelu za izolaciju u Općoj bolnici bjelovar. Druga osoba ima 55 godina, za sada je u samoizolaciji i u dobrom je općem stanju. Naši epidemiolozi na terenu obrađuju oba slučaja. Pred nama je najveći kršćanski blagdan. Imamo puno želja, ali sjetimo se one stare poslovice koja kaže da zdrav čovjek ima puno želja, a bolestan jednu želju. Slušajte preporuke struke i Kriznog stožera i provodite ih u vlastitom interesu i interesu cijele zajednice kako bi broj oboljelih što dulje ostao na ovoj razini.  “, rekao je dr.med. Ali Allouch, ravnatelj Opće bolnice Bjelovar.

Na sjednici Stožera civilne zaštite BBŽ bilo je riječi i o e-propusnicama, otvaranju gradskih tržnica kao i o nadolazećim uskrsnim blagdanima.

„Naglasio bih da je Stožer civilne zaštite BBŽ u toku današnjeg dana dobio nove naputke iz Stožera civilne zaštite u Zagrebu. Vezane su uz e-propusnice i dobili smo nalog da prikupimo eventualne zahtjeve od Gradova i Općina koji su teritorijalno spojeni za izdavanje zajedničke e-propusnice. Dobili smo zahtjev Grada Daruvara s nekoliko Općina s područja Daruvara i to ćemo proslijediti prema zagrebačkom Stožeru. Dobili smo zahtjev i od Grada Bjelovara, međutim, s obzirom da uz taj zahtjev ne priliježu i odluke Općina oko Bjelovara, kada se prikupe, mi ćemo to proslijediti.
Dobili smo i drugi nalog, a to je da se u okviru otvaranja tržnice utvrde uvjeti za njihovo otvaranje i služba 112 ovoga trenutka radi na tome i čim to bude gotovo, rezultate o tome da li se poštuju odluke i uvjeti koji su dani, proslijedit ćemo u Stožer civilne zaštite Republike Hrvatske da oni daju odobrenje za rad.
Kada govorimo o Uskrsu, onda ću posebno naglasiti mišljenje naših epidemiologa, a to je da je naša županija među onima koji imaju najmanji broj zaraženih koronavirusom i želimo da tako i ostane, a to je do svih nas koji ovdje živimo.  Vrijeme Uskrsa je vrijeme kada se okrećemo jedni drugima. Imamo htijenje i potrebu čestitati Uskrs, družiti se na obiteljskim ručkovima. Međutim, moram naglasiti i podcrtati da to ovog trenutka nije poželjno i to se ne smije dešavati.
To znači da si Uskrs čestitamo telefonom, obiteljski ručkovi neka budu s onima s kojima smo trajno u obiteljskoj zajednici, drugima čestitajte onim putem koji ne uključuje fizički kontakt. To je preporuka naših epidemiologa.“, istaknuo je župan Damir Bajs i dodao:
„Naglasit ću da svi oni koji su u samoizolaciji moraju izričito poštivati odluke o samoizolaciji. Naime, u vrijeme Uskrsa očekujemo povećan broj naših sugrađana koji dolaze iz inozemstva u Bjelovarsko-bilogorsku županiju i oni dobivaju rješenje o samoizolaciji. Međutim, oni se vraćaju u zemlju u kojoj rade i žive i mi ne želimo da dođe do situacije da u tom kratkom vremenskom razdoblju budu s prijateljima, širom obitelji. Njihova mogućnost je da kada dođu u Hrvatsku, budu ovdje, ali samo u krugu obitelji, temeljem rješenja o samoizolaciji“, naglasio je župan Bajs.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
Stožer civilne zaštite BBŽ
Stožer civilne zaštite BBŽ
Stožer civilne zaštite BBŽ
Stožer civilne zaštite BBŽ
Stožer civilne zaštite BBŽ
Stožer civilne zaštite BBŽ
Stožer civilne zaštite BBŽ
Stožer civilne zaštite BBŽ
Stožer civilne zaštite BBŽ
Stožer civilne zaštite BBŽ
Stožer civilne zaštite BBŽ
Stožer civilne zaštite BBŽ
Stožer civilne zaštite BBŽ
Stožer civilne zaštite BBŽ
Stožer civilne zaštite BBŽ
Stožer civilne zaštite BBŽ
Stožer civilne zaštite BBŽ
Stožer civilne zaštite BBŽ
Stožer civilne zaštite BBŽ
Stožer civilne zaštite BBŽ
Stožer civilne zaštite BBŽ
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a