• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2019.
Svibanj
31

U PARTNERSKOM ODNOSU BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE I OPĆINE ŠANDROVAC OTVORENA NOVOOBNOVLJENA PROMETNICA U ŠANDROVCU

U povodu obilježavanja Dana Općine Šandrovac bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs i načelnik Općine Šandrovac Josip Dekalić otvorili su moderniziranu prometnicu u ulici Bjelovarska u Šandrovcu.
Otvorenje ceste u Šandrovcu

Riječ je o prometnici na području općine Šandrovac dugoj 1250 metara. Vrijednost radova iznosila je 1.106.156,25 kuna,a financirani su u partnerskom odnosu Bjelovarsko-bilogorske županije i Općine Šandrovac prema modelu pola-pola, odnosno 50% iznosa financirala je Županijska uprava za ceste Bjelovarsko-bilogorske županije, a 50% Općina Šandrovac. 

Završetkom radova mještani Šandrovca dobili su potpuno obnovljenu prometnicu što će doprinijeti boljoj prometnoj povezanosti samog mjesta, ali i općine Šandrovac s okolnim gradovima. 

„Ova cesta nam je jako važna. Ova nizbrdica je već bila problem za promet, a cesta nije obnavljana preko 20 godina. Ima tu i klizišta i cesta je bila jako problematična. Zajedno sa Županijom u omjeru 50-50 obnovili smo ovu cestu, na korist naših mještana i svih koji ovuda prolaze“, rekao je načelnik Općine Šandrovac Josip Dekalić.

Ujedno, druga je to novoobnovljena prometnica na području naše županije u ovoj godini. Prva je bila dionica Kapelica- Dišnik na garešničkom području.

Podsjetimo, Županijska uprava za ceste je od 2016.počela intenzivnije ulagati u obnovu županijskih cesta.  Svake godine broj kilometara asfaltiranih prometnica raste,a prošle godine modernizirano je 25 kilometara na području naše županije.

Novi ubrzani investicijski ciklus omogućen je i uvođenjem  modela  financiranja u dogovoru s jedinicama lokalne samouprave u omjeru pola-pola  njegujući prvenstveno partnerski odnos kojeg zagovara Bjelovarsko-bilogorska županija. To se ostvaruje putem Javnog poziva koji je Županijska uprava za ceste objavila 2016.prema našim Općinama i Gradovima koji omogućuje takav način financiranja.

Županijska uprava za ceste, uz model pola-pola, i svojim sredstvima obnavlja dio županijskih prometnica, a kriteriji kojima se vode su da u obnovu ulaze prometnice koje nisu asfaltirane, one koje prolaze kroz naseljena mjesta, povezuju dva naselja ili naše općine i gradove, te prometnice koje imaju veći intenzitet prometa.

Asfaltirane prometnice jedan su od temeljnih standarda bez kojeg se svakodnevne aktivnosti znatno otežavaju. Na području naše županije postoji još cesta koje  nisu asfaltirane,a želja čelnog čovjeka Bjelovarsko-bilogorske županije Damira Bajsa je da sve takve prometnice do kraja mandata budu asfaltirane.

„Županijska uprava za ceste radi sve što je u njenoj moći da naše ceste koje nisu budu asfaltirane,a one koje su u lošem stanju da se poprave. Da bi to napravili morali smo ući u neki inovativni model, to je model pola-pola. Postoji javni poziv prema Općinama i Gradovima da zajedno s nama jedan dio cesta financiraju u tom iznosu. Taj model je polučio uspjeh. Zahvaljujući tome, ali i činjenici da smo napravili racionalizaciju i da smo druga ili treća Županijska uprava za ceste, kako u kojoj godini, po dotacijama Ministarstva i Hrvatskih cesta, došli smo do toga da možemo svake godine ili novoasfaltirati ili modernizirati 25 kilometara županijskih prometnica. To je jedan od najvećih brojeva u Republici Hrvatskoj, gledajući na dužinu naših cesta. Mi ćemo nastaviti, koliko je u našoj moći, da ne samo kroz taj model, nego kroz ukupno asfaltiranje, stanje naših županijskih cesta bude što bliže onome što želimo,a to je da prometnice budu pred svakim domom i da budu u kvalitetnom stanju“, istaknuo je župan Damir Bajs.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
Otvorenje ceste u Šandrovcu
Otvorenje ceste u Šandrovcu
Otvorenje ceste u Šandrovcu
Otvorenje ceste u Šandrovcu
Otvorenje ceste u Šandrovcu
Otvorenje ceste u Šandrovcu
Otvorenje ceste u Šandrovcu
Otvorenje ceste u Šandrovcu
Otvorenje ceste u Šandrovcu
Otvorenje ceste u Šandrovcu
Otvorenje ceste u Šandrovcu
Otvorenje ceste u Šandrovcu
Otvorenje ceste u Šandrovcu
Otvorenje ceste u Šandrovcu
Otvorenje ceste u Šandrovcu
Otvorenje ceste u Šandrovcu
Otvorenje ceste u Šandrovcu
Otvorenje ceste u Šandrovcu
Otvorenje ceste u Šandrovcu
Otvorenje ceste u Šandrovcu
Otvorenje ceste u Šandrovcu
Otvorenje ceste u Šandrovcu
Otvorenje ceste u Šandrovcu
Otvorenje ceste u Šandrovcu
Otvorenje ceste u Šandrovcu
Otvorenje ceste u Šandrovcu
Otvorenje ceste u Šandrovcu
Otvorenje ceste u Šandrovcu
Otvorenje ceste u Šandrovcu
Otvorenje ceste u Šandrovcu
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a