• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2020.
Travanj
28

U VRIJEME GOSPODARSKE KRIZE BJELOVARSKO-BILOGORSKA ŽUPANIJA NASTAVLJA GRAĐEVINSKI INVESTICIJKI BOOM NA SVOM PODRUČJU

Bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs prisustvovao je potpisivanju ugovora s izvođačem radova vezanog uz europski projekt energetske obnove Osnovne škole Vladimira Nazora – Područne škole Frankopanska vrijedan 7,1 milijun kuna.
POTPIS UGOVORA PŠ FRANKOPANSKA

Stav Bjelovarsko-bilogorske županije i njenog čelnog čovjeka župana Damira Bajsa je da izlazak iz krize uzrokovane pandemijom koronavirusa nije moguć uz štednju javnog sektora, što su mišljenja mnogih čelnika jedinica lokalne samouprave, već upravno suprotno povećanje javnih investicija i osiguravanje posla našim građevinarima i srodnim djelatnostima u vremenima krize.

I upravo u toj situaciji porast javnih investicija je ključan, a Bjelovarsko-bilogorska županija iako je već sada najveći investitor na području županije kreće u novi investicijski ciklus.

Uz već postojeće radove na 15-ak gradilišta u županiji vrijedne 330 milijuna kuna, Bjelovarsko-bilogorska županija ovog trenutka ima spremne projekte za raspisivanje natječaja i osigurana sredstva za još 15-ak investicija vrijednih 110 milijuna kuna, a vezane uz graditeljstvo i popratne industrije.

Jedan od projekata je i kompletna energetska obnova Područne škole Vladimira Nazora u Frankopanskoj koji podrazumijeva između ostalog postavljanje nove ovojnice, izolaciju stropa, zamjenu vanjske stolarije, zamjenu krovišta, nove gromobranske instalacije i niz drugih radova. Kada se obnova i završi Bjelovarsko-bilogorska županija uložit će dodatna sredstva u radove koji ne ulaze u energetsku obnovu poput bojanja zidova, novog namještaja i slično.

Značit će no  to novi standard i uvjete školovanja prilagođene 21. stoljeću za 273 učenika koji pohađaju Područnu školu u Frankopanskoj i njihove učitelje i nastavnike.

No, nisu to jedina ulaganja Bjelovarsko-bilogorske županije u školstvo na području grada Daruvara. Naime, već je završena energetska obnova Glazbene škole Brune Bjelinskog, u dogradnji je Češka osnova škola, a pred raspisom natječaja za izvođače radova za energetsku obnovu su Matična škola Vladimir Nazora vrijedna 14 milijuna kuna, Tehnička škola Daruvar – Strojarski praktikum vrijedan 2,5 milijuna kuna, te Područna škola Vladimira Nazora u Doljanima vrijedna 1,7 milijuna kuna, dok je za Tehničku školu Daruvar projekt vrijedan 1,8 milijuna kuna ugovor s izvođačem radova potpisan.

Zbrojem svih tih investicija Bjelovarsko-bilogorska županija pokrenula je građevinski investicijski boom u gradu Daruvaru ulaganjem u školstvo europskih i vlastitih sredstava od gotovo 40  milijuna kuna.

„OŠ Vladimira Nazora jedna je od najvećih osnovnih škola u Bjelovarsko-bilogorskoj županiji koja broji 679 učenika. Naša škola ima šest područnih škola. Područna škola Frankopanska broji 273 učenika od 1.  do 8. razreda. Radovi na energetskoj obnovi ove škole obuhvaćaju građevinsko-obrtničke radove i radove elektroinstalacije. Posebno se zahvaljujemo Bjelovarsko-bilogorskoj županiji, županu Damiru Bajsu što prepoznaje potrebu ulaganja u obrazovanje kao temelj naše budućnosti. Imat ćemo energetski učinkovitu građevinu na ponos svih nas“, rekla je ravnateljica Osnovne škole Vladimira Nazora Kornelija Častek.

„U roku od 30 dana započet ćemo s radovima. Mijenjat ćemo stolariju, krov, fasadu, a predviđeni su i ostali radovi“, naglasio je Jozo Pavlović direktor tvrtke Polting d.o.o. Vrbovec.

„Drago mi je da Bjelovarsko-bilogorska županija u ovim teškim vremenima nastavlja s ulaganjima u školstvo na području grada Daruvara. Zahvaljujem se županu Bajsu i Županiji na ulaganjima i nadamo se da ćemo to nastaviti i dalje“, istaknuo je Damir Lneniček gradonačelnik Grada Daruvara.


„Koronavirus je teško pogodio i naš kraj. Dio tvrtki ne radi, nekima je zabranjen rad pa se sada popuštaju mjere, a neki jednostavno nemaju dovoljno posla iako mogu raditi. Dobar dio naših kolega u politici zastupa stav da treba štedjeti, da javni sektor ne treba ulagati. Ja smatram da mi ne možemo tako raditi, da i država i Županija moraju ulagati, upravo sada kada je gospodarstvu pomoć najpotrebnija. Otprilike trećina gospodarstva naše županije vezana je uz građevinu. Mi imamo objekte koji su vrijedni preko 330 milijuna kuna i koji se sada rade. Ja sam kao župan zauzeo stav da Županija ne da će nastaviti radove na tim objektima, nego će raspisati 15 novih natječaja kako bi našoj građevini i svima koji se jave na javne natječaje dali posao. Mislim da je to pravi put. Svi objekti koje radimo vezani su uz standard naših građana. Naš cilj je da 90 posto učenika naših škola kroz ovu energetsku obnovu uđe u potpuno obnovljene zgrade, novi standard i to će se dogoditi“, zaključio je župan Damir Bajs u Daruvaru.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
POTPIS UGOVORA PŠ FRANKOPANSKA
POTPIS UGOVORA PŠ FRANKOPANSKA
POTPIS UGOVORA PŠ FRANKOPANSKA
POTPIS UGOVORA PŠ FRANKOPANSKA
POTPIS UGOVORA PŠ FRANKOPANSKA
POTPIS UGOVORA PŠ FRANKOPANSKA
POTPIS UGOVORA PŠ FRANKOPANSKA
POTPIS UGOVORA PŠ FRANKOPANSKA
POTPIS UGOVORA PŠ FRANKOPANSKA
POTPIS UGOVORA PŠ FRANKOPANSKA
POTPIS UGOVORA PŠ FRANKOPANSKA
POTPIS UGOVORA PŠ FRANKOPANSKA
POTPIS UGOVORA PŠ FRANKOPANSKA
POTPIS UGOVORA PŠ FRANKOPANSKA
POTPIS UGOVORA PŠ FRANKOPANSKA
POTPIS UGOVORA PŠ FRANKOPANSKA
POTPIS UGOVORA PŠ FRANKOPANSKA
POTPIS UGOVORA PŠ FRANKOPANSKA
POTPIS UGOVORA PŠ FRANKOPANSKA
POTPIS UGOVORA PŠ FRANKOPANSKA
POTPIS UGOVORA PŠ FRANKOPANSKA
POTPIS UGOVORA PŠ FRANKOPANSKA
POTPIS UGOVORA PŠ FRANKOPANSKA
POTPIS UGOVORA PŠ FRANKOPANSKA
POTPIS UGOVORA PŠ FRANKOPANSKA
POTPIS UGOVORA PŠ FRANKOPANSKA
POTPIS UGOVORA PŠ FRANKOPANSKA
POTPIS UGOVORA PŠ FRANKOPANSKA
POTPIS UGOVORA PŠ FRANKOPANSKA
POTPIS UGOVORA PŠ FRANKOPANSKA
POTPIS UGOVORA PŠ FRANKOPANSKA
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a