• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2019.
Studeni
28

ULAGANJA BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE NA PODRUČJU OPĆINE ĐULOVAC

Zamjenik župana Neven Alić sa suradnicima boravio je u radnom posjetu općini Đulovac i tom prilikom posjetio Osnovnu školu Đulovac i ambulantu Doma zdravlja u Đulovcu.
ULAGANJA BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE NA PODRUČJU OPĆINE ĐULOVAC

Bjelovarsko-bilogorskoj županiji ulaganje u obrazovanje visoko je na ljestvici prioriteta, a dokazuju to i činjenice jer naša Županija druga je Županija u Hrvatskoj po ukupnosti ulaganja u obrazovanje, točnije čak 25% županijskog proračuna ove godine odlazi na programe i projekte u obrazovanju.

Najveći dio sredstava odlazi na projekte energetske obnove županijskih osnovnih i srednjih škola u sklopu kojih se obnavlja 44 školske zgrade, a vrijednost ulaganja doseći se 160 milijuna kuna. Također, po povlačenju europskih sredstava putem Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost Bjelovarsko-bilogorska županija druga je u Hrvatskoj.

Samim time ostvaruje se zacrtani cilj Bjelovarsko-bilogorske županije, a to je obnova svih matičnih i područnih škola.

Tako jedna od škola koja će uskoro u energetsku obnovu je i Osnovna škola u Đulovcu projekt vrijedan 3,6 milijuna kuna za koju su osigurana sredstva za obnovu i uskoro će se raspisati natječaj za izvođača radova.

Obnova Osnovne škole u Đulovcu između ostalog podrazumijeva izolaciju vanjskih zidova i postavljanje nove termo ovojnice, rekonstrukciju grijanja i zamjenu postojeće kotlovnice, rekonstrukciju grijanja u dvorani i niz drugih potrebnih radova.

„Ovaj projekt je hvale vrijedan i za nas to puno znači. Naime, doći će do uštede energije, odnosno imat ćemo manje troškove za energente. Do sada smo godišnje troškove za energente imali 120 tisuća kuna, a sada očekujemo uštede od 50% i to će nam u financijskom smislu puno značiti. S druge strane bit će nam ugodnije, pogotovo toplije posebice u dvorani tako da obnovi škole svi se radujemo. Mi imamo u Matičnoj školi 165 učenika i 30 zaposlenika i svi mi zajedno obnovom škole dobit ćemo bolje uvjete rada. Želim zahvaliti našem osnivaču Županiji našem Županu koji se svesrdno zalaže i koji je ušao u taj projekt energetskih obnova svih škola i svima nama to jako puno znači“, istaknula je Zlatica Kovačić ravnateljica Osnovne škole Đulovac.

„Ovo je za nas jako bitno jer je škola dosta velika i tu se gubi dosta energije i dosta je hladna zimi tako da ovo znači više topline u školi. S druge strane škola će nam biti ljepša, odmah će biti u njoj ljepše raditi i dobit ćemo dodatnu opremu unutarnju tako da će se urediti i namještaj i učitelji i roditelji, ali i djeca su jako zadovoljni“, rekla je  Tea Vodogažec učiteljica u Osnovnoj školi Đulovac i predsjednica Školskog odbora.

„Nama u Bjelovarsko-bilogorskoj županiji je ulaganje u obrazovanje visoko na ljestvici prioriteta i 25% našeg proračuna ide na projekte u obrazovanju i školstvu i po tim ulaganjima smo druga županija u Hrvatskoj. U energetsku obnovu tako će uskoro i Osnovna škola u Đulovcu jer pred nama je raspisivanje natječaja za izvođača radova, a projekt je vrijedan 3,6 milijuna kuna. Nakon energetske obnove ide i opremanje škole novim namještajem za učenike, ali i nastavnike“, istaknuo je za vrijeme obilaska Osnovne škole u Đulovcu zamjenik župana Neven Alić.

Uz ulaganja u školstvo Bjelovarsko-bilogorska županija ulaže i u zdravstvo na području cijele županije, pa su tako obnovljene sve ambulante primarne zdravstvene zaštite među kojima i ona u Đulovcu.

Tako su u ambulanti Doma zdravlja u Đulovcu izmijenjeni stari podovi i postavljen je novi laminat, ugrađena su nova vrata i staklena stijena, ugrađena su nova rasvjetna tijela, klima uređaji,  obojani su zidovi te izvršeni drugi potrebni radovi.

U sklopu europskog projekta „Za zdravlje Bjelovarsko-bilogorske županije“ vrijednog 13,5 milijuna kuna uz obnovu velikih Domova zdravlja nabavljena je i nova terapijsko-dijagnostička medicinska oprema.

U ambulantu Doma zdravlja u Đulovcu stigla je oprema u vrijednosti 85 tisuća kuna i to za ambulantu opće medicine spirometar, setovi za malu kirurgiju, otoskop, defibrilator, ormarići za opremu i drugo.

Ambulanta dentalne medicine u Đulovcu opremljena je s novim setom za strojnu endodonciju s endometrom te autoklavom.

„Sve što je potrebno za rad ovdje u ambulanti u Đulovcu imamo. Sada smo dobili i nove setove za malu kirurgiju, a ja sam kirurg u struci pa mogu nešto malo i raditi ovdje, odnosno male kiruške zahvate“, naglasio je Hajrudim Nomerekić liječnik u ambulanti u Đulovcu.

„Ambulanta ovdje u Đulovcu je obnovljena, nabavljena je oprema za stomatološku i opću medicinu, a sada smo još u potrazi za liječnicima. Naime, doktor koji nam radi je liječnik u mirovini. On će tu raditi, ali nama ostaje trajna obaveza osiguranja doktora. Mi u natječaj stavljamo sve mjere koje Županija poduzima za osiguranje liječnika i to sufinanciranje školovanja, podstanarstva i stambenih kredita. Nadamo se da će netko od liječnika biti zainteresiran da danas sutra umjesto doktora koji danas radi dođe ovdje pružati primarnu zdravstvenu zaštitu. Ovdje u Đulovcu ima dosta pacijenata, a uvjeti rada su osigurani“, naglasila je Ljubica Čaić ravnateljica Doma zdravlja BBŽ.

Stav Bjelovarsko-bilogorske županije je da građani našeg kraja moraju imati jednaku zdravstvenu zaštitu u svim dijelovima županije, i uz najveći projekt u zdravstvu gradnju nove zgrade Opće bolnice Bjelovar, ulaže se i u primarnu zdravstvenu zaštitu odnosno naše ambulante Domova zdravlja. 

Nakon obilaska Osnovne škole i ambulante Doma zdravlja u Đulovcu zamjenik župana Neven Alić obišao je i radove na sanaciji klizišta u mjestu Batinjani na području općine Đulovac. Riječ je o radovima vrijednim 3,1 milijun kuna i u potpunosti ih financira Županijska uprava za ceste. Sanacijom klizišta riješit će se dugogodišnji problem i otkloniti opasnost koja je prijetila, ne samo prometnici, već i okolnim kućama.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
ULAGANJA BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE NA PODRUČJU OPĆINE ĐULOVAC
ULAGANJA BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE NA PODRUČJU OPĆINE ĐULOVAC
ULAGANJA BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE NA PODRUČJU OPĆINE ĐULOVAC
ULAGANJA BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE NA PODRUČJU OPĆINE ĐULOVAC
ULAGANJA BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE NA PODRUČJU OPĆINE ĐULOVAC
ULAGANJA BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE NA PODRUČJU OPĆINE ĐULOVAC
ULAGANJA BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE NA PODRUČJU OPĆINE ĐULOVAC
ULAGANJA BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE NA PODRUČJU OPĆINE ĐULOVAC
ULAGANJA BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE NA PODRUČJU OPĆINE ĐULOVAC
ULAGANJA BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE NA PODRUČJU OPĆINE ĐULOVAC
ULAGANJA BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE NA PODRUČJU OPĆINE ĐULOVAC
ULAGANJA BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE NA PODRUČJU OPĆINE ĐULOVAC
ULAGANJA BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE NA PODRUČJU OPĆINE ĐULOVAC
ULAGANJA BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE NA PODRUČJU OPĆINE ĐULOVAC
ULAGANJA BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE NA PODRUČJU OPĆINE ĐULOVAC
ULAGANJA BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE NA PODRUČJU OPĆINE ĐULOVAC
ULAGANJA BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE NA PODRUČJU OPĆINE ĐULOVAC
ULAGANJA BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE NA PODRUČJU OPĆINE ĐULOVAC
ULAGANJA BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE NA PODRUČJU OPĆINE ĐULOVAC
ULAGANJA BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE NA PODRUČJU OPĆINE ĐULOVAC
ULAGANJA BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE NA PODRUČJU OPĆINE ĐULOVAC
ULAGANJA BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE NA PODRUČJU OPĆINE ĐULOVAC
ULAGANJA BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE NA PODRUČJU OPĆINE ĐULOVAC
ULAGANJA BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE NA PODRUČJU OPĆINE ĐULOVAC
ULAGANJA BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE NA PODRUČJU OPĆINE ĐULOVAC
ULAGANJA BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE NA PODRUČJU OPĆINE ĐULOVAC
ULAGANJA BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE NA PODRUČJU OPĆINE ĐULOVAC
ULAGANJA BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE NA PODRUČJU OPĆINE ĐULOVAC
ULAGANJA BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE NA PODRUČJU OPĆINE ĐULOVAC
ULAGANJA BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE NA PODRUČJU OPĆINE ĐULOVAC
ULAGANJA BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE NA PODRUČJU OPĆINE ĐULOVAC
ULAGANJA BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE NA PODRUČJU OPĆINE ĐULOVAC
ULAGANJA BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE NA PODRUČJU OPĆINE ĐULOVAC
ULAGANJA BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE NA PODRUČJU OPĆINE ĐULOVAC
ULAGANJA BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE NA PODRUČJU OPĆINE ĐULOVAC
ULAGANJA BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE NA PODRUČJU OPĆINE ĐULOVAC
ULAGANJA BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE NA PODRUČJU OPĆINE ĐULOVAC
ULAGANJA BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE NA PODRUČJU OPĆINE ĐULOVAC
ULAGANJA BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE NA PODRUČJU OPĆINE ĐULOVAC
ULAGANJA BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE NA PODRUČJU OPĆINE ĐULOVAC
ULAGANJA BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE NA PODRUČJU OPĆINE ĐULOVAC
ULAGANJA BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE NA PODRUČJU OPĆINE ĐULOVAC
ULAGANJA BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE NA PODRUČJU OPĆINE ĐULOVAC
ULAGANJA BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE NA PODRUČJU OPĆINE ĐULOVAC
ULAGANJA BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE NA PODRUČJU OPĆINE ĐULOVAC
ULAGANJA BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE NA PODRUČJU OPĆINE ĐULOVAC
ULAGANJA BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE NA PODRUČJU OPĆINE ĐULOVAC
ULAGANJA BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE NA PODRUČJU OPĆINE ĐULOVAC
ULAGANJA BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE NA PODRUČJU OPĆINE ĐULOVAC
ULAGANJA BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE NA PODRUČJU OPĆINE ĐULOVAC
ULAGANJA BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE NA PODRUČJU OPĆINE ĐULOVAC
ULAGANJA BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE NA PODRUČJU OPĆINE ĐULOVAC
ULAGANJA BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE NA PODRUČJU OPĆINE ĐULOVAC
ULAGANJA BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE NA PODRUČJU OPĆINE ĐULOVAC
ULAGANJA BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE NA PODRUČJU OPĆINE ĐULOVAC
ULAGANJA BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE NA PODRUČJU OPĆINE ĐULOVAC
ULAGANJA BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE NA PODRUČJU OPĆINE ĐULOVAC
ULAGANJA BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE NA PODRUČJU OPĆINE ĐULOVAC
ULAGANJA BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE NA PODRUČJU OPĆINE ĐULOVAC
ULAGANJA BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE NA PODRUČJU OPĆINE ĐULOVAC
ULAGANJA BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE NA PODRUČJU OPĆINE ĐULOVAC
ULAGANJA BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE NA PODRUČJU OPĆINE ĐULOVAC
ULAGANJA BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE NA PODRUČJU OPĆINE ĐULOVAC
ULAGANJA BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE NA PODRUČJU OPĆINE ĐULOVAC
ULAGANJA BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE NA PODRUČJU OPĆINE ĐULOVAC
ULAGANJA BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE NA PODRUČJU OPĆINE ĐULOVAC
ULAGANJA BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE NA PODRUČJU OPĆINE ĐULOVAC
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a