• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija
Uvodna riječ

BBŽ Županijske vijesti

2021.
Veljača
18

ULAGANJA BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE U ŠKOLSTVO NA PODRUČJU OPĆINE ROVIŠĆE VEĆA OD 18 MILIJUNA KUNA

Bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs sa suradnicima boravio je u radnom posjetu općini Rovišće i tom prilikom posjetio područnu školu u Predavcu te Osnovnu školu Rovišće.
Obilazak škola u Predavcu i Rovišću

Bjelovarsko-bilogorska županija u velikom je zamahu energetskih obnova škola na svom području. Obnavljaju se male područne, ali i velike matične škole jer cilj je Bjelovarsko-bilogorske županije i župana Damira Bajsa da svi naši učenici imaju jednake uvjete rada primjerene vremenu u kojem živimo.

Škole se obnavljaju diljem naše županije, a dio od ukupno 50 školskih objekata obuhvaćenih projektima obnove, izgradnje i dogradnje na području je općine Rovišće. Jedna od onih na kojima je energetska obnova završena i koje su i kompletno opremljene novim namještajem je i Područna škola Predavac.

U obnovu i opremanje škole uloženo je 1.7 milijuna kuna europskih i županijskih sredstava čime je Bjelovarsko-bilogorska županija omogućila da pedeset učenika te njihovi učitelji i nastavnici nastavu pohađaju i rade u kvalitetnijim, ljepšim i ugodnijim uvjetima.

„Jako je velika razlika prije obnove i nakon što je škola obnovljena i to od prostora, zagrijavanja škole, namještaja. Škola je potpuno opremljena prema svim zahtjevima novog kurikuluma, od projektora, laptopa, učenici idu na informatiku. Namještaj je novi kao i školska kuhinja i blagovaona, imamo sve uvjete za nastavu. Prekrasno je za raditi. Za razliku kako je škola prije izgledala, ovo je nebo i zemlja“, rekla je Jadranka Lovrić, voditeljica Područnog odjela Predavac.


Osim Područne škole u Predavcu, na području općine Rovišće kompletno je energetski obnovljena i Područna škola Kraljevac, a obnova tek očekuje Osnovnu školu Rovišće.

Energetska obnova Osnovne škole Rovišće i školsko-sportske dvorane najveći je projekt Bjelovarsko-bilogorske županije kada je riječ o energetskim obnovama školskih zgrada, a kojom će osim vanjskog, škola poprimiti novi izgled i kada je riječ o unutarnjem uređenju.

Projekt kojim će se matična škola i pripadajuća dvorana temeljito obnoviti vrijedan je 15,3 milijuna kuna i trenutno je u tijeku natječaj za izvođača radova. Nakon građevinskih radova, Bjelovarsko-bilogorska županija školu će opremiti i novim namještajem što će biti od velikog značaja za 340 učenika te sve zaposlenike škole.

„Ovo je najveći projekt energetske obnove u Hrvatskoj. Obnovljene su škole u Predavcu i Kraljevcu. Jako puno zadovoljstva osjećamo kod učenika, roditelja i učitelja. U Predavcu i Kraljevcu novi je namještaj i nova oprema, sasvim druga priča od onih starih područnih škola. Uopće nije bitno koliko škola ima djece već da nam je svako dijete jednako važno. Ovdje u OŠ Rovišće radit će se stolarija, podovi, krovišta, kotlovnice, dizalo za djecu s teškoćama, potpuno jedna nova slika iz novog stoljeća“, istaknula je ravnateljica OŠ Rovišće Blanka Klemić.

„Obnova matične škole ogroman je projekt. Nama je to iznimno važna škola, ponosimo se što imamo puno djece, tu je i dvorana koju treba obnoviti. Ona nije namijenjena samo djeci nego i rekreativcima i sigurno će doprinijeti boljem razvoju naše općine. U dogovoru sa Županijom ponudili smo rješenje ograde i rasvjete na dvorištu škole što daje novu sliku te bolje sigurnosne uvjete“, rekao je načelnik Općine Rovišće Slavko Prišćan.

Inače, kada zbrojimo ulaganja u matičnu školu, Područnu školu Predavac i Područnu školu Kraljevac, Bjelovarsko-bilogorska županije u školstvo na području općine Rovišće u protekle dvije godine ulaže sredstva u iznosu većem od 18 milijuna kuna.

Ulaganje u školstvo jedan je od prioriteta Bjelovarsko-bilogorske županije koja se, nakon što je prije 8 godina bila na zadnjem, trenutno nalazi na drugom mjestu ljestvice hrvatskih županija  s investicijama većim od 250 milijuna kuna.

„Kada govorimo o školstvu, uhvatili smo priliku koju smo imali, a to su sredstva Europske unije vezana uz energetske obnove. Istaknuo bih da će 90% učenika u idućoj školskoj godini nastavu pohađati u novoobnovljenim školama. Također smo iskoristili priliku da Županija svojim sredstvima riješi opremanje unutar škole. Taj novi standard treba zahvatiti i najveću školu koja nije u radovima, a to je matična škola i školsko-sportska dvorana u Rovišću, čime će stanovništvo ovoga kraja imati novi standard. Veseli me da smo u okviru energetske obnove iskoristili mogućnost da sve naše škole, koliko god je to moguće, prilagodimo djeci s posebnim potrebama. Tako će se i u ovoj školi ugraditi sve ono što je potrebno da bi djeca mogla kroz inkluziju pohađati Osnovnu školu Rovišće bez problema“, istaknuo je prilikom obilaska OŠ Rovišće župan Damir Bajs.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
Obilazak škola u Predavcu i Rovišću
Obilazak škola u Predavcu i Rovišću
Obilazak škola u Predavcu i Rovišću
Obilazak škola u Predavcu i Rovišću
Obilazak škola u Predavcu i Rovišću
Obilazak škola u Predavcu i Rovišću
Obilazak škola u Predavcu i Rovišću
Obilazak škola u Predavcu i Rovišću
Obilazak škola u Predavcu i Rovišću
Obilazak škola u Predavcu i Rovišću
Obilazak škola u Predavcu i Rovišću
Obilazak škola u Predavcu i Rovišću
Obilazak škola u Predavcu i Rovišću
Obilazak škola u Predavcu i Rovišću
Obilazak škola u Predavcu i Rovišću
Obilazak škola u Predavcu i Rovišću
Obilazak škola u Predavcu i Rovišću
Obilazak škola u Predavcu i Rovišću
Obilazak škola u Predavcu i Rovišću
Obilazak škola u Predavcu i Rovišću
Obilazak škola u Predavcu i Rovišću
Obilazak škola u Predavcu i Rovišću
Obilazak škola u Predavcu i Rovišću
Obilazak škola u Predavcu i Rovišću
Obilazak škola u Predavcu i Rovišću
Obilazak škola u Predavcu i Rovišću
Obilazak škola u Predavcu i Rovišću
Obilazak škola u Predavcu i Rovišću
Obilazak škola u Predavcu i Rovišću
Obilazak škola u Predavcu i Rovišću
Obilazak škola u Predavcu i Rovišću
Obilazak škola u Predavcu i Rovišću
Obilazak škola u Predavcu i Rovišću
Obilazak škola u Predavcu i Rovišću
Obilazak škola u Predavcu i Rovišću
Obilazak škola u Predavcu i Rovišću
Obilazak škola u Predavcu i Rovišću
Obilazak škola u Predavcu i Rovišću
Obilazak škola u Predavcu i Rovišću
Obilazak škola u Predavcu i Rovišću
Obilazak škola u Predavcu i Rovišću
Obilazak škola u Predavcu i Rovišću
Obilazak škola u Predavcu i Rovišću
Obilazak škola u Predavcu i Rovišću
Obilazak škola u Predavcu i Rovišću
Obilazak škola u Predavcu i Rovišću
Obilazak škola u Predavcu i Rovišću
Obilazak škola u Predavcu i Rovišću
Obilazak škola u Predavcu i Rovišću
Obilazak škola u Predavcu i Rovišću
Obilazak škola u Predavcu i Rovišću
Obilazak škola u Predavcu i Rovišću
Obilazak škola u Predavcu i Rovišću
Obilazak škola u Predavcu i Rovišću
Obilazak škola u Predavcu i Rovišću
Obilazak škola u Predavcu i Rovišću
Obilazak škola u Predavcu i Rovišću
Obilazak škola u Predavcu i Rovišću
Obilazak škola u Predavcu i Rovišću
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a