• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija
Uvodna riječ

BBŽ Županijske vijesti

2019.
Srpanj
1

ULAGANJEM OD 1,4 MILIJUNA KUNA DO TEMELJITO OBLNOVLJENE PODRUČNE ŠKOLE U SEVERINU

Još jedna škola na području Bjelovarsko-bilogorske županije u potpunosti je energetski obnovljena i opremljena novim namještajem. Riječ je o Područnoj školi Severin, jednoj od 44 školske zgrade na području naše županije koje su u potpunosti obnovljene ili ih energetska obnova tek očekuje, a čija ukupna vrijednost iznosi 140 milijuna kuna.
Završna konferencija europskog projekta energetske obnove PŠ Severin

Time je Bjelovarsko-bilogorska županija na najbolji mogući način iskoristila sredstva Europske unije vezana uz energetsku obnovu škola, jer po osiguranim sredstvima druga je Županija u Hrvatskoj. Samim time ostvarit će se zacrtani cilj župana Bajsa, a to su kompletno obnovljene i opremljene sve škole kojima je osnivač Bjelovarsko-bilogorska županija. Naime, ulaganje u školstvo visoko je na ljestvici prioriteta, odnosno omogućavanje našim učenicima, ali i svima zaposlenima u školstvu i obrazovanju standard primjeren vremenu u kojemu živimo.

U Područnoj školi Severin održana je završna konferencija europskog projekta energetske obnove te škole. Riječ je o projektu čija je ukupna vrijednost dosegnula 1,4 milijuna kuna od kojih je više od trećine osigurala Bjelovarsko-bilogorska županija iz svog proračuna odnosno 600 tisuća kuna. 

Uz kompletnu energetsku obnovu škole ista je opremljena i novim namještajem, a riječ je o novim klupama, stolovima, garderobnim ormarićima, ormarićima za cipele i slično. Kruna na kraju cjelokupnog projekta bit će dječje igralište koje će se u cijelosti rekonstruirati.

Od iznimnog će to značenja biti za 37 učenika te male Područne škole kao i za njihove učitelje koji sada nastavu održavaju u puno kvalitetnijim uvjetima. Uz to smanjit će se režijski troškovi kao i troškovi održavanja tako da će školi ostati više sredstava za ulaganja u nadstandard.

„Velika je razlika raditi u neobnovljenoj školi koja tada nije ni sličila na školu s obzirom da je to nekada bio društveni dom koji je bio prilagođen nastavi. Danas je to nešto sasvim drugo. Škola je prekrasna, zajedno s učionicom. I dvorana je pri završetku i ovom prilikom želim zahvaliti našem županu Damiru Bajsu koji nam je to sve omogućio i trudio se da radovi budu što prije započeti i evo završeni su na vrijeme tako da ćemo u novu školsku godinu ući u novoobnovljenoj školi“, rekla je učiteljica Vesna Vlajnić.

„Nadam se da će ovaj objekt i učenicima i učiteljima biti ugodniji za rad. Zahvalio bih se svima na pomoći, županu Bajsu na osiguranim sredstvima i provedbi cijelog projekta“, istaknuo je Ivan Marković, vlasnik obrta GRAD-IM.

Inače, kada govorimo o Osnovnoj školi „Ivana Viteza Trnskog“ u Novoj Rači potrebno je naglasiti kako je Matična školska zgrada već energetski obnovljena kao i Područna škola u Međurači, dok energetska obnova tek očekuje Područnu školu u Dautanu.

Time se ulaganja u školstvo vezana uz Osnovnu školu „Ivana Viteza Trnskog“ zajedno s područnim školama u posljednjih godina penju na preko 3,5 milijuna kuna, a njihovom realizacijom ostvaruje se cilj kompletno obnovljenih i opremljenih, ne samo matičnih već i područnih škola, te svim učenicima naše županije omogućuje jednak standard školovanja.

„Imali ste prilike vidjeti kako je ova zgrada izgledala prije nekoliko mjeseci, a kako izgleda danas. Tijekom tog minulog perioda u zgradu je uloženo gotovo 1.5 milijuna kuna. Sama vrijednost projekta energetske obnove zgrade Područne škole Severin iznosila je oko 914 tisuća kuna. Tu su se pojavili određeni dodatni radovi koje je u potpunosti financirao naš osnivač, odnosno Bjelovarsko-bilogorska županija. Od tih 914 tisuća kuna, nešto više od 500 tisuća iznose bespovratna sredstva dok je ostatak financirala Bjelovarsko-bilogorska županija. Što se dvorane tiče, možemo vidjeti da to izgleda jako dobro. Hvala gospodinu županu Damiru Bajsu i svim njegovim suradnicima što su nam omogućili da još jedan u nizu projekata privedemo kraju“, rekao je na završnoj konferenciji projekta ravnatelj OŠ „Ivana Viteza Trnskog“ Nova Rača Dario Jaušić.

„Zahvalio bih se svima koji su sudjelovali u obnovi škole, posebno Županiji i županu. Škola sada izgleda jako lijepo“, naglasio je načelnik Općine Severin Žarko Žgela.

„Ulaganje u znanje i ulaganje u školstvo jedna je od temeljnih odrednica naše Županije. Mi smo iskoristili priliku koja se pružila, a to je da po najpovoljnijim uvjetima napravimo obnovu naše škole. Županija je kroz 44 projekta koja vrijede 140 milijuna kuna jedna od vodećih Županija Hrvatske po povlačenju tih sredstava. Moram naglasiti da mi ulažemo i u matične i područne škole. Svi moraju imati jednako pravo na kvalitetu školovanja. Kada govorimo o ovoj školi, ona je lijep primjer za to. 37 učenika dobilo je kompletno preuređenu školu, od temelja do krova. Nismo se zadovoljili samo energetskom obnovom nego smo investirali i sve ono ostalo, kada već imamo izvođača ovdje, da bi riješili ukupnost pitanja ove škole za budućnost. To znači da je osim energetske obnove obnovljen i namještaj, oprema i građevinski radovi koji nisu bili ugovoreni. Meni je najveće zadovoljstvo popričati s našim učenicima, nastavnicima koji se iznimno vesele završetku radova“, zaključio je župan Damir Bajs.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
Završna konferencija europskog projekta energetske obnove PŠ Severin
Završna konferencija europskog projekta energetske obnove PŠ Severin
Završna konferencija europskog projekta energetske obnove PŠ Severin
Završna konferencija europskog projekta energetske obnove PŠ Severin
Završna konferencija europskog projekta energetske obnove PŠ Severin
Završna konferencija europskog projekta energetske obnove PŠ Severin
Završna konferencija europskog projekta energetske obnove PŠ Severin
Završna konferencija europskog projekta energetske obnove PŠ Severin
Završna konferencija europskog projekta energetske obnove PŠ Severin
Završna konferencija europskog projekta energetske obnove PŠ Severin
Završna konferencija europskog projekta energetske obnove PŠ Severin
Završna konferencija europskog projekta energetske obnove PŠ Severin
Završna konferencija europskog projekta energetske obnove PŠ Severin
Završna konferencija europskog projekta energetske obnove PŠ Severin
Završna konferencija europskog projekta energetske obnove PŠ Severin
Završna konferencija europskog projekta energetske obnove PŠ Severin
Završna konferencija europskog projekta energetske obnove PŠ Severin
Završna konferencija europskog projekta energetske obnove PŠ Severin
Završna konferencija europskog projekta energetske obnove PŠ Severin
Završna konferencija europskog projekta energetske obnove PŠ Severin
Završna konferencija europskog projekta energetske obnove PŠ Severin
Završna konferencija europskog projekta energetske obnove PŠ Severin
Završna konferencija europskog projekta energetske obnove PŠ Severin
Završna konferencija europskog projekta energetske obnove PŠ Severin
Završna konferencija europskog projekta energetske obnove PŠ Severin
Završna konferencija europskog projekta energetske obnove PŠ Severin
Završna konferencija europskog projekta energetske obnove PŠ Severin
Završna konferencija europskog projekta energetske obnove PŠ Severin
Završna konferencija europskog projekta energetske obnove PŠ Severin
Završna konferencija europskog projekta energetske obnove PŠ Severin
Završna konferencija europskog projekta energetske obnove PŠ Severin
Završna konferencija europskog projekta energetske obnove PŠ Severin
Završna konferencija europskog projekta energetske obnove PŠ Severin
Završna konferencija europskog projekta energetske obnove PŠ Severin
Završna konferencija europskog projekta energetske obnove PŠ Severin
Završna konferencija europskog projekta energetske obnove PŠ Severin
Završna konferencija europskog projekta energetske obnove PŠ Severin
Završna konferencija europskog projekta energetske obnove PŠ Severin
Završna konferencija europskog projekta energetske obnove PŠ Severin
Završna konferencija europskog projekta energetske obnove PŠ Severin
Završna konferencija europskog projekta energetske obnove PŠ Severin
Završna konferencija europskog projekta energetske obnove PŠ Severin
Završna konferencija europskog projekta energetske obnove PŠ Severin
Završna konferencija europskog projekta energetske obnove PŠ Severin
Završna konferencija europskog projekta energetske obnove PŠ Severin
Završna konferencija europskog projekta energetske obnove PŠ Severin
Završna konferencija europskog projekta energetske obnove PŠ Severin
Završna konferencija europskog projekta energetske obnove PŠ Severin
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a