• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija
Uvodna riječ

BBŽ Županijske vijesti

2019.
Srpanj
3

ULAGANJEM U GRUBIŠNOPOLJSKI DOM ZDRAVLJA DO BOLJE KVALITETE I DOSTUPNOSTI ZDRAVSTVENE ZAŠTITE

Bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs sa suradnicima boravio je u radnom posjetu gradu Grubišnom Polju i tom prilikom obišao novoobnovljene prostore tamošnjeg Doma zdravlja. Ulaganjem u obnovu zgrade Doma zdravlja, ali i opremanjem novom medicinsko-tehničkom i dijagnostičkom opremom ostvaruje se zacrtani cilj Bjelovarsko-bilogorske županije, a to je jednako dostupna i kvalitetna zdravstvena skrb svim našim građanima.
Radni posjet Grubišnom Polju

Naime, Bjelovarsko-bilogorska županija obnovila je u proteklom razdoblju sve ambulante primarne zdravstvene zaštite na svom području, a otvaranjem europskih sredstava i realizacijom projekta „Za zdravlje Bjelovarsko-bilogorske županije“ vrijednog preko 13 milijuna kuna obnovili su se i opremaju se veliki Domovi zdravlja poput Doma zdravlja u Grubišnom Polju.

Putem tog projekta u grubišnopoljski Dom zdravlja u infrastrukturne radove koji su između ostalog obuhvaćali uređenje ulaza u zgradu s potrebnim pristupima za invalide, ambulante, sanitarne čvorove, podove, rasvjetu i druge radove uložilo se 1,2 milijuna kuna.

„Obnova je došla u pravo vrijeme kada je bilo potrebno renovirati prostor koji je bio star i istrošen. Mi smo zadovoljni s ovakvim stanjem kakvo je sada“, rekao je dr. med. Mustafa Husein.

„Za mene je obnova ovog Doma zdravlja fenomenalna, za ocjenu deset. Sve je jako lijepo i uredno, doktorica i sestra su dobre, svi su dobri i pažljivi, jako lijepo s nama postupaju“, kazao je pacijent Zdravko Jezić.
Uz obnovljene prostorije Doma zdravlja pri kraju je i nabavka nove medicinsko-tehničke i dijagnostičko-terapijske opreme i aparature vrijedne 400 tisuća kuna, od koje posebno treba istaknuti nabavku novog ginekološkog ultrazvuka.

„S novim ultrazvukom smo jako zadovoljni. Kroz par mjeseci dobit ćemo još aparata koji nedostaju tako da će biti zaokružena priča ovdje kod nas. Dolazi CTG aparat, novi ginekološki stol,a zahvaljujući novom ultrazvuku povećan je i broj pacijentica“, istaknuo je dr.med. Vladimir Bartoš.

Kada se sve zbroji ulaganja u grubišnopoljski Dom zdravlja premašuju iznos od 1,6 milijuna kuna, od kojih su milijun kuna europska sredstva, a 600 tisuća kuna sredstva Bjelovarsko-bilogorske županije i županijskog Doma zdravlja.

Samim time otvorila se mogućnost obavljanja dodatnih pretraga za naše pacijente u Domovima zdravlja i bolja pristupačnost zdravstvenoj skrbi, jednoj od najvažnijih usluga i standarda življenja kojeg građani očekuju.

„Zadovoljni smo što je sve tako uređeno. Dvije godine bilo je teško obavljati radove i istovremeno raditi u ordinacijama, međutim jako smo zadovoljni što je to sada uređeno. Zadovoljni su pacijenti kao i doktori koji će sada imati opremu s kojom će moći raditi. Ovdje u ginekološkoj ordinaciji dobili su vrhunski ultrazvuk i jako mi je drago zbog pacijentica s ovog područja da se mogu liječiti u svom gradu“, naglasila je ravnateljica Doma zdravlja BBŽ Ljubica Čaić.

„Kada govorimo o primarnoj zdravstvenoj zaštiti ključan element je da imamo isti standard koji omogućuje, s jedne strane, uvjete u pogledu ordinacija, smještajnom, ali i ono možda još i važnije, mogućnost da se obavlja što više pretraga tamo gdje je za pacijente najbolje. Mi smo tako u europskom projektu „Za zdravlje BBŽ“ koji je vrijedan 11 milijuna kuna, dodali još 2 milijuna kuna iz županijskog proračuna te smo odlučili riješiti pitanje kvalitete standarda upravo u našim ispostavama. Veseli me što su naši liječnici zadovoljni takvim pristupom te što i pacijenti to prepoznaju“, zaključio je župan Damir Bajs.

11 MILIJUNA KUNA ULOŽENO U TEMELJITU OBNOVU BIJELE LABUDICE U GRUBIŠNOM POLJU

Na još dvije škole na području Bjelovarsko-bilogorske županije radovi na energetskoj obnovi primiču se kraju. Riječ je o grubišnopoljskoj Osnovnoj školi Ivana Nepomuka Jemeršića, Srednjoj školi Bartola Kašića s pripadajućom školsko-sportskom dvoranom projektu vrijednom 11 milijuna kuna, od kojih je 7 milijuna kuna uloženo europskog novca, a 4 milijuna kuna osigurala je Bjelovarsko-bilogorska županija.

Najveća je to trenutno investicija na području grada Grubišnog Polja, ali i druga po vrijednosti radova u trenutnim projektima obnove školskih zgrada u našoj županiji. Naime, Bjelovarsko-bilogorska županija osigurala je sredstva za obnovu 44 školske zgrade na svom području. Neke od njih u potpunosti su obnovljene, na pojedinim školskim zgradama obnova je u tijeku, a dio škola radovi tek očekuju. Ukupna vrijednost 44 projekta iznosi 140 milijuna kuna.

Time je Bjelovarsko-bilogorska županija na najbolji mogući način iskoristila sredstva Europske unije vezana uz energetsku obnovu škola, jer po osiguranim sredstvima druga je Županija u Hrvatskoj. Samim time ostvarit će se zacrtani cilj župana Bajsa, a to su kompletno obnovljene i opremljene sve škole kojima je osnivač Bjelovarsko-bilogorska županija. Naime, ulaganje u školstvo visoko je na ljestvici prioriteta, odnosno omogućavanje našim učenicima, ali i svima zaposlenima u školstvu i obrazovanju standard primjeren vremenu u kojemu živimo.

Grubišnopoljska Bijela labudica sagrađena je 1956. godine i u posljednjih 60 godina na njoj nisu izvođeni značajniji radovi, a sada je ona doslovno obnovljena od temelja do krova. Radovi su, između ostalog, podrazumijevali kompletnu obnovu krovišta, izmjenu stolarije, postavljanje nove termo ovojnice/fasade, izolaciju stropa podruma, izolaciju podova, izgradnju podizne platforme za osobe s invaliditetom, novi sanitarni čvor za invalide, ugradnju sustava prozračivanja u školsko-sportskoj dvorani i niz drugih radova.

Završetkom radova u potpunosti će biti obnovljene grubišnopoljske škole čime će se doći do ušteda većih od 50% , a učenici i nastavnici zbog kojih se cijeli projekt i radi imat će bolji standard i uvjete školovanja i rada u tim obrazovnim ustanovama u gradu Grubišnom Polju. Trenutno grubišnopoljsku Osnovnu i Srednju školu pohađa 600 učenika, a zaposleno je 120 djelatnika.

„Radovi su pri kraju i sve će biti na vrijeme završeno. Što se tiče samih radova, obnovljena je kompletna škola, fasada, stolarija, krovište, dobili smo dizalo za invalide, što nam posebno znači budući da imamo dvoje djece u kolicima i 12 pomoćnika u nastavi, a ostalih nekoliko djece ima teškoće u kretanju. Ne znam kojim riječima bih opisala zahvalu županu koji je uložio u našu školu, a Županija je financirala i vantroškovničke radove poput krečenja cijele škole“, naglasila je ravnateljica OŠ „Ivana Nepomuka Jemeršića“ Snježana Šeliš.

„Zahvaljujući gospodinu županu i našoj Županiji kao našem osnivaču, u školi su radovi pri kraju. Nova je stolarija, promijenjen je dio krovišta, fasada, proširili smo i dio knjižnice,a zahvaljujući Županiji uspjeli smo urediti dio koji vodi prema knjižnici, koji je do sada bio neiskorišten tako da to za naše učenike i nastavnike puno znači“, istaknula je v.d. ravnateljice SŠ „Bartola Kašića“ Kristina Vrbicki.

„Radovi su pred završetkom. Do 15. Srpnja će biti sve gotovo kao što je i planirano. Radovi idu prema dinamičkom planu. Iako nam vremenske prilike osobito u petom mjesecu nisu išle na ruku, uspjeli smo sve odraditi“, pojasnio je Alen Čatak, u ime tvrtke POMGRAD, izvođača radova.

Kako se škole energetski obnavljaju samim time smanjuju se troškovi njihova održavanja, a   ušteđena sredstva uz još dodatna sredstva Bjelovarsko-bilogorske županije uložit će se u opremanje škola koje nakon energetske obnove očekuje opremanje novim namještajem i drugom potrebnom opremom.

„Ovo je jedna od najvećih investicija i to ne samo u županiji nego u Republici Hrvatskoj, a koja se odvija vezano uz unaprjeđenje školstva. Ugovorom smo obuhvatili obnovu od temelja do krova. To znači da bi ova građevina, kada se završi, trebala imati potpuno novi standard. Županija je iskoristila šansu da unaprijedi ukupnost škola, da obuhvatimo i radove koji nisu bili predviđeni te da škola zasja novim sjajem. U kratko vrijeme vidi se preobrazba. Očekujemo da do 15. srpnja radovi budu završeni“, rekao je prilikom obilaska škola župan Damir Bajs.
 

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
Radni posjet Grubišnom Polju
Radni posjet Grubišnom Polju
Radni posjet Grubišnom Polju
Radni posjet Grubišnom Polju
Radni posjet Grubišnom Polju
Radni posjet Grubišnom Polju
Radni posjet Grubišnom Polju
Radni posjet Grubišnom Polju
Radni posjet Grubišnom Polju
Radni posjet Grubišnom Polju
Radni posjet Grubišnom Polju
Radni posjet Grubišnom Polju
Radni posjet Grubišnom Polju
Radni posjet Grubišnom Polju
Radni posjet Grubišnom Polju
Radni posjet Grubišnom Polju
Radni posjet Grubišnom Polju
Radni posjet Grubišnom Polju
Radni posjet Grubišnom Polju
Radni posjet Grubišnom Polju
Radni posjet Grubišnom Polju
Radni posjet Grubišnom Polju
Radni posjet Grubišnom Polju
Radni posjet Grubišnom Polju
Radni posjet Grubišnom Polju
Radni posjet Grubišnom Polju
Radni posjet Grubišnom Polju
Radni posjet Grubišnom Polju
Radni posjet Grubišnom Polju
Radni posjet Grubišnom Polju
Radni posjet Grubišnom Polju
Radni posjet Grubišnom Polju
Radni posjet Grubišnom Polju
Radni posjet Grubišnom Polju
Radni posjet Grubišnom Polju
Radni posjet Grubišnom Polju
Radni posjet Grubišnom Polju
Radni posjet Grubišnom Polju
Radni posjet Grubišnom Polju
Radni posjet Grubišnom Polju
Radni posjet Grubišnom Polju
Radni posjet Grubišnom Polju
Radni posjet Grubišnom Polju
Radni posjet Grubišnom Polju
Radni posjet Grubišnom Polju
Radni posjet Grubišnom Polju
Radni posjet Grubišnom Polju
Radni posjet Grubišnom Polju
Radni posjet Grubišnom Polju
Radni posjet Grubišnom Polju
Radni posjet Grubišnom Polju
Radni posjet Grubišnom Polju
Radni posjet Grubišnom Polju
Radni posjet Grubišnom Polju
Radni posjet Grubišnom Polju
Radni posjet Grubišnom Polju
Radni posjet Grubišnom Polju
Radni posjet Grubišnom Polju
Radni posjet Grubišnom Polju
Radni posjet Grubišnom Polju
Radni posjet Grubišnom Polju
Radni posjet Grubišnom Polju
Radni posjet Grubišnom Polju
Radni posjet Grubišnom Polju
Radni posjet Grubišnom Polju
Radni posjet Grubišnom Polju
Radni posjet Grubišnom Polju
Radni posjet Grubišnom Polju
Radni posjet Grubišnom Polju
Radni posjet Grubišnom Polju
Radni posjet Grubišnom Polju
Radni posjet Grubišnom Polju
Radni posjet Grubišnom Polju
Radni posjet Grubišnom Polju
Radni posjet Grubišnom Polju
Radni posjet Grubišnom Polju
Radni posjet Grubišnom Polju
Radni posjet Grubišnom Polju
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a