• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2019.
Siječanj
10

USKORO NATJEČAJ ZA IZVOĐAČA RADOVA ZA OBNOVU ZGRADE BOLNICE U KOJOJ SE NALAZE GINEKOLOGIJA, DISPANZER ZA ŽENE, AMBULANTE TE STOMATOLOGIJA

Zamjenica bjelovarsko-bilogorskog župana Bojana Hribljan, ravnatelj Opće bolnice Bjelovar dr. med. Ali Allouch i ravnateljica Doma zdravlja Ljubica Čaić održali su konferenciju za medije na temu raspisivanja natječaja za trenutno najveću investiciju na području grada Bjelovara energetsku obnovu zgrade Opće bolnice Bjelovar i Stomatologije koja kreće u realizaciju.
Konferencija za medije u Općoj bolnici Bjelovar

Riječ je o projektu vrijednom 8,2 milijuna kuna za koji je zatvorena financijska konstrukcija i osigurana sredstva, a uskoro će se raspisati i natječaj za izvođača radova, jer završene su sve pripreme projekta vezane uz raspisivanje javne nabave.

Naime, financiranje energetske obnove bolnice i Stomatologije osigurano je na način da je potpisan ugovor o sufinanciranju projekta s Fondom za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost u iznosu od 5 milijuna kuna temeljem europskih sredstava, 2,6 milijuna kuna osigurano je iz Fonda za sufinanciranje provedbe EU projekata na regionalnoj i lokalnoj razini, a preostalih 700 tisuća kuna osigurava Opća bolnica Bjelovar i osnivač Bjelovarsko-bilogorska županija.

Najvrjedniji je to projekt na području grada Bjelovara koji kreće u realizaciju, a podrazumijeva kompletnu energetsku obnovu zgrade bolnice u kojoj se nalaze Ginekologija, ambulante Opće medicine, Dispanzer za žene i popratni odjeli te kompletna zgrada Stomatologije.

Druga je to po vrijednosti investicija u Opću bolnicu Bjelovar, nakon gradnje nove zgrade bolnice, a koja će doprinijeti podizanju standarda u zdravstvu kako za zaposlenike bolnice, tako i za pacijente.

Obnova navedenih zgrada podrazumijeva kompletnu energetsku obnovu koja između ostalog donosi izmjenu stolarije, postavljanje nove termo ovojnice/fasade i izmjenu krovišta. Tako se slobodno može reći kako su pred Općom bolnicom Bjelovar velike građevinske investicije koje ne samo da će promijeniti vizure bolnice, već osigurati novi standard i uvjete liječenja prilagođene vremenu u kojemu živimo.

Inače, investicije Bjelovarsko-bilogorske županije na području grada Bjelovara iznose preko 250 milijuna kuna, a uz ulaganja u bjelovarsku bolnicu tu je i obnova Doma za starije osobe, Centar kompetentnosti pri Medicinskoj školi Bjelovar, gradnja Glazbene škole i drugi.

O važnosti projekta na konferenciji za medije govorio je ravnatelj Opće bolnice Bjelovar dr.Ali Allouch: „Obnovom će se postići bolji i ugodniji uvjeti rada za zaposlenike i kvalitetnije zdravstvene usluge za pacijente. Sretan sam da mogu najaviti objavu tendera za građevinsko obrtničke radove u veljači jer projekt nije upitan i sredstva su osigurana. Za to moram zahvaliti našem županu Damiru Bajsu i njegovim suradnicima na trudu i podršci u prijavi i realizaciji naših projekata, a pogotovo ovog projekta“, istaknuo je dr.Ali Allouch.

„Mi zadnje dvije godine, u suradnji s našom Županijom, intenzivno radimo na obnovi objekata primarne zdravstvene zaštite. Ona je sada pri završetku baš kao i nabava opreme. Radi se o četiri vanjska doma zdravlja. Sve vanjske ambulante su obnovljene. Sada je došao na red i Bjelovar gdje koristimo prostor zajedno s Općom bolnicom Bjelovar tako da će se obnoviti objekt Stomatologije, što je za Dom zdravlja baš kao i za bolnicu veoma važno iz razloga što ćemo smanjiti potrošnju električne i toplinske energije. Bit će ugodnije i liječnicima i pacijentima, smanjit će se emisija štetnih plinova u zrak. Najvažnije je da će se pacijenti liječiti u puno ugodnijim, vizualno ljepšim i funkcionalno boljim prostorima“, naglasila je ravnateljica Doma zdravlja BBŽ Ljubica Čaić.

„Kroz nekih, možda i mjesec dana, možemo početi s najvećom investicijom u gradu Bjelovaru. Ne moramo govoriti koliko je to značajno, računamo na veliku energetsku uštedu, ali i na ugodan boravak naših liječnika, osoblja i pacijenata u samoj bolnici. Važno je naglasiti da je Županija kao osnivač bolnice nositelj i počinje najveću investiciju u gradu Bjelovaru. Mi kao osnivači brinemo o još nekim ustanovama i pripremamo još značajnih projekata, u gradu Bjelovaru to je vrijednost preko 250 milijuna kuna. Tu je obnova Doma za starije osobe, Centar kompetentnosti pri Medicinskoj školi i izgradnja Glazbene škole“, rekla je na konferenciji za medije zamjenica župana Bojana Hribljan.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
Konferencija za medije u Općoj bolnici Bjelovar
Konferencija za medije u Općoj bolnici Bjelovar
Konferencija za medije u Općoj bolnici Bjelovar
Konferencija za medije u Općoj bolnici Bjelovar
Konferencija za medije u Općoj bolnici Bjelovar
Konferencija za medije u Općoj bolnici Bjelovar
Konferencija za medije u Općoj bolnici Bjelovar
Konferencija za medije u Općoj bolnici Bjelovar
Konferencija za medije u Općoj bolnici Bjelovar
Konferencija za medije u Općoj bolnici Bjelovar
Konferencija za medije u Općoj bolnici Bjelovar
Konferencija za medije u Općoj bolnici Bjelovar
Konferencija za medije u Općoj bolnici Bjelovar
Konferencija za medije u Općoj bolnici Bjelovar
Konferencija za medije u Općoj bolnici Bjelovar
Konferencija za medije u Općoj bolnici Bjelovar
Konferencija za medije u Općoj bolnici Bjelovar
Konferencija za medije u Općoj bolnici Bjelovar
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a