• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2019.
Listopad
28

ZA POLJOPRIVREDNIKE OPĆINE ŠANDROVAC USKORO NATJEČAJ ZA ZAKUP DRŽAVNOG POLJOPRIVREDNOG ZEMLJIŠTA

Bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs uručio je načelniku Općine Šandrovac Josipu Dekaliću Program raspolaganja poljoprivrednim zemljištem u vlasništvu Republike Hrvatske za područje Općine Šandrovac koji je izradio županijski Upravni odjel za poljoprivredu, zaštitu okoliša i ruralni razvoj.
Predaja Programa raspolaganja poljoprivrednim zemljištem u vlasništvu RH Općini Šandrovac

Predajom Programa raspolaganja poljoprivrednim zemljištem u vlasništvu Republike Hrvatske za Općinu Šandrovac, za koji je stigla suglasnost nadležnog Ministarstva, na Općini Šandrovac je sada da provodi Program i krene u raspisivanje natječaja vezanih uz državno poljoprivredno zemljište na svom području.

Riječ je o 150 hektara državne poljoprivredne zemlje, odnosno 572 čestice. Program predviđa zakup na 25 godina za 111 hektara te prodaju 36 hektara državnog poljoprivrednog zemljišta na području općine Šandrovac te 1 hektar povrata temeljem očitovanja Ureda državne uprave.

Time će poljoprivrednici ostvariti svoje pravo temeljem zakona i doći do mogućnosti raspolaganja zemljištem, a samim time i krenuti u obradu tla i zemljište staviti u funkciju naše poljoprivrede.

„Zahvalni smo našem županu i Bjelovarsko-bilogorskoj županiji što su izradili za nas ovaj Program raspolaganja poljoprivrednim zemljištem u vlasništvu Republike Hrvatske jer riječ je o parcelama koje bi naši poljoprivrednici vrlo rado imali u posjedu dugoročno. Ono što je pred nama je raspis natječaja za zakup državnog poljoprivrednog zemljišta“, rekao je načelnik Općine Šandrovac Josip Dekalić.

Inače, Bjelovarsko-bilogorska županija, točnije županijski Upravni odjel za poljoprivredu, zaštitu okoliša i ruralni razvoj preuzeo je ishođenje Programa vezanih za raspolaganje državnim poljoprivrednim zemljištem za naših 10 jedinica lokalne samouprave.

„Moram reći da je rok bio kratak, ali preuzimanjem izrade programa dali smo si  truda da napravimo programe koji imaju ono najvažnije, a to je suglasnost Ministarstva poljoprivrede koja im omogućuje raspis natječaja.  S obzirom da smo mi poljoprivredna županija, rekao bih da smo napravili dobar potez i predali smo programe na upravljanje našim Općinama. Moram naglasiti da u Hrvatskoj ima oko 30 tisuća hektara poljoprivrednog zemljišta u vlasništvu Republike Hrvatske. Dobar dio toga obuhvaćen je našim programima, a mi smo to napravili bez naplate, uz naše troškove, a uz njihovo korištenje“, istaknuo je župan Damir Bajs.

Do sada je Upravni odjel za poljoprivredu izradio 8 Programa raspolaganja poljoprivrednim zemljištem, za 7 je stigla suglasnost nadležnog Ministarstva (Općine Kapela, Velika Pisanica, Šandrovac, Velika Trnovitica, Štefanje, Severin i Ivanska), za Općinu Đulovac čeka se suglasnost, a 2 Programa su pred završetkom izrade (Rovišće i Zrinski Topolovac).

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
Predaja Programa raspolaganja poljoprivrednim zemljištem u vlasništvu RH Općini Šandrovac
Predaja Programa raspolaganja poljoprivrednim zemljištem u vlasništvu RH Općini Šandrovac
Predaja Programa raspolaganja poljoprivrednim zemljištem u vlasništvu RH Općini Šandrovac
Predaja Programa raspolaganja poljoprivrednim zemljištem u vlasništvu RH Općini Šandrovac
Predaja Programa raspolaganja poljoprivrednim zemljištem u vlasništvu RH Općini Šandrovac
Predaja Programa raspolaganja poljoprivrednim zemljištem u vlasništvu RH Općini Šandrovac
Predaja Programa raspolaganja poljoprivrednim zemljištem u vlasništvu RH Općini Šandrovac
Predaja Programa raspolaganja poljoprivrednim zemljištem u vlasništvu RH Općini Šandrovac
Predaja Programa raspolaganja poljoprivrednim zemljištem u vlasništvu RH Općini Šandrovac
Predaja Programa raspolaganja poljoprivrednim zemljištem u vlasništvu RH Općini Šandrovac
Predaja Programa raspolaganja poljoprivrednim zemljištem u vlasništvu RH Općini Šandrovac
Predaja Programa raspolaganja poljoprivrednim zemljištem u vlasništvu RH Općini Šandrovac
Predaja Programa raspolaganja poljoprivrednim zemljištem u vlasništvu RH Općini Šandrovac
Predaja Programa raspolaganja poljoprivrednim zemljištem u vlasništvu RH Općini Šandrovac
Predaja Programa raspolaganja poljoprivrednim zemljištem u vlasništvu RH Općini Šandrovac
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a