• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2019.
Lipanj
10

ŽUPAN BAJS NAGRADIO NAJBOLJE UČENIKE BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE

Bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs donio je Odluku o nagrađivanju učenika osnovnih i srednjih škola Bjelovarsko-bilogorske županije za postignute rezultate na državnim natjecanjima za školsku godinu 2018./2019. Sukladno tomu župan Bajs primio je učenike i njihove mentore koji su postigli zapažene rezultate na državnim natjecanjima tijekom tekuće školske godine, točnije prvo, drugo i treće mjesto.
Prijem za najbolje učenike BBŽ

Inače, Odluka je donesena shodno pravilima natjecanja Agencije za odgoj i obrazovanje. Spomenimo i to kako se školska sportska natjecanja odvijaju po pravilima Hrvatskog školskog športskog saveza,a učenicima koji ostvare najbolje sportske rezultate priznanja se dodjeljuju u okviru proglašenja najboljih sportaša Bjelovarsko-bilogorske županije.

Župan Bajs uručio je učenicima i njihovim mentorima priznanja, a za  uspjeh učenika osigurane su i novčane nagrade od strane Bjelovarsko-bilogorske županije u iznosu od dvije tisuću kuna za osvojeno prvo mjesto na državnim natjecanjima, tisuću i pol kuna za osvojeno drugo mjesto te tisuću kuna za osvojeno treće mjesto na državnim natjecanjima. Tako je svoja priznanja i novčane nagrade primilo 17 učenika osnovnih i srednjih škola te 2 pjevačka zbora.

Među nagrađenim učenicima bila je i Marta Bijelić, iz Glazbene škole Bruno Bjelinski Daruvar:“ Prije svega zahvaljujem županu Damiru Bajsu na prijemu. Osvojila sam drugu nagradu na državnom natjecanju u solo  pjevanju. Iznimno mi je drago i velika čast što se rad i trud nas učenika cijeni i prepoznaje jer nikome nije lako i još jednom zahvaljujem na tome i čestitam učenicima“.

Sjajan rezultat ostvario je i Filip Weisser, učenik Gimnazije Daruvar, koji je osvojio prvo mjesto na državnom natjecanju iz logike: „ S pripremama sam počeo još u trećem razredu, ali intenzivnije pola mjeseca prije natjecanja. Bilo je prilično zahtjevno. Što se konkurencije tiče, bilo je 18 natjecatelja iz cijele Hrvatske. Zabavni su mi logički zadaci i sviđa mi se taj predmet“.

Drugi na državnom natjecanju iz hrvatskog jezika bio je Dejan Tomić, učenik 8. Razreda OŠ Veliko Trojstvo:“ Na natjecanju je bilo prilično teško, možda čak i teže nego prijašnjih godina, ali mislim da sam se dobro snašao u svemu tome. Ovo mi je do sada najveći uspjeh na natjecanjima.

Sve čestitke idu i mentorima koji su pripremali učenike za natjecanja: „Zahvalio bih se gospodinu županu i njegovim suradnicima što su odvojili vremena da bi ovdje primili nagrađene učenike i njihove mentore. Nadam se da će sljedeće godine biti još više nagrađenih učenika koji su osvojili prva mjesta. Drago mi je kako zbog učenika tako i zbog mentora, nas koji smo uložili puno truda,a mogu reći za sebe da na natjecanjima imam čak i veću tremu od učenika. Čestitam svima na postignutim rezultatima“, istaknuo je Igor Lujanac iz Tehničke škole Daruvar.

Bjelovarsko-bilogorska županija izuzetno je ponosna na svoje mlade uspješne sugrađane, a današnja priznanja trebala bi im biti dodatni poticaj za daljnji rad. Posjetimo, bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs nedavno je naše najuspješnije učenike sve sudionike državnih natjecanja vodio na prijem kod Predsjednice Republike Hrvatske što je učenicima bio doživljaj koji im je zasigurno ostao u lijepom sjećanju.

Bjelovarsko-bilogorska županija i njen čelni čovjek župan Damir Bajs upravo je obrazovanje i školstvo stavio u vrh prioriteta u našoj županiji. Kao što znamo u tijeku je velika energetska obnova školskih zgrada, projekta u koji će se ulaže, ali će se u narednom periodu ukupno uložiti 140 milijuna kuna, a energetsku obnovu prati i opremanje škola.

Bjelovarsko-bilogorska županija je kao druga županija u Hrvatskoj pokrenula projekt Centara izvrsnosti, pa tako naši nadareni učenici mogu dodatno usavršavati svoje znanje u Centrima izvrsnosti iz matematike, engleskog jezika, kemije i informatike. Tu je i niz drugih projekata, a sve s ciljem omogućavanja standarda u školstvu koju naša djeca i zaslužuju.

Župan Bajs danas je imao priliku osobno čestitati našim najuspješnijim osnovnoškolcima i srednjoškolcima te njihovim mentorima i poželjeti im daljnje uspjehe u radu: „Naša Županija posebnu pozornost posvećuje školstvu. Ovoga trenutka ugovoreno je preko 140 milijuna kuna investicija u školstvo, u obnovu naše 44 škole. Međutim, uz obnovu škola i investicije u ono materijalno, važno je investirati i u naše učenike i njihove mentore. Pred nama je i gradnja Centra kompetentnosti, Županija to vodi pri našoj Medicinskoj školi.  Još jednom čestitam vam,a naše htijenje da imamo izvrsnost i ulaganje u znanje počiva upravo na najboljim učenicima. Nije lako biti najbolji ili među tri najbolja u državi i vjerujem da iza toga stoji puno rada, znanja i htijenja“, naglasio je župan Bajs.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
Prijem za najbolje učenike BBŽ
Prijem za najbolje učenike BBŽ
Prijem za najbolje učenike BBŽ
Prijem za najbolje učenike BBŽ
Prijem za najbolje učenike BBŽ
Prijem za najbolje učenike BBŽ
Prijem za najbolje učenike BBŽ
Prijem za najbolje učenike BBŽ
Prijem za najbolje učenike BBŽ
Prijem za najbolje učenike BBŽ
Prijem za najbolje učenike BBŽ
Prijem za najbolje učenike BBŽ
Prijem za najbolje učenike BBŽ
Prijem za najbolje učenike BBŽ
Prijem za najbolje učenike BBŽ
Prijem za najbolje učenike BBŽ
Prijem za najbolje učenike BBŽ
Prijem za najbolje učenike BBŽ
Prijem za najbolje učenike BBŽ
Prijem za najbolje učenike BBŽ
Prijem za najbolje učenike BBŽ
Prijem za najbolje učenike BBŽ
Prijem za najbolje učenike BBŽ
Prijem za najbolje učenike BBŽ
Prijem za najbolje učenike BBŽ
Prijem za najbolje učenike BBŽ
Prijem za najbolje učenike BBŽ
Prijem za najbolje učenike BBŽ
Prijem za najbolje učenike BBŽ
Prijem za najbolje učenike BBŽ
Prijem za najbolje učenike BBŽ
Prijem za najbolje učenike BBŽ
Prijem za najbolje učenike BBŽ
Prijem za najbolje učenike BBŽ
Prijem za najbolje učenike BBŽ
Prijem za najbolje učenike BBŽ
Prijem za najbolje učenike BBŽ
Prijem za najbolje učenike BBŽ
Prijem za najbolje učenike BBŽ
Prijem za najbolje učenike BBŽ
Prijem za najbolje učenike BBŽ
Prijem za najbolje učenike BBŽ
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a