Uvodna riječ
USTROJSTVO
PRORAČUN BBŽ
VODIČ ZA GRAĐANE
PET GODINA BBŽ U EU
Preuzmite .pdf
VI. IZMJENE I DOPUNE PROSTORNOG PLANA BBŽ
PRUZMITE ZAHTJEV ZA
OSTVARIVANJE PRAVA NA NAKNADU ZA NOVOROĐENČAD
FOTO GALERIJA
FOTO GALERIJA BBŽ
KOMUNICIRAJTE
S VAŠIM ŽUPANOM
Komunicirajte sa županom
ANKETA
KORISNIKA USLUGA BBŽ
english
deutch

BBŽ Županijske vijesti

2019.
Srpanj
15

11 MILIJUNA KUNA ULOŽENO U TEMELJITU OBNOVU GRUBIŠNOPOLJSKE OSNOVNE I SREDNJE ŠKOLE I ŠKOLSKO-SPORTSKE DVORANE

U Grubišnom Polju održana je završna konferencija europskog projekta obnove grubišnopoljske Osnovne škole Ivana Nepomuka Jemeršića, Srednje škole Bartola Kašića s pripadajućom školsko-sportskom dvoranom projekta vrijednog 11 milijuna kuna, od kojih je 7 milijuna kuna uloženo europskog novca, a 4 milijuna kuna osigurala je Bjelovarsko-bilogorska županija.
ZAVRŠENA ENERGETSKA OBNOVA ŠKOLA I DVORANE U GRUBIŠNOM POLJU

Najveća je to trenutno investicija na području grada Grubišnog Polja, ali i druga po vrijednosti radova u trenutnim projektima obnove školskih zgrada u našoj županiji. Naime, Bjelovarsko-bilogorska županija osigurala je sredstva za obnovu 44 školske zgrade na svom području. Neke od njih u potpunosti su obnovljene, na pojedinim školskim zgradama obnova je u tijeku, a dio škola radovi tek očekuju. Ukupna vrijednost 44 projekta iznosi 140 milijuna kuna.

Time je Bjelovarsko-bilogorska županija na najbolji mogući način iskoristila sredstva Europske unije vezana uz energetsku obnovu škola, jer po osiguranim sredstvima druga je Županija u Hrvatskoj. Samim time ostvarit će se zacrtani cilj župana Bajsa, a to su kompletno obnovljene i opremljene sve škole kojima je osnivač Bjelovarsko-bilogorska županija. Naime, ulaganje u školstvo visoko je na ljestvici prioriteta, odnosno omogućavanje našim učenicima, ali i svima zaposlenima u školstvu i obrazovanju standard primjeren vremenu u kojemu živimo.

Grubišnopoljska Bijela labudica sagrađena je 1956. godine i u posljednjih 60 godina na njoj nisu izvođeni značajniji radovi, a sada je ona doslovno obnovljena od temelja do krova. Radovi su, između ostalog, podrazumijevali kompletnu obnovu krovišta, izmjenu stolarije, postavljanje nove termo ovojnice/fasade, izolaciju stropa podruma, izolaciju podova, izgradnju podizne platforme za osobe s invaliditetom, novi sanitarni čvor za invalide, ugradnju sustava prozračivanja u školsko-sportskoj dvorani i niz drugih radova.

„Sada mogu reći, ono što sam uvijek govorila, da će se naša škola pretvoriti iz ružnog pačeta u bijelu labudicu. Od kada je sagrađena pa sve do danas naša škola nije doživjela ovakav procvat, obnovu, od poda do stropa u vrijednosti preko 11 milijuna kuna. Iako iza ovog prekrasnog izgleda stoji ogroman trud i angažman cijelog tima ljudi, iako je često bilo teško, uspjeli smo. Hvala svima koji su sudjelovali u ovom projektu, a najveća zahvala našem županu koji nam je dozvolio da krenemo u cijelu ovu priču i koji nam je omogućio da na sljedeći projekt prijavimo i naše dvije područne škole, u Velikim Zdencima i Ivanovom Selu. Radili smo u dvije smjene, često smo nastavu održavali i na hodniku i bez ijedne riječi prigovora učitelja, učenika, roditelja. Često smo radili u improviziranim uvjetima, ali rezultati naših učenika nisu izostali. Još jednom od srca svima hvala“, rekla je na završnoj konferenciji ravnateljica OŠ „Ivana Nepomuka Jemeršića“ Grubišno Polje Snježana Šeliš.

Završetkom radova u potpunosti su obnovljene grubišnopoljske škole čime će se doći do ušteda većih od 50% , a učenici i nastavnici zbog kojih se cijeli projekt i radi imat će bolji standard i uvjete školovanja i rada u tim obrazovnim ustanovama u gradu Grubišnom Polju. Trenutno grubišnopoljsku Osnovnu i Srednju školu pohađa 600 učenika, a zaposleno je 120 djelatnika.

„Bila je ovo za nas teška i zahtjevna nastavna godina. Izazov je bio održavati nastavu za sedam različitih obrazovnih programa, za 182 učenika te na kraju održati i državnu maturu u do sada nezamislivim uvjetima rada. No, isplatilo se. Ni učenicima ni nastavnicima nije bilo teško prilagoditi se. Srednja je škola ovime doživjela najveću preobrazbu ikada. Nova fasada, stolarija, učionice s novim parketom, oličene, sada samo čekaju svoje učenike i nastavnike koji će u njih udahnuti život. Pohvale i divljenje danas stižu sa svih strana. Posebno se ovim putem želim zahvaliti našem osnivaču, Bjelovarsko-bilogorskoj županiji, na potpori i ostvarenju jedne naše izuzetne ideje, a to je nova proširena knjižnica te uređenje hodnika koji vodi u sada taj novi, neprepoznatljiv prostor u odnosu na ranije. Hvala svima koji su nas pratili,a posebno našem županu koji je redovito obilazio i nadzirao radove“, istaknula je na završnoj konferenciji v.d. ravnateljice Srednje škole „Bartola Kašića“ Grubišno Polje Kristina Vrbicki.

„Veliko hvala svima koji su na bilo koji način sudjelovali u ovom velikom projektu. Bit će mi ugodno raditi u ovoj školi, a i djeci pohađati nastavu. Hvala svima od srca“, naglasio je Robert Šmit, predsjednik Školskog odbora OŠ Ivana Nepomuka Jemeršića.

„Zahvaljujem svim akterima ovoga projekta. Na kraju, imamo lijepu zgradu, a možda se susretnemo i vidimo i na nekim budućim projektima“, izjavio je u ime izvođača radova, predstavnik zajednice ponuditelja H-Grad i POMGRAD Berislav Trogrlić.

Kako se škole energetski obnavljaju samim time smanjuju se troškovi njihova održavanja, a ušteđena sredstva uz još dodatna sredstva Bjelovarsko-bilogorske županije uložit će se u opremanje škola koje nakon energetske obnove očekuje opremanje novim namještajem i drugom potrebnom opremom.

„Mislim da je najljepša poruka da ovdje stvaramo uvjete da mladi ostaju. Kao gradonačelnik ponosan sam na ovako veliku investiciju. Želim se zahvaliti Županiji i županu i svima ostalima koji su sudjelovali na projektu. Sam izgled ove investicije najviše govori“, naglasio je gradonačelnik Grubišnog Polja Zlatko Mađeruh.

„Rekao sam da kao župan želim da gotovo ukupnost našeg školstva bude u cijelosti obnovljena. I mislim da smo samo na korak do tog puta. Što se tiče ove škole, projekt je to koji vodi Bjelovarsko-bilogorska županija. Ukupno će biti uloženo 12 milijuna kuna, od toga 11 milijuna u energetskoj obnovi. Sedam milijuna je europskih sredstava, četiri milijuna su sredstva Bjelovarsko-bilogorske županije, a milijun kuna ćemo osigurati za dopunske radove kako bi škola dobila sve ono što nije predviđeno kroz energetsku obnovu. To je jedan od najskupljih projekata školstva u Republici Hrvatskoj. Energetskom obnovom ove škole su dobile novi standard. Zaslužili su to učenici, njih 600 koji pohađaju obje škole. Zaslužili su to i djelatnici koji ovdje rade, učitelji, nastavnici i svi koji su zaposleni ovdje. U konačnici, zaslužili su to stanovnici Grubišnog Polja i svih onih mjesta iz kojih roditelji šalju djecu ovdje u školu. Posebno me veseli ugradnja lifta i onog standarda koji je potreban za osobe s invaliditetom“, istaknuo je na završnoj konferenciji župan Damir Bajs ujedno zahvalivši svima koji su sudjelovali  na ovom projektu.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
ZAVRŠENA ENERGETSKA OBNOVA ŠKOLA I DVORANE U GRUBIŠNOM POLJU
ZAVRŠENA ENERGETSKA OBNOVA ŠKOLA I DVORANE U GRUBIŠNOM POLJU
ZAVRŠENA ENERGETSKA OBNOVA ŠKOLA I DVORANE U GRUBIŠNOM POLJU
ZAVRŠENA ENERGETSKA OBNOVA ŠKOLA I DVORANE U GRUBIŠNOM POLJU
ZAVRŠENA ENERGETSKA OBNOVA ŠKOLA I DVORANE U GRUBIŠNOM POLJU
ZAVRŠENA ENERGETSKA OBNOVA ŠKOLA I DVORANE U GRUBIŠNOM POLJU
ZAVRŠENA ENERGETSKA OBNOVA ŠKOLA I DVORANE U GRUBIŠNOM POLJU
ZAVRŠENA ENERGETSKA OBNOVA ŠKOLA I DVORANE U GRUBIŠNOM POLJU
ZAVRŠENA ENERGETSKA OBNOVA ŠKOLA I DVORANE U GRUBIŠNOM POLJU
ZAVRŠENA ENERGETSKA OBNOVA ŠKOLA I DVORANE U GRUBIŠNOM POLJU
ZAVRŠENA ENERGETSKA OBNOVA ŠKOLA I DVORANE U GRUBIŠNOM POLJU
ZAVRŠENA ENERGETSKA OBNOVA ŠKOLA I DVORANE U GRUBIŠNOM POLJU
ZAVRŠENA ENERGETSKA OBNOVA ŠKOLA I DVORANE U GRUBIŠNOM POLJU
ZAVRŠENA ENERGETSKA OBNOVA ŠKOLA I DVORANE U GRUBIŠNOM POLJU
ZAVRŠENA ENERGETSKA OBNOVA ŠKOLA I DVORANE U GRUBIŠNOM POLJU
ZAVRŠENA ENERGETSKA OBNOVA ŠKOLA I DVORANE U GRUBIŠNOM POLJU
ZAVRŠENA ENERGETSKA OBNOVA ŠKOLA I DVORANE U GRUBIŠNOM POLJU
ZAVRŠENA ENERGETSKA OBNOVA ŠKOLA I DVORANE U GRUBIŠNOM POLJU
ZAVRŠENA ENERGETSKA OBNOVA ŠKOLA I DVORANE U GRUBIŠNOM POLJU
ZAVRŠENA ENERGETSKA OBNOVA ŠKOLA I DVORANE U GRUBIŠNOM POLJU
ZAVRŠENA ENERGETSKA OBNOVA ŠKOLA I DVORANE U GRUBIŠNOM POLJU
ZAVRŠENA ENERGETSKA OBNOVA ŠKOLA I DVORANE U GRUBIŠNOM POLJU
ZAVRŠENA ENERGETSKA OBNOVA ŠKOLA I DVORANE U GRUBIŠNOM POLJU
ZAVRŠENA ENERGETSKA OBNOVA ŠKOLA I DVORANE U GRUBIŠNOM POLJU
ZAVRŠENA ENERGETSKA OBNOVA ŠKOLA I DVORANE U GRUBIŠNOM POLJU
ZAVRŠENA ENERGETSKA OBNOVA ŠKOLA I DVORANE U GRUBIŠNOM POLJU
ZAVRŠENA ENERGETSKA OBNOVA ŠKOLA I DVORANE U GRUBIŠNOM POLJU
ZAVRŠENA ENERGETSKA OBNOVA ŠKOLA I DVORANE U GRUBIŠNOM POLJU
ZAVRŠENA ENERGETSKA OBNOVA ŠKOLA I DVORANE U GRUBIŠNOM POLJU
ZAVRŠENA ENERGETSKA OBNOVA ŠKOLA I DVORANE U GRUBIŠNOM POLJU
ZAVRŠENA ENERGETSKA OBNOVA ŠKOLA I DVORANE U GRUBIŠNOM POLJU
ZAVRŠENA ENERGETSKA OBNOVA ŠKOLA I DVORANE U GRUBIŠNOM POLJU
ZAVRŠENA ENERGETSKA OBNOVA ŠKOLA I DVORANE U GRUBIŠNOM POLJU
ZAVRŠENA ENERGETSKA OBNOVA ŠKOLA I DVORANE U GRUBIŠNOM POLJU
ZAVRŠENA ENERGETSKA OBNOVA ŠKOLA I DVORANE U GRUBIŠNOM POLJU
ZAVRŠENA ENERGETSKA OBNOVA ŠKOLA I DVORANE U GRUBIŠNOM POLJU
ZAVRŠENA ENERGETSKA OBNOVA ŠKOLA I DVORANE U GRUBIŠNOM POLJU
ZAVRŠENA ENERGETSKA OBNOVA ŠKOLA I DVORANE U GRUBIŠNOM POLJU
ZAVRŠENA ENERGETSKA OBNOVA ŠKOLA I DVORANE U GRUBIŠNOM POLJU
ZAVRŠENA ENERGETSKA OBNOVA ŠKOLA I DVORANE U GRUBIŠNOM POLJU
ZAVRŠENA ENERGETSKA OBNOVA ŠKOLA I DVORANE U GRUBIŠNOM POLJU
ZAVRŠENA ENERGETSKA OBNOVA ŠKOLA I DVORANE U GRUBIŠNOM POLJU
ZAVRŠENA ENERGETSKA OBNOVA ŠKOLA I DVORANE U GRUBIŠNOM POLJU
ZAVRŠENA ENERGETSKA OBNOVA ŠKOLA I DVORANE U GRUBIŠNOM POLJU
ZAVRŠENA ENERGETSKA OBNOVA ŠKOLA I DVORANE U GRUBIŠNOM POLJU
ZAVRŠENA ENERGETSKA OBNOVA ŠKOLA I DVORANE U GRUBIŠNOM POLJU
ZAVRŠENA ENERGETSKA OBNOVA ŠKOLA I DVORANE U GRUBIŠNOM POLJU
ZAVRŠENA ENERGETSKA OBNOVA ŠKOLA I DVORANE U GRUBIŠNOM POLJU
ZAVRŠENA ENERGETSKA OBNOVA ŠKOLA I DVORANE U GRUBIŠNOM POLJU
ZAVRŠENA ENERGETSKA OBNOVA ŠKOLA I DVORANE U GRUBIŠNOM POLJU
ZAVRŠENA ENERGETSKA OBNOVA ŠKOLA I DVORANE U GRUBIŠNOM POLJU
ZAVRŠENA ENERGETSKA OBNOVA ŠKOLA I DVORANE U GRUBIŠNOM POLJU
ZAVRŠENA ENERGETSKA OBNOVA ŠKOLA I DVORANE U GRUBIŠNOM POLJU
ZAVRŠENA ENERGETSKA OBNOVA ŠKOLA I DVORANE U GRUBIŠNOM POLJU
ZAVRŠENA ENERGETSKA OBNOVA ŠKOLA I DVORANE U GRUBIŠNOM POLJU
ZAVRŠENA ENERGETSKA OBNOVA ŠKOLA I DVORANE U GRUBIŠNOM POLJU
ZAVRŠENA ENERGETSKA OBNOVA ŠKOLA I DVORANE U GRUBIŠNOM POLJU
ZAVRŠENA ENERGETSKA OBNOVA ŠKOLA I DVORANE U GRUBIŠNOM POLJU
ZAVRŠENA ENERGETSKA OBNOVA ŠKOLA I DVORANE U GRUBIŠNOM POLJU
ZAVRŠENA ENERGETSKA OBNOVA ŠKOLA I DVORANE U GRUBIŠNOM POLJU
ZAVRŠENA ENERGETSKA OBNOVA ŠKOLA I DVORANE U GRUBIŠNOM POLJU
ZAVRŠENA ENERGETSKA OBNOVA ŠKOLA I DVORANE U GRUBIŠNOM POLJU
ZAVRŠENA ENERGETSKA OBNOVA ŠKOLA I DVORANE U GRUBIŠNOM POLJU
ZAVRŠENA ENERGETSKA OBNOVA ŠKOLA I DVORANE U GRUBIŠNOM POLJU
ZAVRŠENA ENERGETSKA OBNOVA ŠKOLA I DVORANE U GRUBIŠNOM POLJU
ZAVRŠENA ENERGETSKA OBNOVA ŠKOLA I DVORANE U GRUBIŠNOM POLJU
ZAVRŠENA ENERGETSKA OBNOVA ŠKOLA I DVORANE U GRUBIŠNOM POLJU
ZAVRŠENA ENERGETSKA OBNOVA ŠKOLA I DVORANE U GRUBIŠNOM POLJU
ZAVRŠENA ENERGETSKA OBNOVA ŠKOLA I DVORANE U GRUBIŠNOM POLJU
ZAVRŠENA ENERGETSKA OBNOVA ŠKOLA I DVORANE U GRUBIŠNOM POLJU
ZAVRŠENA ENERGETSKA OBNOVA ŠKOLA I DVORANE U GRUBIŠNOM POLJU
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a