Uvodna riječ
USTROJSTVO
PRORAČUN BBŽ
VODIČ ZA GRAĐANE
PET GODINA BBŽ U EU
Preuzmite .pdf
VI. IZMJENE I DOPUNE PROSTORNOG PLANA BBŽ
PRUZMITE ZAHTJEV ZA
OSTVARIVANJE PRAVA NA NAKNADU ZA NOVOROĐENČAD
FOTO GALERIJA
FOTO GALERIJA BBŽ
KOMUNICIRAJTE
S VAŠIM ŽUPANOM
Komunicirajte sa županom
ANKETA
KORISNIKA USLUGA BBŽ
english
deutch

BBŽ Županijske vijesti

2019.
Studeni
11

DAN OPĆINE VELIKA TRNOVITICA

U sklopu obilježavanja Dana Općine Velika Trnovitica i Župe sv. Martina jučerašnji program započeo je svetom misom u Župnoj crkvi sv. Martina i nastavio se svečanom sjednicom Općinskog vijeća. Obilježavanju je prisustvovao župan Damir Bajs sa suradnicima.
Dan Općine Velika Trnovitica

Na svečanoj sjednici Općinskog vijeća istaknuti su najvažniji projekti realizirani u proteklih godinu dana na području općine Velika Trnovitica i navedeno je sve ono što se planira napraviti u nadolazećem razdoblju, a vezano uz komunalnu infrastrukturu, cestogradnju te općenito ulaganja u podizanje kvalitete života svih mještana ove općine.

„Za ovu godinu mogu vas izvijestiti da smo u Novoj Plošćici krenuli s nastavkom izgradnje pješačke staze. Prošle godine smo počeli, imamo tri faze. Upravo je danas završena izgradnja pješačke staze, nogostupa gdje investicija iznosi preko 600 tisuća kuna. Od toga smo 300 tisuća kuna osigurali u Ministarstvu regionalnoga razvoja. Tu je i cesta koja je izgrađena prema općini Berek, u dužini od 300 metara, gdje smo se spojili na asfaltirani dio“, rekao je načelnik Općine Velika Trnovitica Ivan Marković.

Župan Damir Bajs na svečanoj je sjednici istaknuo da je Velika Trnovitica općina sa sjajnom tradicijom, jednom od najstarijih u našoj županiji.

„Bjelovarsko-bilogorska županija napravila je niz aktivnosti vezanih uz baš ovaj dio županije. Prisjetit ću se da je magistralni vodoopskrbni cjevovod Stara Ploščica- Velika Trnovitica županijski projekt koji vrijedi oko 7 milijuna kuna. 14 kilometara vodoopskrbe riješeno je županijskim sredstvima, uz naravno potporu Hrvatskih voda i drugih institucija i predano na korištenje samoj Općini, odnosno u ovom slučaju distributeru. Bjelovarsko-bilogorska županija ovoga je trenutka druga po ulaganjima u školstvo u Republici Hrvatskoj. I u Velikoj Trnovitici postoji škola koja je stara 260 godina. Županija će u tijeku ove i iduće godine temeljem energetske obnove i dopunskih aktivnosti investirati otprilike 2 milijuna kuna u školu u Velikoj Trnovitici da se to stanje školstva digne na onu razinu na koju želimo, a to je da svugdje u županiji uvjeti budu jednaki i primjereni 21.stoljeću. Kada govorimo o našoj županiji, ona je najpoljoprivrednija županija u Hrvatskoj. Mi smo bili i jesmo vodeća županija kada govorimo o stočarstvu, proizvodnji mesa, mlijeka i mnogim drugim segmentima. Mi smo preuzeli 10 izrada Planova raspolaganja poljoprivrednim zemljištem koje Općine i Gradovi nisu mogli napraviti u roku koji im je dan. Županija je danas predala Program koji se tiče Velike Trnovitice. Radi se o 760 hektara poljoprivrednog zemljišta s kojim se može raspolagati momentalno“, kazao je župan Bajs.
 

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
Dan Općine Velika Trnovitica
Dan Općine Velika Trnovitica
Dan Općine Velika Trnovitica
Dan Općine Velika Trnovitica
Dan Općine Velika Trnovitica
Dan Općine Velika Trnovitica
Dan Općine Velika Trnovitica
Dan Općine Velika Trnovitica
Dan Općine Velika Trnovitica
Dan Općine Velika Trnovitica
Dan Općine Velika Trnovitica
Dan Općine Velika Trnovitica
Dan Općine Velika Trnovitica
Dan Općine Velika Trnovitica
Dan Općine Velika Trnovitica
Dan Općine Velika Trnovitica
Dan Općine Velika Trnovitica
Dan Općine Velika Trnovitica
Dan Općine Velika Trnovitica
Dan Općine Velika Trnovitica
Dan Općine Velika Trnovitica
Dan Općine Velika Trnovitica
Dan Općine Velika Trnovitica
Dan Općine Velika Trnovitica
Dan Općine Velika Trnovitica
Dan Općine Velika Trnovitica
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a