Uvodna riječ
USTROJSTVO
PRORAČUN BBŽ
VODIČ ZA GRAĐANE
PET GODINA BBŽ U EU
Preuzmite .pdf
VI. IZMJENE I DOPUNE PROSTORNOG PLANA BBŽ
PRUZMITE ZAHTJEV ZA
OSTVARIVANJE PRAVA NA NAKNADU ZA NOVOROĐENČAD
FOTO GALERIJA
FOTO GALERIJA BBŽ
KOMUNICIRAJTE
S VAŠIM ŽUPANOM
Komunicirajte sa županom
ANKETA
KORISNIKA USLUGA BBŽ
english
deutch

BBŽ Županijske vijesti

2019.
Srpanj
8

NOVOM MEDICINSKOM OPREMOM DO BOLJEG STANDARDA LIJEČENJA U DOMOVIMA ZDRAVLJA BBŽ

Bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs u Domu zdravlja Čazma potpisao je novi set ugovora za nabavu dijagnostičko-terapijske i ostale medicinsko-tehničke opreme u sklopu europskog projekta „Za zdravlje Bjelovarsko-bilogorske županije“ sa Zdenkom Ivekovićem direktorom tvrtke Festta d.o.o. Zagreb u vrijednosti 2,5 milijuna kuna.
Potpis ugovora za nabavu opreme u sklopu projekta „Za zdravlje BBŽ“

Putem njega osigurava se nabava razne dijagnostičko-terapijske i medicinsko-tehničke opreme, između ostalog: defibrilatori, EKG uređaji, otoskopi, kirurški setovi, spirometri, ginekološki stolovi, stolići za instrumente, vage, lampe, setovi za male kirurške zahvate i niz druge opreme.

Riječ je o 53 različite vrste opreme - 444 komada, za 62 ordinacije liječnika Doma zdravlja i koncesionara na području cijele Bjelovarsko-bilogorske županije. Time se osigurava daljnje podizanje standarda liječenja naših pacijenata u ambulantama primarne zdravstvene zaštite i omogućava obavljanje dodatnih pretraga u sklopu ambulanti Domova zdravlja.

„Radi se o opremi koja je u trendu s vremenom i prostorom. Dat ćemo i punu tehničku edukaciju liječnicima za rad s opremom. To je nova generacija opreme. Na primjer, dobit ćete EKG gdje jedan dio ima direktnu mogućnost priključenja na Internet“, rekao je Zdenko Iveković, direktor tvrtke Festta d.o.o. Zagreb.

„Obnova Doma zdravlja i nova oprema nam puno znači jer sada dosta pretraga možemo obaviti u Čazmi. Sada zgrada puno ljepše izgleda i nekako nam je ljepše doći ovdje“, istaknula je pacijentica čazmanskog Doma zdravlja  Jasenka Šepak.

Inače, projekt „Za zdravlje Bjelovarsko-bilogorske županije“, vrijedan je 13,5 milijuna kuna u sklopu kojeg je 7 milijuna kuna uloženo u infrastrukturne radove,  6 milijuna kuna u opremu, a preostalih 500 tisuća kuna uloženo je u ostale aktivnosti projekta poput edukacija, upravljanja projektom, vidljivosti i slično.

U europskom projektu „Za zdravlje Bjelovarsko-bilogorske županije“,  od ukupno 13,5 milijuna kuna 4 milijuna kuna su sredstva Bjelovarsko-bilogorske županije i Doma zdravlja, a 9,5 milijuna kuna europska sredstva.

Naime, Bjelovarsko-bilogorska županija završila je infrastrukturne radove na obnovi četiri Doma zdravlja i to u Čazmi, Daruvaru, Grubišnom Polju i Garešnici. Nakon završetka radova isti se opremaju  novom medicinskom opremom i aparaturom vrijednom ukupno 6 milijuna kuna koja obuhvaća 64 različite vrste dijagnostičko-terapijske i ostale medicinsko-tehničke opreme, točnije 532 komada opreme koja će se rasporediti u 74 ordinacije opće medicine - kod liječnika koji rade u sustavu Doma zdravlja te kod koncesionara.

„Već dugo godina radim u zdravstvu i ovo je jedno od najvećih ulaganja i projekata koje je naša Županija pokrenula i vodi u suradnji s Domom zdravlja gdje je u primarnu zdravstvenu zaštitu, koja je stup zdravstvene zaštite, uloženo 13.5 milijuna kuna.  Zahvaljujem se našoj Županiji što nas vodi naprijed i trudi se ulagati u primarnu zdravstvenu zaštitu. Sigurno je da je ovim projektom učinjeno puno kako za pacijente s područja  cijele županije tako i za liječnike i druge zdravstvene i nezdravstvene radnike koji rade u prostorima koji su obnovljeni. Ispostava Čazma dobila je vrijednu opremu u prvoj fazi koja je već isporučena, to je ginekološki ultrazvuk. Nabavljeni su zubni rendgen, novi ultrazvuk, digitalizator“, naglasila je ravnateljica Doma zdravlja BBŽ Ljubica Čaić.
Upravo taj novi ginekološki ultrazvuk su nakon potpisa Ugovora i obišli župan Bajs i ravnateljica Doma zdravlja Ljubica Čaić.

2,5 MILIJUNA KUNA ULOŽENO U ČAZMANSKI DOM ZDRAVLJA

Ugovor je potpisan u čazmanskom Domu zdravlja u kojeg je putem spomenutog projekta uloženo 2,5 milijuna kuna u infrastrukturne radove i opremu od čega su polovica europska sredstva, a druga polovica od 1,2 milijuna kuna sredstva Županije i Doma zdravlja.

Između ostalog u Domu zdravlja Čazma obnavljan je sam ulaz u Dom zdravlja, sanitarni čvorovi, ambulante, uređen je novi prostor za dentalnu ordinaciju, zamijenjen je dio vanjske stolarije, uređivani su podovi, postavljana je nova led rasvjeta, sanirana je vlaga, uređivani su podovi, postavljeni su bojleri u ordinacije koje prije nisu imale toplu vodu i  niz drugih radova.

Što se tiče opreme u čazmanski Dom zdravlja obnavlja se sa 70 komada razne medicinsko-tehničke i dijagnostičke opreme ukupno vrijedne 560 tisuća kuna od koje je najvrjedniji novi ginekološki ultrazvuk vrijedan 200 tisuća kuna.

Jednaka zdravstvena skrb mora biti dostupna svim našim građanima, i uz velike projekte poput gradnje nove zgrade Opća bolnice Bjelovar, Županija ravnomjerno ulaže i u Domove zdravlja kako bi prvi kontakt s liječnikom kojeg naši pacijenti kada idu doktoru prvo i ostvare bio što obuhvatniji i prilagođen vremenu u kojemu živimo s novom i modernom medicinskom opremom – opremom 21. stoljeća.

„Mi smo pristupili provedbi ovog projekta na način da idemo riješiti prvo pitanje primarne zdravstvene zaštite u gradovima i općinama izvan središta naše županije.  Tako da gotovo 90% sredstava ide u naše ispostave. Tim sredstvima je riješeno pitanje dizanja standarda u ispostavama u Čazmi, Garešnici, Grubišnom Polju i Daruvaru. Dobar dio ukupnosti sredstava bio je vezan uz dizanje standarda kada govorimo o opremi koju imaju naši doktori opće prakse. Ovim ugovorom od 2.5 milijuna kuna završit će se dio nabave, posebice dijela opreme koji je vezan uz niz naših ordinacija. Time želimo napraviti iskorak. Kada govorimo o ulaganjima, odlučili smo da kroz obnovu opreme rješavamo pitanje mogućnosti da se što je moguće više pretraga obavi upravo tamo gdje je za pacijenta najbolje,a to je kod doktora opće prakse ili u nekoj našoj specijalističkoj ordinaciji pri ispostavama. Moram naglasiti da smo u tome i uspjeli. U čazmanski Dom zdravlja uloženo je 2.5 milijuna kuna, i to kako za infrastrukturne radove tako i u obnovu opreme. Tu nije kraj ukupnosti investicija. Pred nama je rješavanje pitanja Bjelovara. Zauzeli smo stav da se prvo riješi pitanje ambulanti izvan Bjelovara, ulaganje u opremu izvan Bjelovara i tek onda da riješimo naše ambulante koje se nalaze u centru naše županije“, pojasnio je župan Damir Bajs.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
Potpis ugovora za nabavu opreme u sklopu projekta „Za zdravlje BBŽ“
Potpis ugovora za nabavu opreme u sklopu projekta „Za zdravlje BBŽ“
Potpis ugovora za nabavu opreme u sklopu projekta „Za zdravlje BBŽ“
Potpis ugovora za nabavu opreme u sklopu projekta „Za zdravlje BBŽ“
Potpis ugovora za nabavu opreme u sklopu projekta „Za zdravlje BBŽ“
Potpis ugovora za nabavu opreme u sklopu projekta „Za zdravlje BBŽ“
Potpis ugovora za nabavu opreme u sklopu projekta „Za zdravlje BBŽ“
Potpis ugovora za nabavu opreme u sklopu projekta „Za zdravlje BBŽ“
Potpis ugovora za nabavu opreme u sklopu projekta „Za zdravlje BBŽ“
Potpis ugovora za nabavu opreme u sklopu projekta „Za zdravlje BBŽ“
Potpis ugovora za nabavu opreme u sklopu projekta „Za zdravlje BBŽ“
Potpis ugovora za nabavu opreme u sklopu projekta „Za zdravlje BBŽ“
Potpis ugovora za nabavu opreme u sklopu projekta „Za zdravlje BBŽ“
Potpis ugovora za nabavu opreme u sklopu projekta „Za zdravlje BBŽ“
Potpis ugovora za nabavu opreme u sklopu projekta „Za zdravlje BBŽ“
Potpis ugovora za nabavu opreme u sklopu projekta „Za zdravlje BBŽ“
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a