Uvodna riječ
USTROJSTVO
PRORAČUN BBŽ
VODIČ ZA GRAĐANE
PET GODINA BBŽ U EU
Preuzmite .pdf
VI. IZMJENE I DOPUNE PROSTORNOG PLANA BBŽ
PRUZMITE ZAHTJEV ZA
OSTVARIVANJE PRAVA NA NAKNADU ZA NOVOROĐENČAD
FOTO GALERIJA
FOTO GALERIJA BBŽ
KOMUNICIRAJTE
S VAŠIM ŽUPANOM
Komunicirajte sa županom
ANKETA
KORISNIKA USLUGA BBŽ
english
deutch

BBŽ Županijske vijesti

2020.
Lipanj
18

U VRIJEME KORONA KRIZE BJELOVARSKO-BILOGORSKA ŽUPANIJA NEĆE SMANJITI IZDVAJANJA ZA UMIROVLJENIKE


Izvršni odbor Matice umirovljenika BBŽ

Svaki peti stanovnik naše županije starije je životne dobi, a kako bi kvaliteta njihova života bila na što većoj razini sustavnu brigu i skrb vodi Bjelovarsko-bilogorska županija koja za programe i projekte umirovljeničke populacije godišnje izdvaja preko milijun kuna.

U vrijeme korona krize Bjelovarsko-bilogorska županija neće smanjiti izdvajanja za umirovljenike, a upravo po tim izdvajanjima vodeća je u Hrvatskoj.

Svake godine Bjelovarsko-bilogorska županija objavljuje javni poziv na koji se mogu javiti naše umirovljeničke udruge sa svojim projektima i programima čijim financiranjem županija postaje partner svojim umirovljeničkim udrugama na čelu s Maticom umirovljenika Bjelovarsko-bilogorske županije.

Svakako treba istaknuti i provođenje europskog projekta u sklopu programa „Zaželi“ - „Za žene Bjelovarsko-bilogorske županije“ putem kojega 70 žena brine i pruža pomoć u kući za 350 naših sugrađana starije dobi i na taj način olakšava im svakodnevicu i pruža prijeko potrebnu pomoć.

„Danas smo u goste pozvali i našeg župana s kojim uspješno surađujemo i zahvaljujući čijoj pomoći možemo ostvarivati brojne projekte. Uskoro očekujemo raspisivanje javnog poziva Bjelovarsko-bilogorske županije putem kojeg udruge umirovljenika dobivaju milijun i 140 tisuća kuna te uz tu pomoć mi dalje provodimo naše aktivnosti. Također, moram spomenuti europski projekt u sklopu programa “Zaželi”, na koji smo se prijavili i partner nam je Bjelovarsko-bilogorska županija. Projekt je prošao prvu fazu, sada slijedi druga faza i nadamo se da će projekt proći. Radi se o pet milijuna kuna i zahvaljujući tom novcu i Bjelovarsko-bilogorskoj županiji koja nam je partner u tom projektu planiramo zaposliti 60 žena iznad 50 godina u našoj županiji koje će pomagati starijima i nemoćnima“, rekao je predsjednik Matice umirovljenika BBŽ Željko Held.

Jedan od projekata koji se također odnosi na podizanje kvalitete života naših sugrađana treće životne dobi je i energetska obnova Doma za starije osobe Bjelovar, ujedno i jedna od trenutno najvećih investicija Bjelovarsko-bilogorske županije vrijedna 13,2 milijuna kuna, koja će omogućiti da život u Domu za korisnike bude još ugodniji.

Treba naglasiti i kako se za vrijeme pandemije koronavirusa Bjelovarsko-bilogorska županija posebnu pažnju posvetila zaštiti naših umirovljenika i očuvanju njihova zdravlja, jer riječ je o populaciji koja je bila najugroženija. Da je u tome i uspjela dokazuju i činjenice, jer virus se nije probio ni u jedan Dom za starije osobe u županiji, a na području županije ni jedna osoba nije preminula od koronavirusa.

„Raspisali smo natječaj za gospodarstvo i poljoprivredu, a pred nama je sada raspisivanje natječaja prema Udrugama umirovljenika, koje Županija podržava od 2013. godine. I ove godine, Županija je osigurala sredstva za Udruge umirovljenike na čelu s Maticom umirovljenika Bjelovarsko-bilogorske županije. Moram naglasiti da vodimo brigu i štedimo, ali na osjetljivoj populaciji kao što su naši umirovljenici, nećemo štedjeti. Također, moram istaknuti da je većina malih Udruga umirovljenika uspjela opstati zahvaljujući našim javnim pozivima. Mislim da je briga za naše sugrađane treće životne dobi ono što nas definira kao društvo. Bjelovarsko-bilogorska županija s Maticom umirovljenika provodi projekt „Zaželi“ koji smo prijavili u vrijednosti 10 milijuna kuna“, rekao je župan Damir Bajs i dodao da Bjelovarsko-bilogorska županija osim ovih, provodi projekt koji se također odnosi na podizanje kvalitete života naših sugrađana treće životne dobi,a riječ je o energetskoj obnovi Doma za starije i nemoćne osobe Bjelovar, u vrijednosti 13,2 milijuna kuna.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
Izvršni odbor Matice umirovljenika BBŽ
Izvršni odbor Matice umirovljenika BBŽ
Izvršni odbor Matice umirovljenika BBŽ
Izvršni odbor Matice umirovljenika BBŽ
Izvršni odbor Matice umirovljenika BBŽ
Izvršni odbor Matice umirovljenika BBŽ
Izvršni odbor Matice umirovljenika BBŽ
Izvršni odbor Matice umirovljenika BBŽ
Izvršni odbor Matice umirovljenika BBŽ
Izvršni odbor Matice umirovljenika BBŽ
Izvršni odbor Matice umirovljenika BBŽ
Izvršni odbor Matice umirovljenika BBŽ
Izvršni odbor Matice umirovljenika BBŽ
Izvršni odbor Matice umirovljenika BBŽ
Izvršni odbor Matice umirovljenika BBŽ
Izvršni odbor Matice umirovljenika BBŽ
Izvršni odbor Matice umirovljenika BBŽ
Izvršni odbor Matice umirovljenika BBŽ
Izvršni odbor Matice umirovljenika BBŽ
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a