Uvodna riječ
USTROJSTVO
PRORAČUN BBŽ
VODIČ ZA GRAĐANE
PET GODINA BBŽ U EU
Preuzmite .pdf
VI. IZMJENE I DOPUNE PROSTORNOG PLANA BBŽ
PRUZMITE ZAHTJEV ZA
OSTVARIVANJE PRAVA NA NAKNADU ZA NOVOROĐENČAD
FOTO GALERIJA
FOTO GALERIJA BBŽ
KOMUNICIRAJTE
S VAŠIM ŽUPANOM
Komunicirajte sa županom
ANKETA
KORISNIKA USLUGA BBŽ
english
deutch

BBŽ Županijske vijesti

2018.
Kolovoz
3

ŽUPAN BAJS OTVORIO NAJDUŽU MODERNIZIRANU PROMETNICU U POSLJEDNJIH DESETAK GODINA NA PODRUČJU BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE

Bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs otvorio je moderniziranu dionicu ceste na potezu Nova Rača – Slovinska Kovačica u dužini od 4,6 kilometara ukupne vrijednosti radova od 2.9 milijuna kuna. Najduža je to modernizirana prometnica u posljednjih desetak godina na području naše županije.
Župan Bajs otvorio dionicu ceste Nova Rača- Slovinska Kovačica

Nastavak je to uspješne suradnje i partnerskog odnosa na obnovi i modernizaciji cesta na području naše županije, a između Bjelovarsko-bilogorske županije i jedinica lokalne samouprave, u ovom slučaju Općine Nova Rača, jer investiciju od gotovo 3 milijuna kuna financira  u jednakom omjeru Županijska uprava za ceste i Općina Nova Rača, upravo na prijedlog same Općine.

„Ova cesta puno znači za sam razvoj općine, za razvoj gospodarstva jer imamo dosta poduzetnika. Ovdje je i prilično prometno i zbog mlinske industrije jer se otkupljuju kukuruz i pšenica. Dolaze ljudi i s područja Bjelovara i dovoze žito. Ovim putem se zahvaljujem županu jer da on nije ovo podržao nove ceste ne bi niti bilo“, rekao je načelnik Općine Nova Rača Darko Knežić.

Moderniziranjem dionice ceste Nova Rača- Slovinska Kovačica rješava se problem povezanosti dva naselja, što će mještanima itekako značiti.
„Ovaj asfalt mi puno znači jer tim putem prolazim svaki dan. Put do Bjelovara će nam sada biti kraći gotovo deset kilometara,a to je puno.  Ova cesta je za nas kao autoput i s njom više nećemo biti provincija“, kazao je Milenko Kramarić iz Slovinske Kovačice.

Treba spomenuti i kako je na redovno održavanje cesta na području općine Nova Rača od početka godine do sada utrošeno otprilike milijun kuna. Također, izrađena je projektna dokumentacija za proširenje cestovnog mosta na županijskoj cesti između naselja Donja Kovačica- Slovinska Kovačica, preko vodotoka Kovačica, u vrijednosti od 150.000 kuna.

„Ja sam mladost proveo u Novoj Rači. Kada smo išli u osnovnu školu često smo pričali o tome da bi baš ovaj dio ceste trebao biti asfaltiran. Bio je dosta prometan i onda, ali i sada. Prošlo je dosta vremena od moje osnovne škole, ali evo danas svjedočimo otvorenju ceste koja je, kada govorimo o asfaltiranju najduža cesta u zadnjih deset godina.  Koliko je to važno za ljude ovoga kraja pokazuje i veliki broj onih koji su nazočili ovom otvorenju. Moram zahvaliti i državi, resornom Ministarstvu prometa, mi smo i ove godine dobili značajnu potporu i bez toga ne bi mogli ovo raditi. Sama županija ima preko 1000 km pod nadležnošću Županijske uprave za ceste, veliki je to teret za održavanje i za modernizaciju, ali budimo realni, ljudima je potreban standard 21.stoljeća, a to znači asfalt pred svojim kućama . To još nismo do kraja ostvarili, ali ovako brzim tempom  vjerujem da ćemo kroz koju godinu moći reći da smo barem ono najvažnije riješili.“ istaknuo  je na otvorenju ceste župan Damir Bajs.

U konačnici, ovogodišnje asfaltiranje prometnica na području naše županije nastavak je investicijskog ciklusa koji je započeo 2016., a nastavio se prošle godine i omogućio obnovu i modernizaciju oko 20 kilometara županijskih prometnica u vrijednosti 20 milijuna kuna. I ove godine predviđena je obnova i modernizacija oko 20 kilometara prometnica na području naše županije u vrijednosti radova od 20 milijuna kuna.

Treba spomenuti kako je naša Županijska uprava za ceste 2017. bila druga po odobrenim sredstvima u Hrvatskoj, a ove godine treća po dobivenim sredstvima od strane države.

Također, Županijska uprava za ceste objavila je 2016. Javni poziv prema našim općinama i gradovima koji omogućuje financiranje obnove prometnica po modelu pola – pola.  Javni poziv otvoren je bio i tijekom prošle, a nastavljen je i ove godine. Na njega se javilo petnaestak naših općina i gradova s kojima su potpisani ugovori o obnovi prometnica.

Županijska uprava za ceste, uz model pola-pola, i svojim sredstvima obnavlja dio županijskih prometnica, a kriteriji kojima se vode su da u obnovu ulaze prometnice koje nisu asfaltirane, one koje prolaze kroz naseljena mjesta, povezuju dva naselja ili naše općine i gradove, te prometnice koje imaju veći intenzitet prometa.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
Župan Bajs otvorio dionicu ceste Nova Rača- Slovinska Kovačica
Župan Bajs otvorio dionicu ceste Nova Rača- Slovinska Kovačica
Župan Bajs otvorio dionicu ceste Nova Rača- Slovinska Kovačica
Župan Bajs otvorio dionicu ceste Nova Rača- Slovinska Kovačica
Župan Bajs otvorio dionicu ceste Nova Rača- Slovinska Kovačica
Župan Bajs otvorio dionicu ceste Nova Rača- Slovinska Kovačica
Župan Bajs otvorio dionicu ceste Nova Rača- Slovinska Kovačica
Župan Bajs otvorio dionicu ceste Nova Rača- Slovinska Kovačica
Župan Bajs otvorio dionicu ceste Nova Rača- Slovinska Kovačica
Župan Bajs otvorio dionicu ceste Nova Rača- Slovinska Kovačica
Župan Bajs otvorio dionicu ceste Nova Rača- Slovinska Kovačica
Župan Bajs otvorio dionicu ceste Nova Rača- Slovinska Kovačica
Župan Bajs otvorio dionicu ceste Nova Rača- Slovinska Kovačica
Župan Bajs otvorio dionicu ceste Nova Rača- Slovinska Kovačica
Župan Bajs otvorio dionicu ceste Nova Rača- Slovinska Kovačica
Župan Bajs otvorio dionicu ceste Nova Rača- Slovinska Kovačica
Župan Bajs otvorio dionicu ceste Nova Rača- Slovinska Kovačica
Župan Bajs otvorio dionicu ceste Nova Rača- Slovinska Kovačica
Župan Bajs otvorio dionicu ceste Nova Rača- Slovinska Kovačica
Župan Bajs otvorio dionicu ceste Nova Rača- Slovinska Kovačica
Župan Bajs otvorio dionicu ceste Nova Rača- Slovinska Kovačica
Župan Bajs otvorio dionicu ceste Nova Rača- Slovinska Kovačica
Župan Bajs otvorio dionicu ceste Nova Rača- Slovinska Kovačica
Župan Bajs otvorio dionicu ceste Nova Rača- Slovinska Kovačica
Župan Bajs otvorio dionicu ceste Nova Rača- Slovinska Kovačica
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a