Uvodna riječ
USTROJSTVO
PRORAČUN BBŽ
VODIČ ZA GRAĐANE
PET GODINA BBŽ U EU
Preuzmite .pdf
V. IZMJENE I DOPUNE PROSTORNOG PLANA BBŽ
PRUZMITE ZAHTJEV ZA
OSTVARIVANJE PRAVA NA NAKNADU ZA NOVOROĐENČAD
FOTO GALERIJA
FOTO GALERIJA BBŽ
KOMUNICIRAJTE
S VAŠIM ŽUPANOM
Komunicirajte sa županom
ANKETA
KORISNIKA USLUGA BBŽ
english
deutch

BBŽ Županijske vijesti

2019.
Travanj
10

ŽUPAN DAMIR BAJS NA IZVRŠNOM ODBORU MATICE UMIROVLJENIKA BBŽ

Bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs sa suradnicima prisustvovao je Izvršnom odboru Matice umirovljenika Bjelovarsko-bilogorske županije.
ŽUPAN DAMIR BAJS NA IZVRŠNOM ODBORU MATICE UMIROVLJENIKA BBŽ

Neke od točaka dnevnog reda na Izvršnom odboru Matice umirovljenika naše županije bile su prijave na županijski Javni poziv za projekte umirovljeničkih udruga koji je u tijeku, ali i skorašnje sportsko natjecanje umirovljenika.

„Bila je to redovna sjednica našeg Izvršnog odbora s nešto pojačanim Dnevnim redom koji se odnosio na Javni poziv Bjelovarsko-bilogorske županije za dodjelu sredstava koje Županija redovito izdvaja za umirovljeničke udruge, a imali smo dogovor i za Republičko natjecanje u 4 sportske discipline koje će se održati 21.05. u Zagrebu. Što se tiče Županije vezano uz županijski Javni poziv naravno veliki je to novac. Zadovoljni smo i sigurno ćemo ga uspjeti potrošiti, zato što su naše udruge maštovite, kreativne, imaju niz sekcija i aktivnosti kojima se bave, a taj novac naravno da potiče na otvaranje novih sekcija. Dosad je bilo samo pjevanja, pjevačkih zborova i tako nešto. Međutim, sada imamo i glumce i recitatore i šetače. Znamo da umirovljenici teško žive i onda se tim novcima i tim aktivnostima malo zabave i evo hvala županu i njegovim službama što nas prate i pomažu da se taj novac opravda i educiramo se kako napisati zahtjeve za taj Javni poziv. Kontrole su rigorozne, pa smo danas malo i educirali naše predsjednike općinskih i gradskih Matica i uputili ih na stručnu pomoć naše tajnice da tu ne bi bilo problema. Naravno, mi imamo obavezu i dogovor da se barem 30, 40% novca koji dobijemo potroši na one najpotrebitije, pa i nerijetko ima slučajeva gdje se pomaže u liječenju, gdje se nabavljaju drva za ogrjev, gdje se plaća struja pojedincima i tako obilazimo najpotrebitije za naše blagdane, kao što su Uskrs i Božić. Znatan dio novca odlazi na najpotrebitije. Inače, nakon 12 godina sada će se ponovno u Zagrebu održati na Bundeku 21.05., sportski susreti umirovljenika, a imat ćemo 4 discipline. Imat ćemo pikado za muške i žene, imat ćemo kuglanje, imat ćemo šah i belot. Mi ćemo ići sa 22 natjecatelja i imamo pravo povesti još tridesetak pratećih članova koji će nas pratiti i bodriti“, istaknuo je Željko Held predsjednik Matice umirovljenika Bjelovarsko-bilogorske županije.
 
„Prvo zahvaljujem našoj Matici umirovljenika na pozivu na ovaj Izvršni odbor. Tema je bila vezana i uz samu Županiju. To je Javni poziv za umirovljeničke udruge koji je raspisan za 2019. godinu. Program je to koji mi provodimo od 2013. godine nadalje - i da umirovljenici su bili i bit će i dalje u fokusu politike Županije. Moram naglasiti da smo za 2019. dali najveća sredstva do sada - milijun kuna. Podupiremo upravo Maticu umirovljenika na niz drugih aktivnosti, kulturne, športske i druge stvari koje su vezane uz njihove aktivnosti. Veseli me zapravo da nakon već 6 godina provođenja tog plana, umirovljenici su sami rekli da postoji znatan porast aktivnosti temeljem sredstava koja smo im odobrili, da postoji porast članstva i da u konačnici sve te mjere daju konkretne rezultate“, istaknuo je župan Damir Bajs na Izvršnom odboru Matice umirovljenika Bjelovarsko-bilogorske županije. 

Inače, uz Javni poziv Bjelovarsko-bilogorska županija provodi još niz programa i projekata koji idu ka podizanju standarda življenja naših građana treće životne dobi. To se ponajprije odnosi na provođenje europskog projekta „Za žene Bjelovarsko-bilogorske županije“, vrijednog 10,3 milijuna kuna putem kojeg 75 zaposlenih žena brine o 350 korisnika na području naše županije mahom starih i nemoćnih. Također, Županija je u projektu obnove bjelovarskog Doma umirovljenika vrijednom preko 15 milijuna kuna.  

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
ŽUPAN DAMIR BAJS NA IZVRŠNOM ODBORU MATICE UMIROVLJENIKA BBŽ
ŽUPAN DAMIR BAJS NA IZVRŠNOM ODBORU MATICE UMIROVLJENIKA BBŽ
ŽUPAN DAMIR BAJS NA IZVRŠNOM ODBORU MATICE UMIROVLJENIKA BBŽ
ŽUPAN DAMIR BAJS NA IZVRŠNOM ODBORU MATICE UMIROVLJENIKA BBŽ
ŽUPAN DAMIR BAJS NA IZVRŠNOM ODBORU MATICE UMIROVLJENIKA BBŽ
ŽUPAN DAMIR BAJS NA IZVRŠNOM ODBORU MATICE UMIROVLJENIKA BBŽ
ŽUPAN DAMIR BAJS NA IZVRŠNOM ODBORU MATICE UMIROVLJENIKA BBŽ
ŽUPAN DAMIR BAJS NA IZVRŠNOM ODBORU MATICE UMIROVLJENIKA BBŽ
ŽUPAN DAMIR BAJS NA IZVRŠNOM ODBORU MATICE UMIROVLJENIKA BBŽ
ŽUPAN DAMIR BAJS NA IZVRŠNOM ODBORU MATICE UMIROVLJENIKA BBŽ
ŽUPAN DAMIR BAJS NA IZVRŠNOM ODBORU MATICE UMIROVLJENIKA BBŽ
ŽUPAN DAMIR BAJS NA IZVRŠNOM ODBORU MATICE UMIROVLJENIKA BBŽ
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a