• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2019.
Studeni
25

1,7 MILIJUNA KUNA NAJVEĆA FINANCIJSKA POTPORA ZA RAD UDRUGA U KULTURI U POVIJESTI BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE

Bjelovarsko-bilogorska županija ove godine osigurala je u svojoj povijesti do sada najveću financijsku potporu za rad udruga u kulturi, točnije 1,7 kuna milijuna kuna što je stopostotno povećanje za razliku od godine ranije. Tako je ove godinu financijsku potporu dobilo 76 korisnika koji su se javili na županijski Javni poziv za financiranje programa za kulturu i udruge u kulturi Bjelovarsko-bilogorske županije.
Potpis ugovora s udrugama u kult

Sukladno s tim bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs potpisao je prve ugovore o financiranju s predstavnicima 17 udruga s područja grada Bjelovara vrijedne 276.000,00 kuna.

 

Na taj način Bjelovarsko-bilogorska županija pomaže svojim udrugama da provode svoje vrijedne programe i obogaćuju kulturni život grada Bjelovara i Bjelovarsko-bilogorske županije. Uz njihove programe i projekte veže se velik broj osoba koje aktivno sudjeluju u radu svojih udruga s jedne strane, a s druge strane pruža se mogućnost našim građanima da imaju niz kulturnih manifestacija čime obogaćuju kulturnu scenu našega kraja.  

 

Prvi set ugovora po Javnom pozivu za kulturu bjelovarsko-bilogorski župan potpisao je s udrugama s područja grada Bjelovara, a programi su raznoliki:

 

R.BR

NAZIV UDRUGE

NAZIV PROJEKTA/PROGRAMA

1.

HORKUD „Golub“ Bjelovar

„Slatki  jadi gospojice Karoline“-silvestarski glazbeno-scenski kuplet

2.

Ženski pjevački zbor Vox feminae

„Vox feminae-glazbeni dar BBŽ“

3.

Tradicijski kulturni centar Bjelovar

“Otvorena vrata tradicijskog kulturnog centra”

4.

KUD „Bjelovar“

“Otvorena vrata kud-a Bjelovar“

5.

Udruga žena Gudovac

“Život na daskama”

6.

Društvo knjižničara Bilogore, Podravine i Kalničkog prigorja

Izdavanje knjižničnog časopisa Svezak br 21. za 2019. godinu

7.

Češka obec Bjelovar

“Dani češke kulture”

8.

Športski plesni klub „H-8“ Bjelovar

„Trofej grada Bjelovara“-natjecanje u standardnim i latino-američkim plesovima i nastup mažoretkinja u Francuskoj

9.

Bjelovarski centar za razvoj civilnog društva

“Kulturni vremeplov”

10.

Udruga „Žene u Domovinskom ratu“ BBŽ

Sjećanja iz Domovinskog rata na slikarskom platnu

11.

HAZU Bjelovar

„Redovan rad zavoda u Bjelovaru i tisak monografije“

12.

Bjelovarsko kazalište

“Edukacija i dramsko lutkarski-glazbeni odgoj djece 2019./2020.”

13.

Društvo esperantista Bjelovar

Monografija „110 godina esperanta u Bjelovaru“

14.

Udruga Bedem ljubavi u ratu i miru

Tiskanje monografije

15.

Vijeće Ogranka Matice hrvatske BBŽ

Redovan rad vijeća

16.

Udruga “Zadovoljna žena”

Bojama kroz prirodu

17.

Zajednica Mađara grada Bjelovara

“Redovito cjelogodišnje djelovanje udruge- amaterizam”

 

Bjelovarsko-bilogorska županija i partner je svojim udrugama, jer s njima surađuje i na europskim projektima, jer samo partnerskim odnosnom možemo napraviti više i unaprijediti kulturni život našega kraja.

 

Ako županijskom Javnom pozivu za kulturu vrijednom 1,7 milijuna kuna dodamo i Javni poziv za Udruge od interesa za Bjelovarsko-bilogorsku županiju po kojemu je dodijeljeno 1,1 milijun kuna ove godine onda dolazimo do iznosa od 2,8 milijuna kuna za naše udruge, odnosno do najvećeg iznosa do sada.

 

„Zahvalio bih svima vama koji radite u udrugama, koji ih vodite, jer dajete svoje vrijeme, trud, a često i novac za opće dobro. Na nama je kao Županiji i meni kao županu da podupirem takve aktivnosti. U ovoj godini odlučili smo Javni poziv koji je u prvotnom prijedlogu bio 840 tisuća kuna pretvoriti u ugovore vrijedne 1.7 milijuna kuna. To znači da smo udvostručili iznose potpora udrugama s našeg područja. Ovaj iznos koji ćemo potpisati prelazi ukupnost potpora Općina i Gradova naše županije. Drago mi je što ove godine s najvećim iznosom u povijesti županije podupiremo udruge s ovog područja. Mislim da ste vi to zaslužili“, rekao je župan Damir Bajs.

 

„U ovoj godini izdali smo 12. broj časopisa Radovi, a  što je najvažnije je da se taj 12. broj kao mnogi prije njega nalazi u šest svjetskih baza, što znači da ljudi u svijetu koji se bave znanošću znaju za ono što mi radimo, a to u isto vrijeme znači da predstavljamo i grad i županiju. Osim toga, uz Dan Bjelovarsko-bilogorske županije imali smo znanstveni skup pod nazivom „Gospodarstvo Bjelovarsko-bilogorske županije: kojim putem ići“. Također, zahvaljujući planiranim sredstvima izdali smo monografiju Povijest Grubišnog Polja. Zahvaljujem županu Bajsu na pomoći“, istaknuo je upravitelj Zavoda za znanstvenoistraživački i umjetnički rad u Bjelovaru Vladimir Strugar.

 

„Zahvaljujem se u ime Udruge žena Gudovac na prepoznavanju našeg rada kojeg smo ove godine proširile na način da djeluje dramska sekcija koja prikazuje različitost sela od grada i gdje smo sa svojim predstavama bile dostupne i u domovima umirovljenika. Sa sredstvima Županije, koja će nam biti potrebita i ove godine, predstavljale smo županiju u Njemačkoj i prezentirale svoj rad“, naglasila je predsjednica Udruge žena Gudovac Vesna Belošević.

 

„Hvala puno na sredstvima koja nam osiguravate. Naše Bjelovarsko kazalište broji preko 80 članova. Imamo osam novih predstava, a sredstva su nam potrebna i za nove dramske voditelje koji će se baviti djecom i mladima. Neophodna su nam sredstva za opremanje novih predstava. Od ove godine imamo i lutkarsku sekciju odraslih tako da sve više i kvalitetnije radimo. Hvala na svemu što nam pružate, a to je mogućnost da budemo bolji, a mi ćemo to iskoristiti i biti bolji, kvalitetniji i uspješniji“, rekla je predsjednica Bjelovarskog kazališta Margareta Fabičević.

 

„Zahvaljujem na prijemu i potpori koju nam pruža Bjelovarsko-bilogorska županija u radu naše udruge. Zahvaljujemo na pomoći u organizaciji ovogodišnje županijske razine natjecanja. Nakon županijske, uz pomoć Županije, otišli smo na državno natjecanje za koje mogu ponosno reći da smo osvojile zlatnu plaketu. Također, nagrada koja nama puno znači je od Društva hrvatskih skladatelja za najbolju izvedbu skladbe hrvatskog autora. Ove godine prvi put smo nastupile na međunarodnom natjecanju u Tuhelju gdje smo ostvarile srebrnu plaketu. U planu je organizacija tradicionalnog Adventskog koncerta te sudjelovanje na natjecanjima“, rekla je predsjednica Udruge ženskog pjevačkog zbora Vox Femminae Ružica Kuštić Melkić.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
Potpis ugovora s udrugama u kult
Potpis ugovora s udrugama u kult
Potpis ugovora s udrugama u kult
Potpis ugovora s udrugama u kult
Potpis ugovora s udrugama u kult
Potpis ugovora s udrugama u kult
Potpis ugovora s udrugama u kult
Potpis ugovora s udrugama u kult
Potpis ugovora s udrugama u kult
Potpis ugovora s udrugama u kult
Potpis ugovora s udrugama u kult
Potpis ugovora s udrugama u kult
Potpis ugovora s udrugama u kult
Potpis ugovora s udrugama u kult
Potpis ugovora s udrugama u kult
Potpis ugovora s udrugama u kult
Potpis ugovora s udrugama u kult
Potpis ugovora s udrugama u kult
Potpis ugovora s udrugama u kult
Potpis ugovora s udrugama u kult
Potpis ugovora s udrugama u kult
Potpis ugovora s udrugama u kult
Potpis ugovora s udrugama u kult
Potpis ugovora s udrugama u kult
Potpis ugovora s udrugama u kult
Potpis ugovora s udrugama u kult
Potpis ugovora s udrugama u kult
Potpis ugovora s udrugama u kult
Potpis ugovora s udrugama u kult
Potpis ugovora s udrugama u kult
Potpis ugovora s udrugama u kult
Potpis ugovora s udrugama u kult
Potpis ugovora s udrugama u kult
Potpis ugovora s udrugama u kult
Potpis ugovora s udrugama u kult
Potpis ugovora s udrugama u kult
Potpis ugovora s udrugama u kult
Potpis ugovora s udrugama u kult
Potpis ugovora s udrugama u kult
Potpis ugovora s udrugama u kult
Potpis ugovora s udrugama u kult
Potpis ugovora s udrugama u kult
Potpis ugovora s udrugama u kult
Potpis ugovora s udrugama u kult
Potpis ugovora s udrugama u kult
Potpis ugovora s udrugama u kult
Potpis ugovora s udrugama u kult
Potpis ugovora s udrugama u kult
Potpis ugovora s udrugama u kult
Potpis ugovora s udrugama u kult
Potpis ugovora s udrugama u kult
Potpis ugovora s udrugama u kult
Potpis ugovora s udrugama u kult
Potpis ugovora s udrugama u kult
Potpis ugovora s udrugama u kult
Potpis ugovora s udrugama u kult
Potpis ugovora s udrugama u kult
Potpis ugovora s udrugama u kult
Potpis ugovora s udrugama u kult
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a